Региоком България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Район р-н Младост, БУЛ. СЛИВНИЦА, 189&markers=Варна,Район р-н Младост, БУЛ. СЛИВНИЦА, 189

Региоком България ЕООД

Здравейте, имам предложения от Региоком и Съдърленд Варна. Моля кажете ми как да взема решение и коя е по- добра от двете, влючително надбавки, основни заплати ивъзможности. Много ви благодаря, трябва скоро да взема решение, ако ме вземат.

Негативките в Съдърленд в интернет са огромни. Искам искрено мнение самот от Варненски служители.

Събота всяка седмица ли се работи,а неделя - почивен ден ли е?Договорите с изпитателен срок ли се сключват?

На никого в тази фирма не са вдигнали заплатата, защото е много качествен и държат на него. Просто преди известно време навлязоха и други подобни фирми на пазара и, за да не изтърват служителите си, от Региоком завишиха заплащането. Преди се стартираше с 900 лева. Сега - с 1200. Едва ли всички имаме еднакви заплати, затова не мога да посоча средното заплащане във фирмата. Освен това обучаващите кадри и контрольорите по качеството не са ръководни лица, но със сигурност взимат много по-добри пари. Като цяло заплатите не са постоянни, защото се работи кампанийно, т. е за два-три месеца се набляга на някакви дейности, които се заплащат допълнително и можеш да изкараш добри пари. После изведнъж спират специалното плащане и заплатата пада. Най-ниска става, когато си в отпуск или отсъстваш по болест - тогава просто взимаш основното по договор.
Не се надявайте на кариерно развитие в тази фирма. Аз съм от няколко години там и през това време само двама души станаха шефове на екипи. Фирмата се разраства в посока Русе и София и там изстрелват и ще продължат да изстрелват много по-бързо отделни хора нагоре. Но във Варна... има служители със стаж 5-6 години, които не са мръднали. Има и нещо много важно - мъжете във фирмата са едва 10 %. Сред ръководните кадри обаче - имам предвид ръководители на екипи и мениджъри - те са 50 %. В отдела по контрол на качеството обаче имаше само един мъж и много бързо го изгониха оттам. Вие си направете изводите.
На мнозина може да им се стори, че средата е доста приятна - широки пространства, изглежда чистичко, дават вода и (не особено добро) кафе, а два пъти в седмицата има и плодове. Жалко само, че някои колежки се зареждат с плодове за три дена и понякога за късната смяна са останали само няколко ябълки. Има кухни и кътове за хранене. Почивката на обяд обаче е само 30 минути. Малко нали? Не можеш да ги прекрачиш - специална система ти отчита "непродуктивното" време. Локацията на офиса е някъде на главния път към кварталите с една прескъпа бензиностанция в близост. Двата варненски мола наблизо не са никакво предимство, защото пак ще повторя, че обедната почивка е половин час. Какво да направиш за това кратко време?
Сега за работата: много е напрегната и натоварена. Има сериозни изисквания за време и качество. Постоянно правят записи на разговорите ти и те оценяват по 45-50 критерия. Отделно няколко български колежки следят как документираш казусите си и каква обработка в системата си направила. Много е стресиращо, оценките на разговорите се правят в Германия и често са субективни, а оттам - незаслужено ниски. Могат да ти провалят тримесечния бонус, който за телефонистите е 600 лева. Пък и винаги можеш да имаш лош късмет и просто да ти се падне гаден разговор с крив клиент по време на записи. Работим с 12-13 различни компютърни програми. Начинът на работа постоянно се променя и трябва да следиш новостите. Иначе те очакват ниски оценки. Системите са толкова сложни, че няма как да научиш всички техни функции. Дори старите кадри или началниците на екипи в много случаи са в пълно неведение какво трябва да се направи. Бих казала, че само половината колеги и колежки успяват да изкарат тримесечния бонус.
Най-лошото нещо са смените - две "нормални" седмици в месеца, т. е. от 09:00 до 17:30 часа. Една седмица работиш до 19:00, 20:00 или дори 21:00 часа - всеки ден е различно. През четвъртата седмица си плътно от 12:30 до 21:00 часа. Веднъж седмично има съботна смяна. Често се отработват допълнителни часове и общо взето гледат да бъдат запълнени законните 150 допълнителни часа през годината, които все пак - трябва да се признае - се заплащат. Миналата година много колежки надхвърлиха тези часове и Региоком им даде допълнителни почивни дни през лятото. Трябва да се каже ясно - режимът е тежък и не е за всеки. За капак след 10-часова смяна записите ти се падат точно в последните два. Има възможност да работиш и на 4 часа, но те ти определят кога да ги изкараш. В късната смяна това са естествено последните часове.
Повечето колеги са приятни хора. Някои се товарят и някакви успехи в тази рутинна работа ги карат да се чувстват велики - например фактът, че сключват много договори. Но в М-Тел например не е по-различно. От Региоком постоянно измислят и някакви съревнования и отборни надпревари с наградни фондове, които насъскват хората един-срещу друг. Естествено никой не си признава и всички се правят на готини и великодушни. Началниците на екипи малко дразнят, защото често стоят без работа и обикалят офиса, да си приказват с някого или да ръсят лафове. През това време обикновените служители са под напрежение, което те просто не осъзнават.
Казано накратко, това е работа за известно време, защото е тежка и обсебваща. Изисква се много повече от владеене на немски език. Заплащането е над средното за региона, но всеки трябва да се замисли дали може да плати изискуемата цена и на практика да прекарва повечето си време в офиса. Иначе откъм редовно плащане на заплатата и отпуски работодателят е точен.

Колко по - добре?Има ли възможности за работа на непърно раб време /4,6 часа/.Ккаво е работното време,има ли нощни смени?

Преди години беше 900 лв.
Сега е много по-добре, а и премиите са доста добри.

Разбира се, че се договарят според качествата и способностите и далеч не са 900 лв.

Заплатите с немски за всички ли са 900 ?Може ли да се договарят ?Работи ли се в събота и неделя,и на празници?

Фирмата е коректна, има динамика и непрекъснато развитие. Промяната е често явление. Има нормални човешки взаимоотношения и приятелска атмосфера. Заплащането е редовно и много добро. Фирмата се грижи добре за своите служители-предлагат се различни бонуси, спрямо постиженията. Предлагат се безплатни напитки (чай, кафе), плодове и сладки изкушения.

Страхотна фирма с много възможности за развитие на тези, които имат потенциал. Заплащането е винаги коректно, средата е много приятна, отношението на колегите и ръководителите е приятелско, всички са винаги готови да помогнат. Ако имате интерес, не се колебайте да потърсите Региоком, така направих и аз преди 3 години и не бих ги сменила!

Възможно ли е работа на 4 или 6 часа?Какво е заплащането с немски и какво ниво е необходимо?Изпитателния срок в чия полза се подписва?