Региоком България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,Район р-н Младост, БУЛ. СЛИВНИЦА, 189&markers=Варна,Район р-н Младост, БУЛ. СЛИВНИЦА, 189

Региоком България ЕООД

Аз съм доволен от работата в София.Напуснах по лични причини, тъй като се завърнах в родния си град, но като цяло всичко си беше ок. Условията бяха много добри, а аз съм работил и в други подобни фирми.Препоръчвам.
Колкото до уволнените тим-лидери, няма лошо. Нека и ръководните кадри да си знаят, че не са безсмъртни.Щом някой не си върши работата, така е. Нека да има поле за изява и израстване и за останалите служители.
Няма достатъчно парко-места, но поне спирката на метрото е близо.

Проблемът на Региоком София е подборът на кадри. От една страна заплатите са по-ниски от средните за бранша в София, поради което се назначават хора, които не винаги са на необходимото ниво. Има супер добри попълнения, но други се взимат просто защото говорят немски. От друга страна експертният персонал, който трябва да развива проекта и да дърпа фирмата напред, е под всякаква критика. В първата година от съществуването на софийския офис на Региоком бяха уволнени трима тийм лидери, единият от които германец, а другият - швейцарец! За проектов мениджър беше назначена жена, чийто трудов опит се свежда до трейнърска позиция във варненския офис на фирмата. Това решение на г-жа Людериц, основаващо се на някакви лични пристрастия и симпатии, срина Региоком и хората започнаха да напускат, защото атмосферата стана изключително неприятна. Подражаването на властен ръководител няма как да доведе до нещо добро, На трето място, двете момичета, които в момента се занимават с подбора на персонала, си живеят живота. Ако посетите някой кариерен панаир, в който Региоком участва, забележете как по средата на деня щандът на фирмата е празен и са нахвърляни визитки. Региоком София имаше много голям потенциал, но той беше пропилян. Жалко!

За тези, които искат да разберат относно заплатата в компанията (за София), това е което получих аз като информация:

На интервюто:
....
HR: Какво възнаграждение очаквате?
Аз: 2000лв
HR: Бруто или Нето?
Аз: НЕТО!
HR: Ние тук предлагаме 1500 + комисионни при продажба (??бруто/нето??). Устройва ли ви?
Аз: Трябва да помисля.
HR: Нека се чуем понеделник, а аз ще видя дали ще мога да предложа нещо друго.

По телефона:
....
HR: Реших да ти предложа по-високата сума - 1800лв (??бруто/нето??). Съгласен ли си.
Аз: Да

На място:
В договора: 1800лв БРУТО
Аз: Останах с впечатлението че тази сума трябва да е нето
HR: Аз не съм споменавала бруто или нето. Това е което плащаме на нашите служители тук.
Мениджър(??): Аз мога да ти обещая, че ако след обучението си ти се представиш добре, ще ти увеличим заплатата на 2000лв бруто, което е най-високото възнаграждение, което предлагаме на служителите си.
....

Кой прав, кой крив? Не знам. Но явно това е, което може да се очаква като заплащане в Региоком. И препоръчвам винаги да се уверява човек за нето или бруто се говори, когато става въпрос за заплащане.

Здравейте!

Тъй като този сайт ми е помагал при колебания относно някоя фирма при търсене на работа, ще се опитам да помогна и на други търсещи.

В интерес на истината колегите и работната среда е много приятелска (става дума за София). Това идва от факта, че всеки зависи сам от себе си как ще проведе разговорите, как ще се справи с казусите, как ще успее да продаде.

Но само приятелската среда за жалост не е достатъчна. Натоварването е голямо, обажданията са много, недоволните клиенти също. В Региоком според мен има много неща, които трябва да се променят. Обучението, което се провежда е крайно недостатъчно и не включва по-задълбочен анализ на по-трудните казуси, много често се получава разминаване в информацията, която получаваш от обучаващите, защото между тях няма добра координация. Това рефлектира и на качеството на дадената информация по телефона, като след това самия агент е посечен. Това не е професионално. Общо взето ключовата дума е професионализъм и по-скоро липса на такъв. В по-долните коментари фигурира думата робство и честно казано го има този момент, освен ако не заявиш ясно позицията си, че няма да работиш 9 часа ако се налага и т.н.

Заплащането не е лошо ако продаваш, ако работиш извънредно, ако взимаш смени събота и неделя. Не е лошо в сравнение с държавната администрация, където заплатите са по 700 лв нето. Но парите не са всичко, и при това натоварване човек не би могъл да работи на такова място повече от година, максимум две.

Успех на всички, и много поздрави на всички готини сладури от Региоком!

Споделям мнението си за офиса в гр. Варна: Страхотна атмосфера, изключително позитивна и приятна работна среда. Също не маловажен е факта, че и клиентите, които обслужваме, са готини. Заплащането и възможностите за допълнителни доходи са най-добрите в бранша за Варна.

В София има много работодатели,но искам да ви споделя позитивното си мнение от работата ми в Региоком.
При Региоком намерих това което търся, а именно точен работодател, много нови приятели,възможност за получаване на бонуси, които зависят само от моите постижения,харесвам и това, че има късни смени, за да мода да си подремна.Виждам ежедневният стремеж на ръководството да подобрят условията на работа, както и нови акции, с които да възнаградят усилията ни.

Само за няколко месеца успяха да направят всичко на пух и прах.
Отношението към служителите стана като към роби, а условията се влошават всеки месец.
Работата е изключително натоварена, този месец много хора са сложени да работят по 9 часа, вместо 8, както фигурира в договорите ни. Никой не е попитан дали има нещо против.
Заплащането е ниско и не се вдига независимо от обещанията, а бонусите масово се манипулират!
Работи се на празници, като това не се заплаща допълнително, защото след това идват и ти казват "тръгвай си" по средата на смяната ти, без да имаш право на отказ.
Отдел човешки ресурси са абсолютно неадекватни и в никакъв случай не са в помощ на служителите.
Няма никаква чуваемост между отделните звена и мениджмънта.
Позитивите неща:
Локацията е сравнително удобна, тъй като е в близост до метростанция.
Колегите са доста приятни.
Дълго време имаше и други позитиви, но вече не. :)

Съветът ми е - преди да приемете оферта от тази компания, намерете някой текущ служител и го попитайте за честното му мнение, тъй като аз съм просто непознат в интернет. ;)

Страхотна фирма, много шансове за развитие, приятелска атмосфера. Бих препоръчал фирмата с чиста съвест. Изключително приятно съм впечатлен от отношението по време на интервюто за работа.

В Региоком разбрах, че това, което се обещава се спазва, стига човек да покаже потенциала си и да има необходимите умения. Има кариерно развитие, допълнително здравно осигуряване и други интерсни плюсове. Основният обаче е атмосферата на работа и отношението между колегите, приятелско и позитивно.

Успех!

Хора, отношението във фирмата към служителите в София е много лошо. По отношение на назначаването, обучението и интегрирането на новите служители - конците дърпат 3 грации, които си правят каквото си искат и е тотален хаос и дезорганизация. Стратегията им е следната: назначава се всеки, който дойде, сформирват се ненормално големи групи и след 5 седмици си избират няколко по-млади и опитни човека, а на другите - ауфвидерзеен. Не случайно компанията пуска една и съща обява през няколко дни. В резултат на неадекватните и детински решения на грациите, компанията си стои с малочислен брой служители в София. Един типичен експлоататорски кол-център.