АРГОИНВЕСТСТРОЙ АД /img/frontend/nomap.png"

АРГОИНВЕСТСТРОЙ АД

от Jobs.bg
Служител изработка на алуминиева дограма
Ref.No: ЦАлД
Описание и Изисквания: Във връзка с разширяване на дейността търсим да назначим хора за изработка на алуминиева дограма за обекта ни в Новий Уренгой, Русия при много добри битови условия. Кандидатите трябва да имат опит, както и желание за работа в екип. Очакваме подробно CV с телефон за връзка.
Месторабота: Новий Уренгой / Руска Федерация
А какво се случи със работниците които бяха там и правеха дограмата???
Ще се намери ли някой по-компетентен да "сподели"

Командировъчни няма!Обещания - много!
Не стига че хората работа ще намират ами и пари искате!Засрамете се!Командировъчни естествено има 80долара на ден!Само че, ще се подписваш на тях!Тоест фигурират само на документ!До тук със безплатният обяд!
Пазарлък се води за парите точно по махленски в офиса, и естествено започваш от най ниската ставка!С обещанието че още първата седмица може да ти ги повишат!Надай се коньо на зелена трева!
Правиш си пълномощно на доверен човек в офиса, където пише ,че фирмата не носи отговорност,..ако лицето ти е взело парите.. и тн!Ни печат ни гявол!Но пък разполагат със личните данни вече и на твоя човек!Заплатата ще бъде превеждана по сметка но само ..500лв странно!?
Просто прочетете по старите коментари!
Какъв късмет че обичам да правя записи на интервютата за да се подсещам за обещанията;)
Ни лук ял ни лук мирисал!

На сайт тундровьiй.рф ще намерите още информация за комплекса, за новите 4 9етажни блока, които ще строят , срокове.
Но колко  ще получа аз работникът като командировачни за 1 месец без българската заплата,защото 1 кв м на тези жилища  се продава за 95 000 рубли.

1 точка

За лиценза се плаща!И не стоят така нещата както ги изтъквате!
Да спомена видях и "работната виза"!!!Само където е със покана!!?
То и други фирми имат обекти на вън също голями но няма да коментирам!
–Като гледам "Сибирската мечка" е писал още преди да се качи в самолета от Варна!Но пък доста компетентно се е изказал!
Явно не е запознат и ,че комплекса е общ и детската градина влиза вътре и тн! А за парите където ще изкарвате едва ли по-малко си изкарвал преди това, помисли!Пък и със този договор ,за Българско от 540лв където си подписал , и молба за напускане в офиса едва ли ще прокопсате много;)
Не виждате ли има и колебаещ се кажете "бачкаторите" какви пари сте взели за 7 дни нали сте там де:)))
Случайно познавам човек който е бил също и доста добре знае нещата, не ще и да чуе за там , тъй че достатъчно прах в очите на хората!Та кой бяга от хубавото!?
За мнението на "точката" дето и име не е написал в коментара от 10.01.2014г. събота в 07:16,  просто не знам как за 1 ден е разбрал как стоят нещата, или по скоро си пишем само със ръководството където не им харесва "видяното"!?
Още повече държа да спомена! На Българина му омръзна да го лъжат , унижават и крадат!А не е ли по добре да работим и живеем достойно, вместо да се отнасят със нас както със добичета, да не казвам и по-зле!?
Цитат  от състоял се разговор:Мъжката дума в тези ку...ски времена важи ли все още!?
Не става само мъжка дума, но и за написано на лист хартия и то не само от работника, каквото му е подхвърлено!
Мога само да кажа на "бачкаторите" пожелавам ви да си вземете всичките пари!
Бай бабо да ме не срещне мечка стръвница!
Успех!

Е нямали някой да се престраши и да напише колко е получил чисто за 30 раб. дни.В България някои мениджъри вземат и по 135 долара на час.
А то е ясно , че се бачка много.

Хах, чудно ми е как може човекът които дори не е ходил да плюе толкова без дори да е запознат с нещата.За пореден път се убеждавам че българина си търси само оправдание (сам за себе си) да не бачка, а само да се оплаква.Аз също подкрепям колегите които са били там и фактите които казват - Заплащането е добро, условията са сносни, осигуряват ти всичко необходимо за живот.В България мениджърите не взимат толкова, колкото ние работниците в Нови Уренгой. Така че мързеливците като писещите тук да си стоят в къщи и да се оплакват, а на който му се бачка и съответно изкарва пари да ходи.

Пиша до колегата с консервите!

Ако намериш консерви с боб и грах при нас, ще ти саберем годишна заплата!
По отношение на лиценза: ние сме служители на Аргоинвестстрой и работим на наш си обект в Новьй Уренгой - поради което фирмата няма нужда от посреднически лиценз. Тьй като е учевадно че работим на собствен обект!! ТОВА НЕ Е АГЕНЦИЯ ЗА НАБИРАНЕ НА ХОРА - А СТРОИТЕЛНА ФИРМА!!!

По отношение на нормите - в коя фирма не се изисква срещу заплащане да работиш??!?!

По отношение на работата - в Уренгой се работи, няма много исторически забележителности! Бачка се там! Почива се в България! Може да си вземеш почивни дни колкото искаш -просто няма да ти плащат над позволено!

А пък, работа в Аргоинвестстрой има за целия китайски народ! Мене са ше ме местат на някви детски градини....а техника ми каза че още 4 блока почват в март! Така ше се бачка здраво!

Парите са добри, изкарвам 2 пъти повече от тука...тия пари в бъглария никога не мога да ги изкарам!

Така че много здраве от Уренгой!!

След като не бях съгласен със фирмената "политика" както ми се каза по-късно, реших без повече емоций да напусна!
Телефонирах на г-н Станислав Стефанов (когото не желая да коментирам) и му съобщих да си намерят заместник!Отговора бе бърз, "колегите казаха".., че трябва да си заплатиш направените разходи!(впрочем на него "колегите" всичко му казват и има готов бърз отговор за всичко)Отговорих му че ако се налага ще се съдим!
На другият ден г-н Стефанов ми се обади и ме попита дали ще заминавам!
Отговора ми бе ясен!Любезно ме помоли да мина когато ми е удобно да си взема документите!
За чест на управлението във лицето на г-н Владислав Шеймов ръководител обекта в Новий Уренгой, лично дойде да ме попита защо се отказвам!Удари ме и на "съвест" как така зрял мъж след като е дал дума и т.н.
Да не навлизам в подробности..!Попитах, на какво основание да замина след като имам заповед за прекратяване на трудовото правоотношение и молба за напускане подписани естествено а нямам командировъчна заповед и плащане по нея!?Отговора бе: "фирмена политика"!
Намекна ми на два пъти че: "историята" ми е видяна и не му харесва (явно визирайки коментарите тук)
Не мога да не спомена и Георги Стефанов който се занимава със организацията и транспорта - добре възпитан, образован и интелигентен млад мъж със добри переспективи!
Върнаха ми задграничният паспорт, и със интерес наблюдавах как си мислят да опитат да ми намекнат за останалите документи с цел да ми поискат пари за "направените разходи" всъщност този въпрос витаеше през цялото време из въздуха !
Така и не успяха да го зададат, явно добре знаеха какъв ще ми бъде отговора!
Разбирам работодателите, че желаят да разполагат със добри работници но чак пък да се декларира подчиненост по този начин!!!
Интересно ми е до кога Българският работник ще се блъска и трепе без да си знае или доброволно потъпква правата!
Пази Боже сляпо да прогледне!

Заплащането е в левове за 5 работни дни 400лв, и не си залужава за работата!Всичко е празни приказки и голи обещания!
ВНИМАНИЕ!!!Фирмата няма лиценз за изпращане на работници в чужбина, проверен факт!!!
Във всяко бюро по труда може да се провери за лицензираните фирми!
Заминава се, но като имигрант!И само след като си се разписал на няколко документа!
А именно :молба за напускане без дата, върху 3 празни разходни касови ордера,декларация за двойното данъчно облагане, договор за работа но в България, молба за отпуска и че си съгласен да излезнеш във чужбина за повече от 30 дни!
Самолетен билет има -->но във едната посока!
Е представете си със тези документи какви чудеса могат да се "сътворят"
Командировъчно няма да получите със сигурност преди да сте се завърнали(ако се върнете, а не ви депортират), аванс за командировка също!!!
Нещо повече трябва да си носите пари, абе направо трябва да си плащаш защото им работиш!
Има и норми за изпълнение, не си се справил няма проблем и след работа се работи!Но се работи "здраво"
Иначе храната е на "корем" боб и грах консерви прясно загряти!Яж,работи и си мълчи!
Ако се опиташ да "мрънкаш" молбата ти е вече разписана, празните касови ордери също, та може да имаш и да даваш, не да вземаш!
До тук със "коректните хора" направо са си за прокурор!
Хайде със здраве на оптимистите като колегата Грахльов

Моля напишете колко е заплатата, в каква валута плащат. Надникат е добър, е много общо.