Суперхостинг.бг ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Изгрев, Квартал Изток, Чарлз Дарвин, 14А, вх. Б&markers=София,Район р-н Изгрев, Квартал Изток, Чарлз Дарвин, 14А, вх. Б

Суперхостинг.бг ООД

Клиент съм вече над 8 години. В началото бях много доволен. Но последните години ми вдигат цената на услугата с по 100 лева всяка година. Постоянно измислят някакви причини, с които да те подтикнат да минеш на по-горен план. Лъжат, че трябва да си плащаш за ИП адрес, за да имаш ССЛ сертификат. Сървърите им са със стари E5 процесори, на над 10 години. Надупчени откъм сигурност.

Поради тези и ред други причини смятам да ги сменям, след като ми изтече плана.

Ще се опитам да съм абсолютно обективен в оценката си, вече не съм техен служител с години.

1. Единствената перспектива за евентуално развитие е ако започнете в маркетинг екипът. По другите отдели не е имало развитие от 10 години, хората там са си сюробаджинащина и не си мислете, че вие ще направите промяна в това отношение.

2. Заплатите са ниски. За този сегмент от индустрията е просто абсурдно. Започнах лично аз на +700 веднага след като се махнах а след 2 години вече е на +2000 от това, което взимах там.

3. Има разбрани мениджъри там, но не очаквайте много много индивидуално отношение. Ти си зъбно колело и това е.

4. Абсолютно скапано отношение от шефовете. Искам културно да им поздравя майките. Изкараха ми през носа напускането, а след това се постараха да ми пречат и с препоръки дори след години. Визирам Методи - нещасник

5. Локацията и транспортът до там е удобен. Самият офис също е доста приятен и кухнята е запасена с хубави неща.

6. Това си е чисто и просто кол център поддръжка за 99% от хората във фирмата. Опит може да се натрупа, но определено пропуснете, ако си мислите за нещо по-сериозно като кариерно развитие.

7. Фирмата ми даде опит и неща, за които да се замислям, но негативните определено са много повече от позитивните.

8. Има си причина защо повечето персонал там се сменя на всеки месец.

Мнението ми е изразено в оценките.

Ако ви се пият всекидневно конски дози валериан, но обичате безплатни вафлички, мястото ви е там.

От известно време не съм част от екипа им - за щастие.. Единственото което научих е, че не ценят служителите си и вероятно никога не са го правили. Интриги и лицемерие в името на по-висшестоящите също не липсват, но това ще го разберете едва когато с мек тон ви кажат да подпишете документа за напускане - по взаимно съгласие :), което си е масовата им практика... Заплащането е по-ниско от средното в конкурентните компании, а колегите (с изключение на по-дългогодишните такива) са окей.

П.С. Ако в Софтуни много ви ги хвалят, това е само на думи (ненавиждат хората от софтуни, нищо че дев.бг им е партньор и си ги рекламират редовничко)

Ако вече сте направили грешката да постъпите там, то преди 6-тия месец ще е най-добре да се преместите на друго място, което е почти сигурно, че ще е по-добро.

Успех,
...

Някой може ли да даде малко информация , работно време , заплата? Колектива как е ? Като цяло работната атмсфера и шефовете.
Благодаря предварително!

Интересно ми е защо се продадоха "най-голямата" хостинг фирма в България. Отговорът е - защото им куца работата от 2 години насам. Методи, Русанов, Деян и останалите с дял решиха да се спасяват бърже бърже. Пускат реклами и линкове за блоговете, а реално вътре във фирмата е пълен ташак.

- 2019 напуснаха основните кадри на фирмата поради ниско заплащане и отвратително отношение.
- Сега назначението е като в call център. Уж специалисти, но през 2 месеца се сменя половината персонал. 2/3 от високостоящите и кадътни хора също напуснаха през 2019 - Цецо (ТЛ даже беше мениджър в Сърбия), Алекандър (ТЛ), Кирил (ТЛ), Станимир, Данчо, Бате Борисов и още куп хора.
- Познати мой седят на 1200 лева заплата от близо 3 години. Ташак. Даже не са им вдигнали със задължителните 0.06% на година парите.
- Във фирмата винаги се хакат колко са велики, но повярвайте ми след 2,5 години в нея и вече на друго място - нямат нищо общо тези хора с реалността.
- Колегиалност никаква - нито между колеги, нито с тези в конкурентни фирми. Всичко що не е СХ е зло, гадно и трябва да се намрази.

ПС: Има добро начално обучение. Няколко месеца след това ще имате знания да кандидатствате на по-добри места.

ПС2: не бих се изненадал този коментар да се изтрие, защото се хоства в СХ.

До колегата Анонимен по долу. Сериозно ли ? Не стига че нямат хора, ами и намаляват заплататите, преди съм чувал че са били 1000 чисто стартово. Бърз фалит на тия мишки, да ги купува някой читав и да изритва некадърната меринджейска гмеж.Съсипаха и хост.бг пенделите скапани.

след 3 интервюта да ти предложат 800 лева нетно начално. предишният коментар е на някоя връзкарка от компанията

СуперХостинг е едно чудесно място за развитие, място на което да научиш нови неща. Ако си достатъчно упорит и старателен се забелязва и възнаграждава.
Както мениджмънта във всяка една фирма така и в СуперХостинг се очакват резултати, но за разлика от останалите фирми има към кой да се обърнеш и подобриш ако имаш желание.
Всеки може да намери нещо за себе си, някои хора са разочаровани, други не. За хората, които са разочаровани - нормално явно една от двете страни по една или друга причина не е получила това което е очаквала. Не подкрепям обидните думи и нападки независимо от това дали даден човек го заслужава или не. Имали сте възможност да работите, да натрупате опит, получавали сте редовно възнагражденията си и сте се възползвали от различните придобивки. Никой никого не е държал на сила, най-малкото всеки може да сподели с ръководството как се чувства и какво не му харесва. Ако е от мениджмънта - винаги можеш да поискаш разговор директно с някой от управителите и ще имаш тази възможност.
Относно сигурност - ако спазвате фирмената политика и добрия тон ( съвсем обикновени неща ), стараете се и имате желание да се развивате - СуперХостинг е едно изключително сигурно място, на което може да се чувствате сигурни. Има хора, които ще ви отделят време и ще ви помагат в развитието.
Относно работна среда - натоварването не е повече отколкото на всяко едно място. Ако някой очаква да иде някъде и да взима пари без да дава нищо - не е за вас. Такава среда не е полезна най-малкото за вас самите защото води до закърняване на мозъка.
Колеги - ще има хора с които се разбирате повече, както и хора, с които няма да се разбирате чак толкова, което е напълно разбираемо. В работната среда се създават много приятелства, но винаги има хора с които не намирате толкова сходни интереси (това не означава че ще имате проблеми с такива хора, просто няма да поддържате чак толкова близка връзка).
Има потенциал за развитие - това, което давате ще е реципрочно на това, което получавате или казано с други думи - колкото повече давате от себе си и се стараете - толкова повече ще се забелязва и ще получавате.
Обобщени лични впечатления като бивш служител - благодарен съм за натрупаните знания, опит, приятелства и възможности. Имал съм много хубави моменти, както с колеги, така и с клиенти (благодарни, леко пийнали, такива които искат просто да споделят нещо с някой или просто им липсва внимание и т.н.). Всички моменти са един уникален опит, който ще е полезен за вас самите както в личния живот така и в професионален аспект.
Винаги има хора, които са разочаровани или недоволни - моят съвет към тях е да съсредоточат негативната енергия, оплакванията и недоволството в нещо положително. В живота няма нищо перфектно. Какво ще получите зависи изцяло и само от вас и вашите действия.
Надявам се че с написаното дотук ще успея да помогна на хората търсещи мнение за СуперХостинг какво могат да очакват.

Изключителни гадни и мазна лицемерна тор работи там, като се почне със Десислава, Ася, Росана и всички там мъжки уличници. Всеки е "разбирач" за това и всички кадърни се махнаха. Промиват ти мозъка ите карат да вярваш че това което правиш а именно да облизваш дупета е правилно, и така трябва. Освен безплатни ядки, кроасани,лафе и др. замисли се дали толкова струваш ако си решил да работиш за тези мишки. Взимаш 1000 стартово, коригират ако си техен роб ако ме ти казват чао от днес за днес няма да те бавят това е сигурно.