Страйпс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Майстор Алекси Рилец 10&markers=София,ул. Майстор Алекси Рилец 10

Страйпс е една от добрите фирми на пазара. Да, работата която предлага не е най-интересната, но екипа е добър и мотивиран, а потенциала за развитие е голям. Подходяща е за хора, които искат постепенно да съберат повече опит. Задачите, които се дават не са сложни и могат да бъдат доста скучни на моменти, но като цяло дават добра среда на хора, които търсят развитие и имат правилния подход. Работната среда е спокойна и позитивна. Сроковете са разумни, заплащането е конкурентно за сектора. Като цяло съм доста доволен от фирмата и се надявам да спечели повече клиенти с по-разнообразен бизнес и интересни нужди.

Офиса на фирмата не е лош - на комуникативно място с/у мола на бул.България. Шефа е готин, разбран, сравнително млад. Има доста интересн тим билдинги, гъвкаво раб. време, заплащането както се договориш, средно за сектора
Това така. По отношение на работата, тука идва скритата бомба. Литографските машини са свръх скъпи - десетки млн долара и едва ли някой ще ви даде да пишете дори и юниттестовете им! До тук с ентусиазираността на опитни девелопери. Работата се състои от куп документчета за попълване и ако някой даде нещо за правене то е промяна на някакви дребни константи, запетайки и интеграции до припадък. Буквално там ако няй работи по фикс и пише нещо, другите го гледат със завист и цъкат. От тук се вижда, че работата може да е примамлива единствено за девойки вживяващи се като "опитни" програмисти или за хора, които търсят топло уютно местенце, но и това не е гарантирано, понеже скръм лидерчетата сеят здраво интриги и "докладват" тихичко на шефа, който е чужденец и не е много в час със събитията. Текучеството е огромно, най-голямото което съм виждал. Фирмата е в състояните да обнови 50% от персонала си за време по-малко от година! Хората са обезсърчени и смазани от затъпяването. Холандците отсреща се държат с бг офиса като с примати - леко дръжелюбно, понякога садистично, но на дистанция. Изсипват само най-левашката и малоумна работа.
Въпреки това шефа се опитва непрекъснато да вдигне (но безуспешно) мотивацията на индианците си. Същевремнно прибира добри парици, като не го крие
В крайна сметка ако искате да научите нещо и да сте конкурентноспособни  - бягайте от там, ако сте семейни, с ипотечка и не ви се занимава много с компютри - заповядайте, ще пишете мейли и митинги.