Страйпс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Майстор Алекси Рилец 10&markers=София,ул. Майстор Алекси Рилец 10

Пълна загуба на време. Двумесечен курс по програмиране, за който трябваше да напусна работа понеже всичко е прибързано и свръх-интензивно. Присъствах на всички лекции, реших всички домашни, много хора имахме ниски резултати само понеже условията не бяха напълно ясни и се проверяваха с автоматизирани тестове. След като приключих курса (два изгубени месеца от живота ми) чаках близо две седмици някой изобщо да се свърже с мен за да ми каже дали подбора продължава. Чаках още една седмица за да говоря с човешки ресурси, още една седмица отгоре за второ интервю, и след още две седмици чакане ми отказаха "защото имало какво да работя", без никакви конкретни отзиви. Пропиляха три месеца от живота ми напразно, ако действително не съм бил годен (с което не съм съгласен предвид резултатите от курса и финалния проект), то това е било ясно още от курса и домашните - които вероятно дори не са проверили. Единственото логично заключение е, че курсовете към външна фирма са им пералня за пари, и наемат 20 човека група с намерението да наемат максимум 5-6 със най-много стаж, дори позицията да е начална, младши, и със съответната заплата. Не препоръчвам тази фирма да е приоритет на когото и да било.

Не е лоша фирмата, някога работех там после смених работата но условията си бяха пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ. Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 65г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо още преди 7 години реших да направя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като откакто е създаден е нараснал за последните 10г със 1000х . Идеята ми беше да гледам на него като инвестиция в дългосрочен хоризонт и някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50г. за да се пенсионирам, тъй – като дори и в най-розовите си мечти не съм подозирал че Bitcoin ще струва толкова 7 години по-късно.
Bitcoin е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечния си доход можете да заделяте. Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за крипто валути в света:

Докато чета част от негативните мнения се чудя дали тези хора са изкарали поне 6 месеца на работа.
Фирмата и колегите са си много добре. Затова и се наемат много нови хора, а не заради текучество.

Конфликти на интереси има навсякъде, така е устроен човекът, но ако не ги търсите не ви правят впечатление.
Фирмата предлага fully remote вариант на работа, за тези които не държат да са в центъра на събитията.

Работата в Страйпс преставлява стабилно и добре уредено работно място с много сериозна възможност за развитие, както тук, така и в чужбина.

Ако при някой не са се получили нещата, това е по-скоро заради моментното състояние на самия служител и лошо стечение на обстоятелствата, но не и заради самата фирма.

Липсват кадри с опит и знания,причината е постоянното текучество.Наемането на огромен брой кадри без никакъв работен опит, или с такъв извън IT влошава ситуацията, защото неопитните млади хора не могат да се ориентират, като нямат и working buddy.
Няма професионализъм. Текучеството трудно може да се овладее защото има хора, работещи в компанията, които поддържат лични взаимоотношения на работното място (някои от тях уредени на псевдо ръководни позиции). Компанията има хубави политики, които никой не спазва и ежедневните конфликти на интереси са налице. Компания с потенциал, но може и неосъществен да остане.

Една фирма с много слаб мениджмънт и липса на развитие. В някои екипи се работи много, а заплащането е ниско. В други се мързелува и хората са посредствени. Няма амбиции за развитие освен наемане на много нови хора с цел печалба. Идеално място за работа на посредствени хора, студенти, решили да се преквалифицират и да мислят, че са програмисти с един завършен курс, организиран от същата тази фирма. Има привилигеровани хора даващи постоянно овъртайм... Мениджмънта е от "na6i, 4itavi hora".

Бях на интервю за работа при тях. Интервюто водеше едно доста младо момче, което неясно защо, през цялото време се заяждаше с мен и ми държеше тон. Зададе ми около 10 технически въпроса, на които и той не знаеше отговорите. На 8 от въпросите му отговорих правилно. На следващия ден ми изпрати отвратителен имейл, в който накратко се твърдеше, че нищо не разбирам и че не съм одобрен за работата. Сега като се замисля, по-добре че не ме взеха.

НЕ ЗАПИСВАЙТЕ КУРСОВЕ НА CODE ACADEMY финансирани от Страйпс(Strypes). Академията меко казано НЕ струва, по добре си отидете на интервю в Страйпс(Strypes) и без това през академията не е задължително да ви вземат на работа иначе единственото, което може да се случи е да загубите 6 месеца.

Тези смешници ти задават въпроси на които и те незнаят отговорите, искат знания за top tech, но в същото време проекта е 15г legacy monolith.

На кратко на по непрофесионално интервю не съм ходил... явно отдавна са нямали допир с жена без да си платят.

Бягайте далеч.

Постоянно търсят хора, но условията им далеч не са конкурентни. Отварят офиси из Пловдив и Бургас офиси, за да намерят нещо читаво и по-евтинко от София.
Стари и специфични технологии с тромав процес на кандидатстване.

Един безспорен плюс е стабилността на фирмата засега.

Strypes, незабавно направете проверка за това как се преподава във фирмата Code Academy, която финансирате!!!
Парите, които давате за абсолютно на вятъра!
"Преподавателят" Мирослав Аврамов е страшно неподготвен с материала, не знае собствените си презентации, срича и чете по тях в рамките на 3 часа, ТРИ ЧАСА ЗА 20 СЛАЙДА ПРЕЗЕНТАЦИЯ. Не достатъчната му подготовка прави работния процес непоносим и страшно неефективен.
Или изберете читава фирма, която да финансирате, или незабавно подменете Мирослав Аврамов!
За останалите хора, които са решили да се възползват от ПЛАТЕНИТЕ КУРСОВЕ на Code Academy с преподавател въпросният господин Мирослав- JUST RUN!!!