АББ България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АББ България ЕООД

Моето уважение към администраторите на сайта.Ако все пак някой го интересува какво е положението в Раковски 1.нека ми пише на имейла [email protected].За повече информация подкрепена с факти и мена.

Миналата година кандидатствах по обявата им за стажант в администрацията. Обадиха ми се с покана за интервю две седмици по-късно. След като я приех по телефона, ми изпратиха мейл с датата и часа на самото интервю, а също така ме уведомиха, че част от него ще се проведе на английски език.

Когато отидох на заветната дата, охраната на входа ме посрещна крайно нелюбезно, заявявайки ми, че нямам работа тук, тъй като "в днешния ден интервюта за работа не се провеждали". След настояването ми, че имам подобна уговорка, се свърза със съответния отдел и в крайна сметка ми позволи да вляза в сградата, но не и без думите "сядаш на тази пейка и не мърдаш докато не те посрещнат".

Интервюто трая не повече от 10 минути, като нито имаше част на английски, нито ме попитаха нещо във връзка с двата чужди езика, които бях посочила в св-то, че владея. Повече наблегнаха на това да ме питат какво знам за компанията им, за метода им на работа и други подобни неща, като щом се опитах да обясня това, което бях прочела за тях предварително, бях стопирана, защото "не съм се изразявала правилно". Жената, която ми задаваше въпросите, със сигурност, смяташе, че е на светлинни години пред мен. : )

Няколко дни по-късно ми пратиха мейл, в който обявиха, че са се спрели на друг кандидат. Не, че съм била разочарована, но все пак.. Да имате представа как протича подбирането на кадри в тази фирма. :)

Здравейте, интересувам се от повече информация за стажовете в заводите на АББ. Изпратила съм им автобиографията си, понеже смятам, че стажът е добър начин за начало на кариера в индустрията, но не знам какво ще науча за тези 3-6 месеца. Само да кажа, че аз съм кандидатствала за не за инженерна специалност, а за администрацията. След стажа дали има възможност постоянна заетост, както и какво е заплащането при стажантите?

Публикувам отново заплатите понеже вече не се виждат;

Говорим за двата завода в гр.Раковски ( като цяло заплатите са еднакви почти навсякъде )

- монтажник на линията - 560 лева бруто (430 чисто) + 60 лева ваучери за храна. Осигурен транспорт от близките населени места. Вдигат заплатите след шестия месец до към 700 бруто. Три сменен режим на работа. Без възможност за ползване на телефон на работа, с фиксирани почивики. Основният контингент от работиници е от ромски произоход, масово , които не могат да си напишат името.

- quality inspector - 1110 - 1200 лева чисто. Качествените проблеми са безумно много. Обучение почти няма. Квалифицирани кадри останали няма.

- customer support and pricing specialist - 1100 - 1250 чисто. Натоварването е огромно. Обучението е повърхностно , после се спасяваш. Имаш време колкото да обядваш.

- служител склад/ спедиции/ електрокарист - 700- 900 чисто + 60 ваучери за храна

- production manager, material planning manager , customer service manager, finance control manager- 2200 - 2400 бруто + 60 ваучери за храна + покритие на горивото за транспорт от/до работа.

- опаковач - 700 лева бруто + 60 лева ваучери за храна

- material planner - 1100- 1300 лева нето + 60 лева ваучери за храна

- production engineer - 1200 - 1400 лева нето + 60 лева ваучери за храна

- HR specialist- 1100 - 1200 чисто + 60 лева ваучери

- HSE - 100 - 1300 чисто Ю 60 лева ваучери

Работата навсякъде е огромна, напрежението и изискванията също. Таргетите на линията почти неъвзможни за хващане, защото почти винаги липсва материал или машините не работят. Бонусът е 90 лева.

Придобивките са - ваучери за храна, за администрацията тринадесетта заплата и транспорт от/до близките населени места.

Както виждате АББ наема постоянно хора , защото текучеството е огромно.

И да другите фирми дават отгоре, може и с малко, но дават повече.

Давам ви една обективна оценка. Ще следя коментарите и ще ви пиша обективно мнение.

Съжалявам , ако не сте съгласни с написаното, но това е реалността.

Имате ли информация какво е заплащането за позицията Специалист Логистика (Logistic Specialist) за заводите около гр. Пловдив. Пак ли е същата подигравка като другите административни позиции?

Съмнявам се, че има такива балъци, да пътуват ежедневно до Тиквенбург, даже и в необозримото бъдеще, когато има магистрала през дълбоката Северна провинция

ЗАМИСЛЕТЕ СЕ САМО СТРУВА ЛИ СИ ДА ПЪТУВАТЕ АКО СТЕ ОТ СОФИЯ ДО СЕВЛИЕВО

ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО КИЛОМЕТРА СА И ЧЕ

ПОЛОВИНАТА СИ ЗАПЛАТА ЩЕ Я ДАВАТЕ ЗА ПЪТНИ РАЗХОДИ

ОТ 800 ЛЕВА ЗАПЛАТА

КАТО ВИ ОСТАНАТ400

ЗА 400 ЛЕВА ЛИ ЩЕ РАБОТИТЕ?

АЙДЕ ДА НЕ СЕ УНИЖАВАМЕ!

Вижте един от долните коментари със заплатите.

HSE - ниски заплати . голяма текучество

За Севлиево не знам

Здравейте! Интересувам се от позицията EHS специалист. Смятам да подам автобиография,но ме притеснява честото пускане на обявата. Не могат да се намерят читави кандидати или има някакъв друг проблем? Ако някой знае какво е заплащането, каква е атмосферата на работа да сподели. Има ли осигурен транспорт?

Senior Finance Specialist – Accounts Receivable, Treasury and Credit Management - какво ще кажеш за тази позиция? Имат и само Финансов специалист, както и Tax Specialist - става дума за Севлиево. И тук ли е толкова натоварено и с много стрес? Търсят и HR специалист и наистина постоянно имат обяви в jobs.