АББ България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АББ България ЕООД

Искам да попитам за позицията подръжка сгради и инсталации някой ,ако може да ми каже повече инфо? Ще съм му благодарен

Ще споделя малко факти и мой коментар относно взаимодействието ми със служители на АББ (Стряма) при кандидатстването ми за позиция Regional SCM Expert / Buyer.
Нека всеки сам извади съответните изводи.

На 7.7.17 кандидатствах за обявената в jobs.bg свободна длъжност в АББ (Стряма).

На 20.7.17 служител от отдел ЧР (човешки ресурси) се обади по телефона и уговорихме интервю за следващия ден. За интервюто получих и писмо.

На 21.7.17, както бе уговорено, се явих на първото интервю. Оказа се, че то е със служител на отдел човешки ресурси. Интервюто се проведе в сграда 2 на АББ Стряма (Пловдив). Продължи един час. Останах с много добри впечатления от интервюиращия. Информиран бях, че ще има второ интервю.

На 26.7.17 получих обаждане от служител ЧР в АББ за да се уговорим за второ интервю. Уговорихме се за 1.8.17. Получих и писмо за това, на което отговорих с потвърждение. Малко по-късно пак се обадиха за да отложат с един ден интервюто. Потвърдих.

На 2.8.17 се явих на второ интервю с функционалния ръководител за позицията (Маурицио Рива) и прекия ръководител базиран в Полша (Marzenna Mrozinska), който се включи с аудио връзка (не успяха да пуснат камерата от тяхна страна за да се видим). Интервюто се проведе в сргада 1 на АББ (Стряма). Продължи един час. Останах с добри впечатления от интервюиращите. Обясниха ми, че по вътрешна процедура, ще получа отговор в рамките на 2 седмици.

На 23.8.17 писах писмо до ЧР на АББ, тъй като бяха изминали вече три седмици без да получа информация за представянето си. Получи отговор същия ден, че процеса на подбор продължава и ще ме информират първата седмица на м. Септември (по мои изчисления 4.9-8.9).

Информация в указания срок така и не получих.

Днес 20.9.17 получих следното писмо:
Dear Sir,

Thank you for your participation in our selection proceedings and for the time you have reserved for your personal interview.

We value your experience and skills, knowledge and your efforts but we have to inform you that your application has been unsuccessful in this instance.
Our decision was based upon a careful comparison of the demands of the position with the abilities shown by each candidate.

We will keep your resume in the ABB Talent pool for future job opportunities with us. Please continue to review our job openings on www.abb.bg/careers for any other positions you would like to pursue.
If you do not want your information to be stored in our database, please contact us immediately.

We appreciate your interest in ABB and wish you the best of luck as you explore new career opportunities.

Kind regards,
The ABB Recruitment Team

Изчетох всички мнения. Доколкото разбирам, повечето от мненията са на работници от производството. Чудя се защо толкова много хора се оплакват от началниците? Какъв по точно е проблема тук? Нима мениджърите на производството не виждат проблема в отношението на началници към работниците им?

Като потенциален кандидат за работа, се оправям към текущи работници за повече информация относно:

1) Преобладават ли хора от малцинства в производството (от ромски и турски произход, или други), хора без образование?

2) Каква е средната заплата която им се предлага? Каква друга мотивация, финансова или нефинансова, се предоставя на хората в производството?

3) Работниците в производството, колко често се задължават да работят през почивните дни и уикендите? Доколкото прочетох, не се заплаща за извънреден труд?

4)Дават ли се отпуски редовно когато работника поиска правото си на отпуск, или дните трябва да са строго съобразени с тези на колеги?

5)Има ли и колко време, и какво качество е обучението на работниците които стартират работа в производството?

Благодаря за отделеното време!

Поздрави,
СА

Здравейте, към момента има свободна позиция за supplier quality engineer. Търся информация относно отношението на колегите в отдела, ръководителя на отдела и нивото на заплащане. Благодаря предварително.

Бивши и настоящи служители в АББ - Стряма, моля, споделете каква е атмосферата на работа, ниво на заплащане, специфика на работа, възможност за развитие в отдел "Покупки" - Стряма. Едни и същи обяви се въртят с месеци, без да става ясно, дали не успяват да намерят "правилния" кандидат или се разрастват и търсят нови служители. Помогнете на потенциалните кандидати за работа с Вашето мнение!

Prestanete da pishete neverni nesta! Kato ne vi haresva rabotete drugade. Imashe nqkakvo momiche deto se zanimavashe s zbuta no be she tolkova neorientirana

Към кандидата за работа !
След ,като се чудиш дали да се надяваш на отношение,подай си документите за да се убедиш ! Само после да не съжаляваш!!!

Какво значи човек да не се надява на отношение? Имам стаж и се чудя да подам ли cv?

Към кандидат Еколога!
Еколог търсят от 1 година , но защо не могат да си намерят... никой не знае ! Защо е напуснал стария ... пак никой не знае ! Ако имаш стаж по специалността пробвай , но на отношение към теб не се надявай !

Kakva e zaplatata, otnoshenieto? Tarsqt ekolog