Глобъл Нет ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Глобъл Нет ЕООД

Аз съм доволен

Във фирмата компютрите са с нелицензиран софтуер.
Project manager-и няма. Когато започвате работа ще бъдете подлъган с купища празни обещания.
Заплатата е на принципа на пазарлъка. Като шефа винаги ще "забравя", че има да ви плаща и трябва да го търсите постоянно.
Собственика на фирмата държи да ръководи работния процес, но тъй като освен тази фирма, има още 2 - едната за продажба и сервизиране на компютри, а другата е строителна фирма, не му остава време за целта.
Освен това самият той не е наясно с тенденциите в уеб, но за сметка на това е зареден с купища амбициозни идеи. Идеи, които се ограничават в това как да изплагиатстваме някой или нещо работещо и да изкараме (нека се разбира - той да изкара) пари.
Няма никаква организация на работния процес.
Наема синове на приятелски семейства, нечували за уеб или хора без почти никакъв опит, като водещата идея е да им се плаща малко и да се учат в процеса на работа или покрай другите (които са 1-2ма в офиса).

Цялата фирма е една голяма пародия. И е подходяща за придобиване на стаж от току-що завършили гимназисти.

При интервютата собственика Мартин говори приказки от 1001 нощ като:
- доволен ли съм от теб - ще те направя мениджър, ще вземаш % от адсенс рекламите по сайтовете ни (такива реклами няма, а и сайтовете им са в девета глуха);
- сега започваш на 500 бруто, но от следващия месец заплатата ти става 700лв бруто. Осигуровките си ги избираш сам. В шкафа имаме заповеди за двата типа работно време (4 или 8 часа - избери си).

Ако все пак решите да подпишете - ПРОЧЕТЕТЕ СИ ВНИМАТЕЛНО ДОГОВОРА. Има неприятни обвързващи клаузи. При мен не минаха, понеже съм запознат с тази материя, но при други може и да минат.