Мира-Н ООД Велико Търново /img/frontend/nomap.png"

Мира-Н ООД Велико Търново

1 точка от 2 мнения

Само да добявя, че вчера минах покрай склада им и след ,като се поинтересувах , дали им върви търговията, въпросният отговорник склададжия започна да се обеснява нещо от рода на добре, че в Грестокомерса ме познавали(складовете са им на 50 метра разстояние) .
Ами, познават ме хората, колега. И сигурно още им държи влага след  2 годишното ни,, познанство", защото и те изпитаха на гърба си, че  на тарикати и използвачи не слугувам.Явно още подскачат и ме виждат   насън  в кошмарите си .И предполагам ,  няма да ме забравят скоро , така и трябва да бъде.Да им държи влага за по- дълго.
Само ми е любопитно, като сте се допитали до тях за мен, защо сте решили да ме допуснете до вашият фамозен изпитателен срок от 2 дни и да ми отдадете  неземната чест да бъда един от богоизбраните  Ви 200 кадидати.
Явно все пак не им се е изкривила чак дотам устата от яд и злоба, че да скрият факти, като например, че съм мъкнал на гърба си по  двама - трима   симулиращи работа . Или , че  половината там не смогваха и пушилката само да ми вдишат.И като се махнах с още 1-2 работника, набързо ги разкриха щефовете им колко струват и ги изритаха към Лясковец да са им пред очите.
И не си мислете, че сте много хитри и прозорливи със глупавите си чалъми.Още в първата минута сте , като прочетен вестник.Само по гузния и намусен поглед на служителката, която дойде да отвори склада, вече ми бяхте ясни.След това същата госпожа или госпожица продължи да ме зяпа изпод вежди изпитателно и наплашено.А в Събота, като казах, че съм съгласен с условията им на изпитване от 2 дни  по лицето на офис служителката вече се четеше съжаление, че съм приел, защото усети явно какви са ми мотивите да приема и, като й споменах,ч е няма какво повече да губя, съвсем й се дръпна фъшкията.
После театрото Ви продължи с въпроси кой съм, що съм, сякаш преди това не сте чели биографията ми и не сте разпитвали тоя и оня.Защо си мислите, че като имате интелект на ниво примат от Палеозоя и останалите хора са на вашето интелектуално ниво на първосигнални, първобитни човеци.
Само съвалявам за едно.Че допуснах толкова елементарни индивиди да ме накарат да си изпусна нервите и да им тегля майните от които , предполагам още ги сърбят седалищните  части.
Извинявам се и се разкайвам , но не на тях, а на бог, понеже винаги съм гледал да спазвам християнските закони и правила.Разкайвам се, че допуснах гневът да ме обземе за няколко минути .Колкото до въпросните тарикати от Мира-Н, псувните по  тях са най- малкото, което заслужават да получат.Но възмездие и за тях ще има, както винаги става.

Понеже постът претърпя малка редакция го публикувам отново в оригиналът, кйто отива в Инспекцият по труда, БТВ, Прокуратура, министерства и тн по реда в зависимост , кога и дали ще има адекватна реакция на случката и съотвтно  наказание.
Първият пост може спокойно модовете да го изтрият.

До изпълнителна агенция ,, Дирекция по труда “ Велико Търново Жалба за законова злоупотреба от Явор Евгениев Николов , Настоящата жалба е във връзка с предложен ми пробен период на работа в грубо нарушение на Кодекса на труда и нарушаване на правата ми, като работник и гражданин,предложен ми от работодателя- фирма ,,МИРА – Н “ООД ,Склад за търговия на едро- Велико Търново с адрес на същата,, Магистрална “ 9. След провеждане на интервю за работа на дата 07.07.2012, ми беше обяснено , че съм допуснат до пробен период на работа от 2 работни дни , заедно с още 4-има кандидата, след който период работниците в самия склад, щели да се произнесат, кой кандидат да изберат за съответната позиция , изпълняващ длъжността -,, складов работник“.Този пробен период , според техните обяснения се заплащал с надница 15 лв на ден(в смисъл, дори да не си одобрен, си напред с 30 лева, поне не е капо).И това разбира се само по устна договорка, на доверие с напълно непознати хора.Какво гласи законът за срокът за изпитване е излишно да споменавам, защото, както разбрах два дни по- късно, дори самата госпожа отговаряща за офиса и назначаването на работниците се убедих, че изобщо не е запозната със съответния трудов кодекс, но за това ще стане дума малко по- късно.Само чудно, как изобщо изпълнява такава длъжност и й се плаща заплата за нещо за което няма и елементарни познания.Може би защото спазването на законите и кодексите на труда не се отнася за тяхната фирма и използването им не е практика при тях.Друго разумно обяснение не мога да намеря. След явяването ми на първия работен ден в Понеделник( 09.07.2012) отговорникът на склада , който ни развеждаше с още един ново постъпил колега ( с който трябваше да се сражаваме на гладиаторския принцип за единственото работно място, измежду 5 кандидата) , веднага се зае най- подробно и последователно да ни обяснява, какво ни чакало оттук нататък, след като евентуално някой от нас, би бил одобрен за въпросната позиция. След одобряването му за въпросната позиция, следвало да работи още един месец без договор( Поредната гавра и смешка !), за да преценели , видите ли , дали въпросния кандидат нямало да се откаже за тоя период и , дали можело да се разчита на него.Като , разбира се , едва ли някой при тия обстоятелства може да е сигурен и да гарантира, че дори след изтичането на въпросния един месец работа без договор, изобщо ще му бъде предложен такъв.При условие, че има налице само някакви си устни обещания във въздуха без никакво покритие.Taка им било наредено от шефа.Това беше обяснението за ситуацията на главния склададжия.Кратко и ясно!Това после служителката , отговорна за офиса отрече да е вярно и каза , че тия неща ги решавала лично тя, а не отговорникът за склада.Май, просто двамата не са се разбрали какво да лъжат и взаимно се оплетоха в собствените си кълчища . И не на последно място, което и подозирам ,като твърде възможна причина ,поне на 60% е, че в разгара на лятото и отпуските, може просто да си търсят човек за заместване на техни работници в отпуска и затова да лъжат, че тоя един месец работа без договор било , защото можел да се откаже работника и т.н.А на интервюто изрично беше обяснено , че се търси работник за постоянна работа.Е, как си търсите работник за постоянна работа, бе Джанъм, като му предлагате ъмнайсет месеца да работи без договор нелегално??Кой е тоя малоумник, дето ще ви се върже на селските тарикатлъци и финтове? Тук вече нервите ми не издържаха от наглостта за принуда на работа цял месец без договор, а малко и преди това същият работник ни сервира и че избраният да се гласял за клона на фирмата в Севлиево, като щял да пътува всеки ден до там.Това са 100 километра на ден по пътищата.А в тая адска жега, не ми се мисли, какво ли е усещането всеки ден да се прибираш след 100км лашкане по пътищата, като за десерт след работния ден.И това , разбира се в интервюто беше елегантно пропуснато.Сигурно съвсем случайно ще да е било.Наглостта и лъжите на въпросните лъже работодатели изглежда няма край.И това само за някакви си 20-ина минути.Какво ли още щях да видя и изтърпя, ако имах непукизмът и нервите на работниците им.Явно са непукисти, но много скоро имам усещането, че ще им запука под краката.Не само, че ще им запука, но и преди започване на работа сутрин , вместо цигара и кафе за старт на работния ден ще рецитират с патос Кодекса на труда по членове и алинеи, покачени на градинската си мебел.Патос и епос , пред който, дори този на Георги Димитров на лайпцигски процес ще бледнее. И само да вметна набързо, като лъжа Номер -3 за тия 20-ина минути и уверенията, относно парите и заплатата.Отговорникът на склада продължи все така методично да си разпъва локумите и балона,явно без изобщо да си дава сметка, че ,може да му изгърми в ушите всеки момент ,че в склада в момента имало работа, защото имало оборот , а оттам и пари, така че да не сме се били притеснявали за заплащането. От бързата разходка, която ни устрои с новия колега из склада на тагъдък, без даже изобщо да си дадат труд, дори да обяснят, поне като развеждат и да казват кой артикул в коя част на склада се намира, за да може евентуално без много лутане да може да се ориентира работника, който за пръв път влиза в склада.Но това са незначителни подробности, показващи класата на даден работник.Все пак съм работил в 4 склада и имам доста сериозна база за сравнение и мога да преценя някой за минути, колко го е еня, за това което прави. Единият склададжия ни разведе по един маршрут на ход със скорост на маратонско бягане, след 2 минути друг ни разведе по абсолютно същия маршрут пак със същата скорост Стана ми смешно. За времето, в което чаках несъществуващата проверка на инспекцията по труда за около4 -5 часа видях грубо десетина клиенти на кръст, като повечето от тях купуваха само дребни неща, като чашки и пластмасови прибори за сметка максимум 10-15 лв.Сутринта, преди започване на работа имаше може би само 4-5 търговски представителя на фирмата , които едва ли работят за обещаните ми устно, като заплата 450 лв на месец, а за доста повече.Изобщо не знам , откъде идва тоя техен въображаем оборот, но със сигурност не е от клона в Търново.Спокойно мога да заложа 100-тачка на това..Плюс още 3 служителки , 3 склададжии. Отделно предполагам, че имат и шофьори на щат.От това, което видях набързо , като наличност на доста сериозни количества от артикул на стока в склада , съпоставено с обясненията, че имало работа и продажби, някак си имаше доста сериозно разминаване във фактите.Както казах имам доста база за сравнение и нещата изобщо не се връзваха.Но това са си техни проблеми. На лъжата краката са къси, са казали мъдрите хора, а на глупците понякога , повече биха им повярвали, ако просто си мълчаха , вместо да говорят неистини.Така поне със сигурност биха изглеждали мъдри, вместо глупави.Толкова за лъжите на минута време. И като , хипотетично работника устиска тоя един месец работа без договор и накрая се окаже, че просто са го използвали , за да замества работници в отпуска, както е твърде вероятна и такава ситуация и му подхвърлят някакви 100-200 лв и излязат с мотива, че не се е справил с работата и затова го освобождават, иди че доказвай , че си работил някога в тая фирма няколко месеца и, че не са ти платили това, което сте се договорили устно.Нали ще му се изсмеят в инстанциите после, като тръгне , евентуално да си търси правата. Забравих само да спомена, че същият отговорник склад( за съжаление не му запомних имената, но при нужда и желание , мога да го посоча кой е ), най- чинно ни предупреди с другото момче, че понеже от инспекцията следели за обявите за работа, не било изключено да напрaвят внезапна проверка в склада им и ако това станело, да сме се престрували на клиенти и да сме отричали, че работим в склада.И услужливо ни напомни, че също така имало и глоба за работника, ако го хванат без договор, не само за работодателя.(Оставям настрана факта , че това изменение за глобите за работника отпадна още в началото на Юни, но хората няма откъде да го знаят, нали не им се налага да ползват кодекса на труда , толкова често) И после, защо едикой си нямал точки за пенсия и т н.На мен лично , само от 4 години работа в складове на едро ми се събират 6 месеца минимум работа без договор.Това , разбира се благодарение на родната и добра смазана машина , следяща за спазването на законите и правата на хората.Не съм на 20 години да ме правят на глупак .В един момент чашата на търпението прелива.Търпимостта и примирението с беззаконието и гаврата е до време. Стига с тия закони само на книга и пълно безхаберие, корупция и липса на всякакъв контрол от чиновниците-хрантутници на държавна служба , носещи пряка отговорност за спазването им.Изобщо, ама изобщо да не се чудят, защо всеки средно интелигентен и ценящ здравето, труда и честта си млад човек не иска да стои в тая кочина от беззаконие и анархия, а си стяга багажа и поема към Терминал 2.Още повече, че и аз съм имал възможност да поработя в чужбина в цивилизована държава и там такива цигании и шмекерии на дребно не видях.Винаги първо ти предлагат цялата документация свързана с трудовият ти договор и инструктаж, преди изобщо да те допуснат на работа.Тук всичко е наопаки, както винаги. Прекалено много се отклоних от темата, затова продължавам по същество по хронологичен ред на събитията от въпросния ,, пробен период на работа“, от който изкарах, може би максимум 15 минути, след, като чух евентуалните бъдещи условия на склададжията и веднага след това последвалата паническа реакция на служителката в офиса, породена от изказването ми, че това , което правят е незаконно( за съжаление също не запомних името й.За 15 минути продължил работен ден , нормално) , в който тя гневно ми заяви, че не съм бил длъжен да приемам техните условия, и била ме съжалила , че съм бил дълго време без работа и за това, видите ли ме удостоили с честта да бъда един от 200-те кандидати , подали молби при тях.Смях в залата! :) И , че точно защото съм гледал закона, никога нямало да си намеря работа.ОК! Така да бъде.Няма да си намеря работа, но няма и да работя за алчни изедници ,без осигуровки и договор, ходещи по 10 пъти на почивки в годината и каращи автомобили за 50 000 евро..Дори да тръгна да събирам кашони и пластмаса, като ромите, пак ще съм хиляди пъти по- добре, отколкото някакви неуки и тотално некомпетентни индивиди в професионалните си задължения да се гаврят с мен. На което й отговорих, че не търся съжаление , а правата си , гарантирани ми от закона и, че си има законен ред за договор за изпитателен срок от 6 месеца и че тия закони са писани от депутатите в Парламента, за които и тя най- вероятно ходи да гласува.И са писани, точно за тях , не само за работниците.Тя пак заяви, че не можели да са сигурни, че като подпишел договор работника за 6 месеца изпитване, нямало да се откажел след първия месец !! Отново пълно невежество и непознаване на елементарни клаузи от кодекса за трудовите правоотношения!При положение, че работодателят може сам да уговори в негова полза срокът на изпитване и може да го прекрати по всяко време, преди изтичането на тия 6 месеца( дори след 10 дни, ако ще ), не мога да разбера, къде е проблема да не се предлага такъв елементарен договор 6 месеца със срок на изпитване??Всъщност, много добре разбирам, защо.За да се спестят осигуровки и данъци за няколко месеца на въпросния работник, каквато е и целта на такива селски шмекерии. Забравих само да добaвя , преди да приключа със случката около първия и последен , несъстоял се работен ден, когато казах на главния склададжия, че отивам да подам жалба в Инспекцията по труда и че съм пратил мейл до тях още в Събота, той заяви ехидно, че неговите шефове ядели и пиели на една маса с инспекторите и да не съм се надявал, че ще им направят нещо.Родна картинка.Омазани в л… до шия. На тръгване главният склададжия започна иронично да се вайка,, Ех, шефа искаше да даде на някой работа, а то сега , виж какво стана“.Демек изкараха ме дявола, че съм им провалил плановете, да омотаят някой невинен човечец в паяжините си от лъжи и измама. Горканчо, той шефчето.Толкова се загрижил за безработните хорица, тика им хляба в ръцете, пък те се дърпат и нещат и нещат да работят без договор и осигуровки, предполагаемо за доста по ниско заплащане от хората с договор.Тц, тц, тц, каква несправедливост и безчестие… жив да го ожалиш и него, че му спънаха коварните планчета. След , като тръгнах към инспекцията, веднага се ошашвиха и казаха и на другото момче, което беше с мен за пробен период да си заминава, ясно защо, за да не го засекат инспекторите, когато минат на проверка. Последваха няколко телефонни разговора с директора на инспекцията по труда Невена Стефанова, в които я попитах какво става с изпратеният ми мейл в Събота относно проверката на фирма ,,Мира-Н“.Отговори ми, че щели да изпратят задължително проверяващи , но сега били заети на друго място, евентуално по- късно ще минели.След това отидох в Инспекцията и след питане в 2 различни кабинета, как и къде мога да подам жалба, и за запитване по друг въпрос по друга фирма с неизплатени заплати за 3 месеца и обезщетение при напускане, поради фалит.Каза ми се , че трябвало да си запазя някакъв час, имало консултации, ама били чак в 3 след обяд.Хубаво, към 9:30 ч. се върнах пак в складовата база до барчето на разстояние 50-60 метра от склада и зачаках търпеливо, кога аджеба ще се появят мнимите проверяващи…. Стана 13:10, ни инспектор , ни дявол.През това време работниците във въпросната фирма, периодично надничаха , като лалугери , да проверяват , дали още седя и чакам.Явно , наистина е имало нещо вярно,че на инспекторите им се плаща от работодателите, за да не ги закачат и да следят за нарушения във фирмите им, защото , когато час и половина по- късно бях отново в Инспекцията за въпросната консултация, същата тая директорка Невена Стефанова ми заяви с мазна и тържествуваща усмивка, че инспекторите, ако съм искал да знам, вече били на мястото и проверявали.Ихаааа, какво случайно съвпадение само! В момента в който съм тръгнал към инспекцията, инспекторите минали.Казах й, че искам да наложат наказание на въпросната фирма и че мога да съдействам , като заставам с имената и адреса си зад всяка моя дума, за да им наложат глоба и да спрат с тия измами и подигравки.Директорката ми каза— аааа, не може така, може да ги глобим, само, ако хванем някой без договор, така си пише в кодекса на труда, иначе нищо не можем да направим.Е, как не можете бе! Нали ви казвам, че съм бил там и са ми предлагали да работя без договор един месец и мога да назова и хората .Не, вика- приел ли си да работиш, викам- много ясно, че няма да приема, еее тогава няма проблем, няма и нарушение, така е по Кодекс. И още един цитат и бисер на въпросната директорка менте във Инспекцията по труда: ,,Ние не сме длъжни да ти даваме отчет , дали сме проверявали някой или не.“Ахахахахах! Е как после да не вярваш , че са омазани в корупция до шия тия симуланти на държавна служба. Как не сте длъжни, бе хрантутници! Кой ви плаща заплатите? Нали от данъците на народа плюскате?!И за какво? За да симулирате работа, да вземате пари , за да не закачате тоя и оня, че бил наш човек?Как за толкова години не можахте да спрете едни и същи измами на работодателите?Само за тия думи тая псевдо директорка, прокуратурата трябва да й скъса задника от разследвания. Предишната фирма в която работих и която завлече десетки работници с неизплатени заплати за месеци и години , се оказа, че в един период за един месец, малко преди фалита си е сменяла собственика цели 8 пъти!Фиктивно.Явно с цел пак за някакви шмекерии със избягване на данъци.Е, как на тия хора в инспекцията не им светна лампата, че нещо нередно става там и при положение, че целият град знае, че там се бавят умишлено заплати с по над 6 месеца??Кой ще ви повярва, че Иво вафлата, собственик на ,, Лачита „ не ви бута пари, за да не го закачате и , че не сте корумпирани?Съвсем за балъци взехте хората. Накратко това е цялата история .Това , което следва оттук нататък е подване на жалбата по законния ред в Инспекцията, публикуване на същата в сайта Rabotodatel.bg Понеже видях, че липсва информация и мнения за тая фирма с,, коректни и нелъжливи миряни , изповядващи християнските ценности“.Та да се запълни и тоя пропуск, а и за да знаят хората, като отиват да кандидатстват за въпросната фирма, какво да очакват. И да имат не едно, а няколко наум . Точно една седмица , след подаване на жалбата ще проверя лично, дали има наложена глоба на фирма МИРА-Н.Ако няма предприети никакви действия, следва изпращане на същата до предаването,, Хрътките“на БТВ или ,,Разследване “по Нова Тв.Избор поне -дал бог.Под предприети действия се има предвид реално наказание-глоба в максимален или близък до максималния размер за работа на работник без договор( 15 000 лв или повече, не съм много запознат с точните им разчети за такива нарушения), защото това в Търново е нарушение рецидив във всяка втора фирма от години и явно Инспекцията на труда, така наречена й е по- удобно нищо да не прави, за да промени нещата или наистина има финансов или някакъв друг интерес, който само те си знаят , за да не променя нещата толкова години. Така с един куршум ще има два заека в целта.Хем съмнителните за корупция служители на Инспекцията по труда в Търново ще станат за смях на цяла България с безхаберието, бездействието и съмненията в корупционни схеми, хем ще ги накара да си размърдат мързеливите , чиновнически задници. А , колкото до евентуални контри, че нищо не мога да докажа- напротив, при посещение на място, веднага мога да ги изоблича в лъжа, понеже се очаква да отричат до последно, че такъв човек се е явявал някога на интервю при тях за , каквато и да било работа.Мога спокойно да посоча точното местонахождение в склада на произволен артикул от асортимента им, заедно със съблекалнята им.Нищо, че съм бил там само десетина минути.А това, че ще лъжат и мажат, че не са предлагали на никого такива незаконни условия за работа си остава на тяхната съвест.Обаче накрая лъжата винаги лъсва.Предполагам, че и останалите 3 кандидата , които не са се явили при тях са побързали да ги уведомят, че се разсъхва работата засега Но, да не бъдат толкова сигурни 09.09.2012 Явор Е. Николов.