158 ООД /img/frontend/nomap.png"

Пълен майтап са.. Липса на всякакви възможности няма и от кой да научите каквото и да било...

Само като им видите авторския клип на началната страница и ви става ясно веднага,колко некомпетентни са тези хора.
Не се бях смял така от много време.

Смехотворна пародия на фирма. Шефовете са некомпетентни и незаинтересовани. Стажът във фирмата не се заплаща, а заплатите са на половината на това, което заработва продавач в МакДоналдс. Дори нямат собствено оборудване и компютри, а карат хората да си носят. Интервюто при тях протича по такъв начин, че те отказва в първите 10 минути. Повечето служители са изключително некомпетентни, защото трябва да си супер некадърен да се съгласиш да работиш за без пари. Не си губете времето с тази фирма, дори и за набиране на опит.

БРАВО
Добър опит за реклама... ама плоска!

Шефче.. не забравяй обаче,че хората в IT сферата са с доста по-голям умствен багаж от средностатистическия!
Този род приказки може да минават само пред тези с перде на очите.Тези които ги е страх да погледнат встрани - като кон с капаци (визирам Митко и компания). Добре че са те да ви се връзват на лъжите,че иначе сами и 2лв няма да изкарате!

Защо не кажете,колко качествени хора ви напуснаха през годините ?!
А колко е бройката на тези,които сте уволнили вие ?!

По-добре спрете да се излагате!
И клиентите Ви ви знаят,колко струвате.
И служителите Ви също (с дребни изключения).

Здравейте, искам само да спомена, че мненията, които за изписани тук са дело на точно един определен човек, чийто код още и още се споменава като пример з атова "как не трябва никога да се пише код" и сега просто си излива яда тук.

Новият офис на компанията е в самият цетър на Варна, в самото споделено работно място Beehive (http://beehive.bg/), където постоянно идват нови програмисти (къде от София, къде от чужбина) и всеки ден се запознаваш с нови хора. Да не говорим суматите безплатни лекции след работа, които можеш да гледаш просто от бюрото си.

Също така не знам колко от хората са наясно, че това е една от малкото ИЗЦЯЛО БЪЛГАРСКИ (за разлика от почти всички останали във Варна) компании без "чужди акции" и прочие в нея, която все още дава шанс на млади хора и най-вече студенти в един град, който само който е живял в него знае колко е трудно въобще да си намериш работа, камо ли за ИТ.

Накрая ще попитам/споделя само едно нещо: Защо, ако всичко е толкова наистина зле и всички са толкова "некомпетентни" половината компании във Варна, когато объркат своите проекти се озовават при нас, за да им оправим?

Колко компании едновременно поддържат следните технологии за своите клиенти и имат ЦЕЛИ отдели за тях:
- Android
- iOS
- ASP .NET
- Ruby
- PHP
(До скоро дори Mentormate не поддържаха толкова много).

Всеки който може да работи в тази компания може да постигне позиция, която да заслужава и да работи над интересни проекти, с технологии и неща в тях, които повечето компании направо отказват да слагат в своите проекти, защото просто ги е страх да поемат такъв риск.
Не мисля, че в момента има компания с по динамични проекти и в която да можете да научите толкова много (технологии и неща) в такава разнообразна атмосфера, именно благодарение на Beehive до голяма степен.

@Чочи или който си там, спри да пишеш глупости и просто преглътни, че явно си се изложил със своята работа в компанията. Но моля те да не говориш глупости за хората, които са ти дали шанс въпреки всичко, а се опитай да попиташ какво и ти си допринесъл за компанията. Парите, които са споменати нямат нищо общо с реалността.

Аз също съм бивш служител на компанията (понеже се наложи вече да се преместя), но за разлика от теб съм получавал, това което ми се полага и след като съм си тръгнал не ме мразят 25 човека след мен, а напротив, имам един прекрасен опит и доста добри контакти.

Като при всяка работа всичко си е винаги както си го направите сами.

Няма ли кой да го затвори това място вече?
Я икономическа полиция, я ГДБОП

Искам да попитам дали е подходящо място за напълно начинаещ човек, който иска да се научи и да натрупа някакъв стаж. Ниското заплащане не е проблем, все пак става въпрос за стажант с нулев опит?

Долните две мнения са 100 процента вярни и потвърждават реалната ситуация в тази смехотворна фирма. Не си губете времето изобщо.
Първото мнение е достатъчно изчерпателно, точно и отговарящо на истината.
Изборът е Ваш.

бях там на стаж. пален смях е тая фирма ;(

Бивш служител съм във въпросната "фирма".
Слагам кавички защото това сборища на хора в обща стая не може да се нарече по този начин.
Доста време работих там и мога да напиша цял роман за въпросното място,но ще гледам да го съкратя.

Учреждението ("фирмата") е малка,въпреки че претендира да е голяма.
Което с двама програмиста няма как да стане.
Бият се в гърдите,колко са добри и силни а всъщност всичко е въздух под налягане.
Проекти не се отказват,въпреки че не могат да се изпълнят.Навярно и затова масово клиентите са недоволни.Големите проекти се точат с години,ако въобще нещо се върши по тях.
Общо взето гледат да вземат парата пък работата,кога и ще може ли въобще да се свърши един господ знае.

Единия шеф въобще не знае,какво прави на това място.
Нито има,каквото и да било знание в IT сферата,нито има управленчески качества.
Типичния балкански субект,който по цял ден ръси простотии и занимава хората с глупости,пръв приятел на чашката.
Другия шеф има някакви претенции да е програмист,но общо взето е на ниво HTML/CSS,иначе за пред хората го играе "мозък".
Прахосва парите на сдружението,като общо взето го играе лукавия,който ще ти обещае всичко и ще ти се четка по всевъзможни начини,само и само да подпишете.След което е трудно да се свържеш с него.

Заплащането на това място е просто смешно.Ако си мислите,че ще ви дават някакви пари за труда ви,сгрешили сте мястото!
По-добре се хванете,като сервитъор някъде.
Заплатите на всеки се пазят в тайна,но всички ги знаят колко са мижави.
Започвате като стажанти - 300лв.,които най-вероятно те ще взимат или от държавата или от друго място за вашия труд,при това доста повече от тези пари.За да минете в горното ниво,ще ви трябват няколко месеца да докарате някакви пари на шефовете.
След това се водите junior програмисти,като разлика с предишното няма..
Заплата - 500лв! Учите години наред,накрая работите на заплата под тази,която ще взимате и без професия.
След това ставате developer нещо средно между junior и senior.
Разлика пак никаква, с това че сте се задържали там толкова време.
Заплата 700лв.
Ако случайно направите 2г. на това място ви очаква титла senior с,която взимате извънземните 1000лв.!
Общо взето сметнато - можете да взимате началната заплата на всеки junior,в тази сфера,само ако сте се скъсали 4г. да учите,след това 2г. най-малко да работите за тях.
Бонуси - смях.Само се говори за такива неща от години.
Мислят се някакви схеми,обещават се някакви неща - въздух под налягане.
Иначе глоби се налагат без въпрос.
Ако не са двамата главни програмиста,това място е обречено!

Работното място е под всякаква критика.Все едно сте в Софийските общежития!Никаква удобства,вие трябва да си чистите.Пари за щори даже се свидят..Работи се със много стари машини.. за предпочитане си носете свои!За software не се дава нито лев,но пък трябва да се ползва постоянно.Така че ако ви згащят - вие го отнасяте (подписвате декларация за това)!Трудов договор и осигуровки - ако случайно подпишете нещо,то ще е на най-минималното възможно.

Работното време е много относително.Общо взето всеки си идва и отива,когато си иска.Единия програмист идва на обяд към 1.. и по цял ден се скатава.Другия се води някакъв обучаващ,но общо взето доводи за нещата,които говори не може да даде.

Ако се скъсвате от работа,или пък ако се скатавате по цял ден - резултата е един и същ!Нито някой ще разбере,нито някой ще ви каже нещо.
Може би това е единственото хубаво нещо.
Работата е главно outsorting и сами трябва да водите проектите си,защото мениджъри или каквито и да било други позиции са напълно непознати там.
Подписва се договора и от там нататък се очаква всичко да свършите вие!

За справка - след напускането ми,всички фирми в които отидох ми предложиха веднага около пет пъти по-голямо заплащане в сравнение старото място.При това с изключително много удобства,нормални отношения и интересни проекти.

Общо взето на това място можете да научите няколко неща:
Как не трябва да се ръководи една фирма
Как ще ви гледат нагло и лъжат в очите
Как се взимат огромни пари за вашата работа,а вие накрая получавате само бакшиша

Като напусках искаха да се убедят,че нищо няма да излезе от мен като информация (нещо като заплаха).
Да обаче не познаха.. Нито останах във Варна,нито искам да имам нещо общо с тях.
Толкова време съм ги търпял и съм бил принуден да участвам в такива ъпсурди,че няма как да го спестя на хората,които ще отидат там след мен.

Успех на всички!