Глобъл Систем Сълюшън /img/frontend/nomap.png"

Глобъл Систем Сълюшън

Здравеите , колеги.
Някой може ли да ми каже как стоят нещата в севизния отдел? Като условия на труд, заплащане и натовареност...

Ако имаш желание за работа и се докажеш ,че си сериозен заплащането става по-високо.

Нямам идея какво е положнието в тази фирма но от тяхна обява в jobs.bg, която е:

Необходими умения и познания:
* основни умения за работа с Adobe Photoshop
* основни умения за работа с Adobe Flash
* познания по Delphi, Firebird ще се считат за предимство
* познания по Flash/Action Script ще се считат за предимство
* познания по AJAX ще се считат за предимство

Предлагаме:
* работа в динамичен и конкурентен бранш
* приятелска атмосфера и пълна коректност в работните взаимоотношения
* възможност за натрупване на професионален опит в специфична област
* атрактивно и обвързано с резултати възнаграждение, което нараства с натрупването на опит и отговорности

Изискваме от Вас:
* минимум 1 година опит като програмист в областта на WEB технологиите
* желание за постоянна и дългосрочна работа
* способност за работа в екип
Месторабота: София / България
Заплата: от 600 до 800 BGN (Бруто)

придобивам представа какво е положението.

Аве хора вие сте луди не се занимавайте въобще.Като място за за начални знания става , но дотам.

Ето го и поредния анонимник, решил да плюе.
Защо не застанеш с истинското си име. Защо и от кого се криеш?
Имам няколко предположения, кой може да си, защото познавам всички в тази фирма - бивши и настоящи служители, включително и стажантите, които минаха от там. Да ти кажа честно един (от тези млади "мозъци") не се отличи с някакви елементарни познания, дори и желание за работа, а камо ли да помогне по някакъв начин на "бизнеса". С мързел не става! Жалко, че не участвах в подбора на персонал, защото тогава нито един от Вас нямаше да пише глупости тук :)
Някак си не е честно да плюеш по такъв начин бивш работодател.
Аз заставам на 100% зад думите си по-долу, а ти зад някакво измислено име. Пожелавам ти успех при новия работодател и следващия път, когато решиш да плюеш, го направи с истинското си име и представи точно, ясно и грамотно позицията си. Не желая да те цитирам дословно и да ти отговарям, защото думите ти не са подкрепени с факти, а в такъв случай нормален диалог не може да се осъществи.
Всичко останало е спам!

Поздрави!

До тези по-долу:
За софтуерният отдел заплащането е над средното?????МИсля че не си в час колко е едно средно заплащане за разбиращ java и поне още 2 програмни езика.Не мисля че и някой в GSS занимаващ се с програмиране взима и 1/5 от тези пари.Много си в грешка.В момента ми плащат в пъти повече за пъти по малко работа.Да прави сте,може да се САМОНАУЧИШ много.Но това го мог аи в къщи,и навсякъде.Достъп до много хардуерни и софтуерни системи за тестване?Каде ги видяхте.Нали за да ги тестваме някой трябва да си ги купи преди това.И дума не може да става да си вземеш нещо само за тестване и после да го върнеш и фирмата да е вътре иначе ще пощуреят.Помощ от екипа.Защо ли всички сме чували от 2ри и 3ти етаж оо имам много работа,не знам как става това,питай някой друг.Рядкост е помощ от екипа,поне и този в който аз присъствах.Като е толкова готино защо се пести от всичко,като с епочне осигуровките,парите под масата,та чак до 3-тия етаж в който дори няма един лицензиран софтуер.А като има голям проект,наи масовото,взимаме стажанти да вършат черната работа като седят на минмланта заплата и си мислят че ще постигнат нещо.Защо софтуера се пиша на безплатна платформа а не на някоя модерна платена-защото трябва да се пести.Защо хиляди пъти като има проблем не се търси как да се отстрани ,а се търси заобикалянето му и мятането на прах в очите на клиента,добре че те хабер си нямат от системи докторите та си траят.

Работих във фирмата от май 2009 до септември 2011 година. Средата е добра база за млади, енергични хора с технически познания и желание за развитие/усъвършенстване на уменията си. Компанията за размерите си мисля, че върви добре. Има доста клиенти, работа и разнообразни проекти, предимно внедряване на Мед. информационни системи, но и доста корпоративни клиенти на поддръжка.
1) Заплащане - над средното ниво (За софтуерния отдел). При мен заплатата никога не е падала надолу, а точно обратното. Това може би зависи и от личното представяне.
2) Уважение - Приятелска атмосфера. Безпроблемна комуникация с управителите и колегите.
3) Привилегии - За нашият отдел - зачислен служебен автомобил, мобилен телефон и преносим компютър. Възможност за тест и работа с богата гама хардуер и оборудване.
4) Фирмена сигурност - Всеки, който покаже възможности, може да се чувства сигурен на работното си място. Има колеги, които са над 10 години във фирмата.
5) Ангажираност - През 80% от времето си натоварен на макс, поради броя на клиентите и проектите по които се работи.
6) Потенциал за развитие - Фирмата е добра среда за млади хора с технически възможности и потенциал. Човек може да научи доста неща. Клиентите са много, инфраструктурата различна. Има възможност за работа по интересни проекти.
7) Местоположение - Офисът е в студентски град. За някои е удобно за други - не. Аз бях на 3 сфетофара, за това съм дал и оценка 0 ;-)
8) Колеги - фирмата е от средните за бранша(предполагам), с търговски, сервизен и софтуерен отдел. Нищо лошо не мога да кажа за колегите. И до момента поддържам връзка с някои от тях - излизаме, пием си бири, говорим си глупости и т.н. ;-). Има и такива на които не им се работи, други без желание за развитие, трети непрекъснато мрънкат  - но това го има абсолютно навсякъде. Когато човек гледа и си върши задачите, тези неща остават на заден план.
9) Работна среда - условията са добри.
Съвет от мен - не бъдете анонимни и не се крийте зад псевдоними. Покажете се и напишете мнението си тук с истинските си имена - само тогава може някой да Ви уважава!

Явно по-долу са мнения на колеги, които са напуснали, защото аз съм служител на фирмата от 10 години и мога да кажа следното:
1. Това е една от малкото БЪЛГАРСКИ фирми, в които има полза да се раздаваш, защото това се оценява - като заплащане и привилегии.
2. Извънредния труд се заплаща сносно, когато се налага да се работи извънредно. На мен лично не ни се е налаголо освен в случаите, когато преценя, че няма да мога да се справя в работно време.
3. Винаги имаш достъп до шефовете за каквито и да било въпроси.
4. Заплатите ВИНАГИ се дават навреме без минута закъснение.
5. Работя със страхотни колеги и хора. Работната атмосфера е отлична. Мога да разчитам на всеки един от екипа на 100%.
6. Заплатите в отдела ни вървят плавно нагоре. Работата обаче почти винаги ги изпреварва.
Искам само да кажа, че това е фирма, в която имам поне 10 колеги(от близо 20-25 човека), които са с над 7-8 години стаж само в компанията, така , че имате около 50% шанс да ди намерите вашето място в ГСС.

Фирмата запада изключително много.Хората които знаеха как да правят нещата правилно отдавна вече не са там.Изисквания към персонала почти няма като висше техническо,курсове,сертификати.Обучение -самоубочение в процеса на работа.Бонуси - НЕ.Заплатата е доста под средната за бранша.Осигуросвки на минимума,с пари под масата.Работа много тъй като клиентите са много и се остава доста след работа,или събота и неделя което не се заплаща,или поне не според стандарта.Напрегната обстановка.Мениджъри няма-всеки сам си е шеф или нещо такова.

Ами фирмата е голяма и разрастваща се.Работа много,служители малко.Усигоровки на минимума.Ако се справяш добре просто ти дават още работа.Няма ясна дефиниция кой какъв е, изисква се да разбираш от всичко и не веднъж може да попаднеш в ситуация в която не си за нея.За развитие дума да не става поради и без това ясната дефиниция за длъжности.Фирмата предлага софтуера си на цяла българия, но за потдръжката се грижат не повече от 3-4 човека.
Заплата около средната.Доста често се случва да не си позлваш обедната почивка и да се седи извънредно, но то май навсякъде е така.Бонуси НЯМА по какъвто и да е повод.
Офиса се намира в студентски град и е лесно за стигане.