ФЛОРИНА България АД / Florina Bulgaria Ad /img/frontend/nomap.png"

ФЛОРИНА България АД / Florina Bulgaria Ad

кажете с точност със цифри какво е заплащането и пред фалит ли е фирмата?

Здравейте . Положението във Флорина е много лошо. Не работят по-много време (съответно и заплатата намалява), заплатите се формират от две части едната е основна на която те осигуряват и другата е бонус който зависи от много фактори. Началника на производството дойде като технически мениджър без да е виждал през живота си машини за производство на сокове, но понеже говори добре английски и директора е нереализиран янки и нещата станаха. Не се ръководи добре фирмата и нещатаотиват на фалит.

в момента цари пълен хаос,целият технияески отдел напусна.новите не знаят къде се намират(това е нормално)назначиха се нови началници които също нищо не знаят за този тип производство абсолютни парашутисти.жалко че по този начин ще ни довършат.един никак не лош завод с доста добра техника.явно и на вишето ръководство не му е ясно що е то тава произвидство и има ли то поява у нас...знам ли, да ли пък целта не е да  да ни съсипят ,било то от некадърност или нарояно.дано не съм прав!!!

Благодаря на предния колега за обективното мнение -
Все пак струва ли си, какво значи ниска заплата, ниска е в срванение с какво ? И какви са отговорностите? Видях, че имат обява за механик, и ще ми бъде
Донякъде е хубаво, че началниците не разбират, защото можеш лесно да ги "усукваш"...

Заплатата е много ниска за отговорностите, които имат хората в произвотството. От тях се очаква качество на европейско равнище със заплата като подеяние - от тук качеството пада колкото плащаш толкова работят.Произвотството се управлява от хора без образование и се взимат само неправилни решения.Никакво уважение или привилегии към персонала. Докато всички работят началник смен се пощипва с мкк-то, а на нощните смени къде е никои незнае. Ако има проблем трябва а му се обадиш по телефона и отгоре на всичко се сърди, че си го събудил. Работната атмосфера няма да се подобри защото на шефовете не им е изгодно. Ако двама души се разбират и не ги е страх да казват истината веднага искат да ги разделят и да им затворят устите. Цари пълен хаос за които на ръковотсвото не му дреме.

някой да сподели как стоят нещата в производството и позицията механик

Аз много си харесвах работата, и  не съм имал проблеми с никой. Що се отнася да г-н Щонов, Н-к Производство и Технически Ръководител винаги са се отнасяли добре с мен. С някои от служителите останахме много добри приятели благодарение на Флорина.

За Флорина, както казаха и предшестващите– шуробадженащина!!!
Аз искарах цееели 6 месеца, изпълнявах плана с 300% отгоре върху договора, а ми даваха жълти стотинки (защото моето се разпределяше между "колегите-търтей" който не знаеха къде се намират- за да сме всички на едно ниво?). 3 пъти се опитах да преговарям за пари, а все се говореше за точки и % проценти...незнам колко си обекти, ей такива неща- като стане дума за манги всеки вдига рамене.Отначало продавах само газираните напитки и не ми даваха да продавам сокове- голяма война беше да ги убедя, че мога и двете да продавам без да навредя на фирмата, а напротив.... Иначе имах чудесен колега с когото прекарвах деня си стахотно, в събота не ходех да "доработвам" като останалите защото продажбите ми бяха на ниво...:(Пойсках да напусна-освободиха ме по взаймно съгласие. Първия месец очаквах да ми изплатят "бонуса" или както се казваше изработеното върху заплатата- нищо, втори месец след като напуснах се редих за мангите и нищо. Обадих се на сецетоводителката в София и тя сподели, че Щонов казал-"Понеже съм напуснал преди сезона нямал да ми плати- ха ха! Написах ми едно писмо в което описах всичко което съм свършил по договор, анекс и т.н. изпратих му го с обратна разписка и на другия ден касиерката(която е жена на шефа във Варна) ме извика с нежелание да ми изплати полагащото ми се възнагражндение + обещетение за 6 месеца платен годишен отпуск! Колеги търсете си правата защото всеки ще НИ мачка!!!
Мога да пиша много, но хубаво, че бързо забравям лошото...

някой има ли представа какво е заплащането на един супервайзор, и един тъгговски представител?

Ех ако я нямаше шуробаджанащината само!!! Нещата щяха да са коренно различни. Ама така е.Щонов има пълно доверие на абсолютно неподходящи мениджърки.Ама доверчив е човека