Санси-2002 ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Санси-2002 ЕООД

Моля администратора на сайта да истрие мнението на Соня Константинова от страницата си, тъй като въпросното лице никога не е работило в нашата фирма.    Спрввка от НОИ ще бъде предоставена в офиса на администратора
Поздрави
Ю.И.

Като всяка фирма има и добри и лоши страни. Ще започна с добрите: заплатата се изплаща (или по-точно си я взимаш) горе-долу на уговорения ден (има закъснения, ако няма пари в касата и няма откъде да си вземеш, защото шефовете не ти я дават, а сам си я взимаш от касата...); условията на работното място са добри от гледна точка на атмосфера, тоест в магазините е чисто, хладно, модерно обзаведено, като във всеки софийски мол; задължен си да носиш различни бижута на марката всеки ден с цел реклама.Лошите страни са не една и две за съжаление: като в повечето български фирми заплатата, на която те осигуряват не е реалната, а почти двойно по-ниска; работното време е доста дълго - смени по 12 часа, без обедна почивка (естествено това не фигурира в договора, който е за 8-часов работен ден с един час обедна почивка...), общо взето шефовете те "съветват" да си взимаш ядене за вкъщи и да го хапваш в магазина, за да не седи "дълго" затворен, другият вариант, в който можеш да излезеш за секунда, е да отидеш за 5 минути до тоалетната, не повече! (не знаеш кога точно те гледат на камерите); стигаме до най-дразнещата част от политиката на тази фирмичка - лицемерното отношение на шефовете и най-вече на шефката. Т. нар. шефка не се определя като такава, а като "една от нас" (хахаха). Целта на това е да се внедри в екипа, симулирайки приятелски чувства. Ако не ви се изяснява какво точно му е лошото на това, ще ви разясня - тя ви разпитва за всичко, което може да се сетите, включително за личния ви живот (който не я интересува изобщо, освен в случаите, когато може да повлияе на работата ви), след което нещата, които е разбрала и са си "между вас" незнайно как стигат до целия персонал на двата им магазина... и не просто стигат, а се разказват със снизхождение и дори подигравка пред останалите служители, които са ви колеги... и така всичко, което "споделяте" с тази жена, се разбира от абсолютно всички в тази фирма. Друга нейна особеност е фактът, че докато имате високи обороти, сте "мило", а в ден, когато оборотът не е висок, се задава въпросът "много дълго ли се бави на обяд?" и т.н., демек вие сте изцяло виновни, че денят е бил слаб - винаги, абсолютно винаги сте виновен вие!!! Когато сте удобен, сте най-добрият служител, когато не й изнася нещо - сте й черен. Работата не е тежка като цяло, освен около празниците, но това се подразбира (все пак говорим за магазин). Често се случва клиенти да идват с дефектни стоки и да се карат с вас, защото искат смяна и обеснение защо бижуто, което е закупено преди две седмици и уж нямаше да си смени цвета, сега е почерняло като евтина тенекийка (защо ли?) и вие сте бил човекът, който го е убеждавал в това (абсолютно на всеки клиент се казва тази лъжа, като част от продажбата). Естествено вие ще го отнесете, не шефовете, които не стоят в магазина, а когато им се обадите по телефона се дразнят, че ги безпокоите за такива глупости (но все пак клиентът има право да говори с управителя нали?)...Още много много мога да напиша за тази фирмичка, но ще спра дотук. Мисля, че всеки интелигентен човек сам може да реши дали да работи там или да продължи да търси работа :)