Аксуей България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Аксуей България ЕООД

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Кандидатствах за Java Regular Developer. Бях на интервю при Теодор Николов и още един team lead. Може би най-сухото и скучно ми интервю. Господин Николов беше сравнително откровен. Каза, че след като не знам Builder pattern не ставам за позицията. Не успях да отговоря на една от трите логически задачи които той извади директно от гугъл, търсейки пред мен. Ок, не ставам за позицията, но и вие не ставате за колеги. Ужасно държание от към другия тиймлийд, който дойде с една 0.5l количка и си пийеше и леко гнусно оригваше под мустак докато отговарях на въпросите. Излезе след като не отговорих на build pattern.

Джавари, учете билдър патърн за да ви вземат.

Ходих на интервю при тях. Доста нагло и подигравателно се държаха.
Може би ако имаше човек от HR отдела нямаше да е така. Не си губете времето. Ако ви извикат на интервю отидете обаче си знайте ако почнат с лека ирония значи спирате до там. Всичко от там нататък е загубено време за вас. За тях не. Те са на работа и им плащат за това. А вие си губите времето.

Истинска школа в тази сфера, може да се научите на много там. Може да придобиете знания и приятели там.

Така нека започна по-този начин. По-принцип адски рядко пиша мнения за която и да е компания, но в случая ще напиша тъй-като виждам колко негативни мнения има за Axway. Бях на интервю преди седмица за QA Intern и останах с доста добри впечатления от отношението към мен (нямаше пренебрежение и показване на това, че не бях напълно подготвен за него). Предполагам, че си зависи от екипа и хората в него. Относно HR-ите .. какво да Ви кажа посрещнаха ме с въпроса какво ще искате (кафе, чай или вода) и съответно ми го донесоха по най-възпитания начин. Без значение дали ще бъда удобрен или не, впечатлението ми е такова и се почувствах длъжен да го споделя.

Поздрави

Кандидаствах за за QA стажантска позиция и ми направи впечатление изключителната наглост и непрофесионализъм на Hr-a и така наречените шефове на 2-та отдела които присъстваха на интервюто. Общо взето искат да ти покажат колко си глупав и колко компетентни са те!
Бил съм на доста интервюта в международни компании и никой hr или представител на отдел не си е позволявал такава арогантност и непрофесионално отношение към мен като кандидат.
Общо взето самото отношение което ми показаха ме отказа да работя в тази фирма дори и да ми предложат позиция.

Поздрави

Както се спомена в по-долния коментар, всеки самоуважаващ се човек ще стане и ще си тръгне от тази фирма. Пълно с шуробаджанащина, потенциален аврамов дом. Като цяло фирмата изсъхна, а хората, които се наемат са от кол и въже и още по-лошото е, че се опаква от всеки новодошъл сам да се учи и сам да се оправя.

Не им се обръща внимание, а са оставени на самотек.

Единственото, което можеше да задържи човек са колегите, но уви след като последните 1-2 години се назначават абсурдни хора, които разцепват колектива, и адекватните колеги не са фактор, тъй като изпонапускаха.

Освен за един старт и да видите как с адска мазнотия и лизане на задници(буквално и преносно) стават адски много неща, за нищо друго не би помогнало времето там.

Пълно е със стрес, нерви и толкова работа, че минават часовете без дори да имаш време да се сетиш да ходиш да пикаеш, камо ли да ядеш.

Ако искате някакво развитие, отделете си едни 10тина години да прекарате там и тогава може да има някакъв потенциал за развитие.

На напусналите - уел дън!

"Идеален СТАРТ", както пише по-долу. Ако си на 18 години. Самоуважаващите се хора да бягат надалеч

Дайте малко инфо за позицията Technical Support Engineer. Имам към 8 години опит, предимно Windows server и по-малко Линукс/SQL, но ми писна да работя в сегашната ми компания, въпреки че съм си построил комунизма. Та струва ли си да кандидатствам и могат ли да ми предложат повече от 2500лв бруто за тази позиция? Има ли драми и малоумници, които задават тъпи въпроси и дават тъпи предложения? За шуробаджанащината и ножа в гърба е ясно, това го има навсякъде, където работят българи, ще го преживея.

Критериите на хората са различни разбира се. Критериите на освободените, напусналите или уволнените служители обаче не винаги са обективни.
Бях неприятно изненадан от нелепите оценки за компанията, оценки подобаващи на долнопробен денонощен магазин а не на AA софтуерна компания.
Не, това не е обективно. Компанията е сериозна, има ясни критерии, плаща редовно, държи се със служителите си отговорно и макар да не е съвършена, (няма да споменавам екипите от западна европа и азия) българският офис и конкретно отдел поддръжка от който имам лични впечатления е пример за добър, сплотен, съдействащ си и радващ се на нормални здрави човешки взаимоотношения екип, на мениджърско управление с ясни правила, открит подход, доброжелателно, последователно и професионално отношение към работата, на ниска или несъществуваща дистанция в йерархията, на целево ориентирана, а не пазеща един или друг пост или политическа позиция култура и най-важното среда култивираща самостоятелност и професионализъм.
Заплащането не е много високо но е над средното за бранша и макар че може да се намери по добро, предвид изброеното горе, парите не са единственият фактор.
Ако трябваше пак да избирам работно място в българия както преди 8-9 години, пак бих избрал това, заради хората, заради атмосферата, заради взаимоотношенията, екипа и самата работа.