Бруната България ООД / Brunata Bulgaria OOD /img/frontend/nomap.png"

Бруната България ООД / Brunata Bulgaria OOD

Искам да изкажа възмущението си за работната среда в офиса на Бруната където съм охранител, постоянно унижение и обиди по мой адрес от служителите в бруната, нямаш никакво свободно време за обедна почивка, не ти дават да отидеш до стола да се нахраниш, огромно напрежение и психически тормоз, в сот 161 съм вече 9 ма година, но вече е непоносимо и не се издържа, много скоро време ще напуска тази шапкарска скапана фирма!!!
Мизерна заплата, укриват се данъци и осигуровки!!
единствения плюс е ,че парите ги дават навреме.
Подигравка с хората.

Нищо не се променя! В тази фирма има само един шеф на отдел, който се грижи за хората за които отговаря да са добре. Другите незнайно защо ги е страх да говорят и похвалят пред собственика хората , които се справят повече от добре с работата и дават всичко от себеси. Много неща крият от него, Той дори не подозира какво се случва понякога, но няма как да разбере защото не може да стои и да гледа всеки един какво прави и как работи. За това трябва да има човек , който безпристрастно да оценява качеството на работа и тогава да се решава кой ще ползва бонуси и привилегий. По повод на служебните автомобили, всеки който се добере до такъв забравя , че трябва да вози колегите, които по една или друга причина нямат автомобил или друг транспорт. Започват да се ползават като собствени. Мисля, че и заплащането на някой хора може да се подобри.

Шефът наистина се държи арогантно !!

Мъка, мъка!!! Заплащането е неприемливо, а уважение от страна на ръководството просто липсва.
Колегите са супер. Може би заради тях съм още тук.
Но чуствам, че ще си кажем "сбогом" скоро ... И ще дойде поредния супер специалист, кандидат-топлотехник

Заплащането е нищожно за някой. За други не , с привилегийте е по същия начин.
От някой се очаква да работят повече от други не. Ако имаш служебен транспорт местоположението е без значение, но за тези които нямат е доста далече. Няма потенциал за развитие , освен че ставаш мултифункционален. Повечето колеги са свястни. Работната среда е поносима. Фирмената сигурност е добра. За свободното време зависи в кой отдел работиш.

Искам да се извиня на цялата фирма за лошите и невъзпитани думи които казах-всичко беше на личностна основа.Тук е мястото да кажа на всички потребители които четат че Бруната е страхотна фирма и всички хора са чудесни.Извинявам си публично.

Доста съм потресен от коментарите в последните дни. Явно се лъжа в собствената ми преценка за хората на която съм се доверявал през последните 15 години. Надеждата ми е, че злобните забележки са от хора, които са отскоро или не на мястото си и не са разбрали, че за да получиш трябва и да дадеш.

Заплащане - заплатите на служителите са между 600 и 1000 лева. Фактът, че почти никой не напуска заради заплатата говори достатъчно. Между другото, не мога да си спомня скоро някой да е напускал.

Уважение - уважението се заслужава.

Привилегии - това точно не ми е ясно какво значи, може би телефон, транспорт, храна? Има ги.

Фирмена сигурност - поради естеството на работа никой не го е страх, че ще закрият фирмата. Но трябва да можеш и да работиш съвестно.

Работа/свободно време - има доста работа, особено за хора които могат. Тези, които могат по-малко и обичат да се скатават, работят по-малко, взимат по-малко и се оплакват повече.

Потенциал за развитие - Всички ръководители, без един, са израстнали във фирмата. Но няма армия само от генерали, трябват и войници. Между другото имаме свободни места за ръководител маркетинг, ръководител експортни продажби - ако някой се смята за квалифициран - да кандидатства

Местоположение - на комуникативно място с градски транспорт. Ако на някой не му е удобно, това е защото той живее на некомуникативно място.

Колеги - Повечето от вас сте в отлични отоношения - самия характер на работата вменява взаимопомощ. Е, разбира се има изключения, но сред 150 души...

По въпроса за колите - това много вълнува някои. Колите са раздадени по три принципа:
1. Тези които работят с тях - водещите монтажници и търговците,
2. Ръководството
3. Тези, които са доказали лоялност и работоспособност, един вид бонус.

Взето е впревид, кой къде живее и кого вози на работа. Но сигурно има и факти, които сме недоогледали. Ако някой се чувства недооценен може да го сподели с прекия си ръководител, а не да трупа злоба. В края на краищата има и други работодатели.

Накрая ще помоля колегите да не вадят кирливите си ризи пред всички. Ако искат да споделят нещо, което да промени нещата във фирмата, могат да изпратят анонимно писмо, не нужно да се плюе безогледно публично- целта на този сайт е да се дава обективна информация, а не да се избиват комплекси.

Не може да е толкова лошо, признайте си! Предложете как и на кого да се дават фирмените коли, може някой да го прочете!

Не е добре!

Заплащането може и да е по-прилично. Шефът се държи арогантно. Управлението понякога взема странни решения. За отбелязване е, че фирмата се опитва да предлага привилегии и сигурност. Работният ден е стандартен. Потенциал за развитие-мътна работа. Намира се доста надалеч на околовръстното шосе, но има политика на фирмата шофьорите да извозват нешофьорите. Колегите са свестни. Работната среда е различна в различните отдели, на места не е лесно.