Фарос ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Възраждане, Софроний Врачански, 2&markers=София,Район р-н Възраждане, Софроний Врачански, 2

Фарос ООД

Доста е съмнително дали предлагат прилично заплащане ако имат всяка година десетина обяви за учители. Защо AVO например нямат изобщо?
Освен това са назначили едно дете - Йоана Николова да наема учители. Голяма грешка от страна на Фарос. Действа доста на емоционална преценка отколкото на нещо друго. Не мога да кажа същото за Борисова, с която също съм имала интервю. Светлинни години разстояне между двете.

Видях предишните мнения за фирмата, за които със сигурност е имало причина, но към настоящия момент Фарос е една изключително сериозна фирма, която прави всичко по силите си да предостави на служителите си адекватни условия за работа, обучения, отношение и обучения. Работила съм тук и преди като учител, групите са малки, има всякакви условия - мултимедия, проектори, онлайн платформи, методическа помощ и приятелска среда. Работата е динамична, но е структурирана и изискванията са ясни. Препоръчвам.

Бягайте далеч от тази фирма! Отношението е отвратително и унзително! Колегите никакви ги няма! Парите, привилегиите и бонусите също са нищожни или липсват. Фирмата е кръгла нула!

Наскоро бях на интервю там за преподавател и съм потресена. Предложението беше за постоянна работа на 4 часа, 4 дни в седмицата. Казаха ми, че ще преподавам на деца, доста групи. И накрая ме попитаха за заплата, при което ми натъртиха, че това са 4 работни часа. Значи, очакваха да кажа половин заплата.
Но аз казах сумата спрямо най-ниската цена за учебни часове и шефката побесня.
Ако смята, че 4 часа преподаване на деца са равни на 4 часа работа в офис, ще получи офис служители, а не преподаватели!

За мен Фарос са една от най-професионалните езикови школи в страната. Била съм курсист там 9 години , като съм преминала през повечето нива и благодарение на учителите си положих успешно изпити по англ. език на Cambridge. Познавам почти целия екип на клон Стамболийски и категорично мога да заявя,че това са едни интелигентни, образовани и мотивирани в работата си хора, които правят всичко , за да бъдат от полза за учениците си.
Моля Ви, не се колебайте да потърсите работа в един професионален екип, който е винаги положително зареден и с усмивка на лице. Родители, запишете децата си там , можете да сте сигурни,че те ще усвоят материала по най-добрия възможен начин.
Фарос, вие сте най-добрите!

Фарос са просто потресаващи, поредното езиково училище, чийто единствен интерес е да вземат парите на курсистите, без никаква загриженост към качеството на образованието и учебния процес. Незнам въз основа на какво са изградили име , но моите наблюдения свидетелстват за пълна липса на професионализъм на всички нива!!!
Особено потресаваща е госпожа Нели Николова, т н мениджър на клон Младост, една безхаберна, некоректна и напълно неадекватна женица.
Другото-накараха ме да подпиша договор, в който забележете- не фигурираше нито какви курсове водя, нито кога стартират и приключват и най-фрапантното- празно поле , където трябва да фигурира заплатата!
Естествено като мислещ човек започнах да се интересувам за нещата, които ми се струваха подозрителни и станах съвсем неудобна.
Приключихме взаимоотношения и защо ли не се учудвам, че и в плащанията не бяха коректни.
Само пример за техния "професионализъм"- два поредни пъти бяха оставили без учебници курсисти, които си плащат прескъпо за дадения курс, дори не бяха се отсрамили с ксерокопия и трябваше да "импровизираме"урок.
Иначе казано, зад сцената нещата стоят така- нисък професионализъм, липса на организираност, липса на коректност, никаква организация на учебния процес, никаква грижа за интересите на курсистите.

Бях на инатервю, скоро ще направя и тестови урок и тъй като не намерих никакви отзиви, бих искала да получа информация за фирмата от настоящи или бивши служители. Искам просто мнение за средата и начина на работа.

Благодаря.