ВИМ Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

ВИМ Груп ООД

Работих там като сервитьор, отношението на управителите е страхотно, винаги уважаваха претенцийте ми. Работа има, заплащането е добро, коректно и точно, но има какво още да се желае. Не са номер едно, но не са и всички глупости изписани по долу! Поздрави на всички!

Смешна история , упревители селяни от дълбока провинция дошли да " градят кариера" ,заплащане жалко буквално подигравка за изискванията общо взето не си губете времето .

Сега пак търсят хостеси. Явно не се задържат особено. Мислех да звънна, но сега нещо май се разубедих

Кандидастах там по обява от известен сайт. Не се забавиха извикаха ме на интервю. Търсеха и  сервитьори и хостеси, аз бях кандидаствала за 2рото, въпреки 4-годишният ми опит като сервитьорка. Условията ми се видяха приемливи и веднага щом ме викнаха на обучение/пробен  ден се появих на време и заех новата за мен позиция. Първият ден беше всичко нормално като изключим сервитьрите, които са страхотни темерути и не си представях как с тях ще се сработвам. На др. ден ме винаха от 12ч. на обяд в делничен ден, когато обикновено няма толкова работа, че да имат нужда от настанител. Въпреки това отидох. Стоях 3ч. с извинение за израса - като сопол и гледах как киселата управителка ме гледаше от вътре. След 3-тия час, тя дойде и ми каза "Хайде отивай си."Влезнах взех си нещата и тъкмо да изляза и да попитам ,какво правим утре, нея вече я нямаше. Естесвено съобразителна съм и прецених, че не са ме удобрили, не я потърсих за обяснение исках да спестя неудобната ситуация,  пожелах лека работа на така "милите" колеги и си тръгнах. След 1ч. ми позвъняха да ме попитат какво сме се разбрали за следващия ден....?!?! Що за разсеяна управителка. Повикаха ме отново в 12ч. Отидох. Поздравих колегите, които пиеха кафето преди смянаи все едно казах добро утро в пустиня.... след малко слиза управителката да ми каже, че са харесали повече др момиченце и аз съм свободна. Отговорих и, че не падам от Марс, това ми е било ясно и ги попитах запознати ли са, че има телефони и можеха да ми спестят разкарването и ставането в събота в 9ч....Очарована съм от управителките, от коректното отношение, от любезние сервитьори и от цялата им диващина! Пожелавам им успех !!!!

Да си призная времето , което изкарах в тази фирма не беше малко - около 1,5 година . Хората (управителите) според мен бяха точни , поне в това заведение - малкия Дивак . Парите за времето си бяха много добри - 55 лв надник , общо се получаваше около 1100 лв заплата за бюфетчик , което да си призная никак не е зле . И винаги има някой колега дето има нужда да бъде сменен , така че това си беше един вид бонус . За другите две кръчми само съм слушал легенди , но горе-долу си беше пълен shit . Мартин (главния управител и май акционер) беше на принципа разделяй и владей . Със страх се опитваше да контролира всичко и всички . Биг брадъри на всякъде , разни измислени правила , абе въобще смешна ситуация . Като цяло да работиш в тази фирма си струваше само заради парите , но в един момент решиха да си набият филма с кризата , ниските обороти и айдеее - чао заплата , и тогава си казахме чао . Просто беше безсмислено да се стои там . Иначе не са лоши заведения , колкото до персонала - нормално е да са изнервени и намусени - особено нощната смяна . Всяка вечер, по-точно нощ, да се занимаваш само с пияни , надрусани и какви ли не вампири и караконджули , не е за всеки .

Няколко думи и от мен за заведението което се намира на Христо Белчев.Кандидатствах там по обява в  Jobs.bg.За самото интервю ми дадоха анкетен лист в който трябваше ,да попълня лични данни ,като: адрес по лична карта ,настоящ адрес,година на раждане,опит и желана заплата...това напълно обезмисли старателно направеното от мен CV с което кандидатствах от Jobs.bg .Стори ми се странно да си пиша всички видове адреси които имам,но все пак,какво разбирам аз :) След това един млад МЕРИНДЖЕЙ за които в последствие разбрах ,че е ГЕНЕРАЛЕН МЕРИНДЖЕЙ на заведението ми заобяснява работното време надниците и т.н На мен разбира се ми се стори приемливо от гледна точка на заплащане както и работното време, затова казах,че съм съгласен с условията.Опита който съм натрупал с годините зад бара предполага ,че нищо не би ме изненадало.И първата изненада не закъсня изобщо...Когато влязох зад бара ,под бар разбирайте мокър бюфет ,ми съобщиха че съм на обучение за 5 дни като тези дни не ми се заплащат.Когато пък започнат да ти плащат в продължение на 6 месеца ти се удържат по 150 лв всеки месец ,да не би случайно или нарочно, да избягаш.На момента последваха още изненади ,работното време се промени от приемливите 8-10 часа на не толкова приемливите 13-14 и повече..За правата си трябва да попитате ,отношението доста хладно ,като вземете предвид .че там прекарвате 90 процента от свободното си време и някакъв 20 годишен барман ви учи как се прави капучино, кое е забранено и на безкрайните aбсурдни задължения ,а уж всичко било много просто...Забравете за опита си ,той там не значи нищо.На мен лично за два дена в Дивака ми се обезмислиха 12 години опит зад бара.С две думи много злееееее...Персонала е винаги изморен,момичетата са с черни кръгове под очите,а момчетата жлътнали и никой , никога не е в добро настроение...За Управителките ,нямам думи...чудя се да се смея или да плача..Но едната госпойца yправителка Ади, не знае английски и не пожела ,да разговаря на английски с недоволни клиенти, чиито поръчки бяха объркани.Не иска и да прави резервации,Що за меринджей е това?Как изобщо работи това заведение?Другата госпожа управителка ,чиято смяна бе от сутринта до на обяд,хапна една супичка и се запъти към изхода с думите "Ай за днес стига толкова ,те за 4000 лв заплата какво искат повече" Останах шокиран и а в мен се надигна желание,миг по-скоро,да изчезна от това място.На това място се търсят роби...не се подлъгвайте от приказките ,заплатата ви далеч не е хубава ,като ви удържат осигуровки,депозит и т.н освен това съществува риск да бъдете уволнени от гуспица Ади по симпатии или др причини и то глупави и пак да не си вземете парите...Така,че фирмена сигурност няма...времето ми напредва ,затова оставям на въображението ви останалите наболели проблеми в заведението и ви съветвам ако решите все пак да работите там да си пренапишете всички приоритети и да се заредите с неизвестно количество търпение..

А каква горе долу е заплатата на сервитьорките, въобще как стои въпроса със заплащането?

Недейте да почвате работа в тези заведения "Дивака" само експлоатират персонала,работи се по 14 часа и по цял ден ти крещат по цял ден.Управителите изобщо не си разбират от работата а изискват някакви безумни неща от персонала.Ако търсите потенциал за развитие нямате никакви шансове.

1 точка

Колектива като цяло не е лош,,но ръководството е под всякаква критика,само ходят след сервитьорите и крещят,само претенции,интриги ...изискват безбожни неща,а и накрая да бъдат учтиви и мили с клиетите...