Меркуриус - София АД /img/frontend/nomap.png"

Меркуриус - София АД

Леле... незнам какво да кажа наистина... Пишат се някакви работи за интервюта, за унижения на интервюто, за това че се опитват да те ''смажат'' на интервюто. Наистина тук са главно хора, които просто не стават и винаги другите са им виновни за грешките. Скъпи ''читатели'' целта на едно интервю е да се продадеш, а целта на HR-ите е да затруднят максимално продажбата. Щом не са ви взели значи не ставате точка :) . Защо си мислите, че трябва всеки да става за всяка длъжност, за която кандидатства и да се ядосвате когато не бъдете наети? Защо не ви казват колко е заплатата за позицията, за която кандидатствате ли? Ами много е просто първото интервю е опознавателно в момента на криза много кандидати се явяват за всяка позиция вие представяте ли си как ще кажат на всеки за какви пари иде реч. Тъпо е защото може да наемат човек с перфектен трудов стаж, перфектно образование, препоръки ако щете и на него ще му се даде една заплата защото това се казва готов кадър. На човек, който сега завършва няма трудов опит, или просто има беден такъв, нормално е да се предложат по-малко пари. Не забравяйте всичко е пазарлък, ако вие можете ще се спазарите за повече пари, ако не успеете ще ви дадат по-малко пари. Приканвам, който може да каже нещо добро за фирмата нека го каже, за да няма само негативни мнения. Аз като цяло все още не искам нищо конкретно да казвам, но се радвам, че не прочетох пост-овете тук преди да отида на интервю защото може би щях да погледна малко по-предубедено, а това в никакъв случай не е от полза за един кандидат за работа.

Кандидаствах по обявата за сътрудник кол център.Преди да отида на интервюто отворих настоящия сайт и прочетох доста негативни неща за Меркуриус.Но си казах че какви ли не хора пишат тук и немога да имам вяра.Ноооо май трябваше.Интервюто...нищо специално.Интересното е че тази същата обява се върти из джобса вече влизо 4 месеца...съмнявам се че за такъв период от време не са се появили 10-14 кандидата,които да покрият изискванията им.Моля Ви неходете на интервю за тази позиция!!!По този начин запълвате времето на Човешки ресурси...работа няма да намерите.Дерзайте!

Моя приятелка работеща във фирмата ми предложи да хвърля едно оки на обявите за тази фирма, защото самата тя беше много доволна единствено от това, че плащат навреме. Но следкато ми каза, че междувременно с набирането на персонал за измисления кол център в които възрастовата граница не е повече от 22г /познайте защо/ уволняват или по - точно принуждават хорта да си пускат молби по взаимно съгласие да напускат работата си... стана ми много мешно за начина по които фирмата се оправлява или по точно що за умни шефове махат дългогодишни служители за да назначават хора без опит. За мен ако тази фирма някога е имала някакво реноме както пред клиенти и служители сега се срина до земята.

Аз съм служител в даденото дружество, заплатата е в рамките на нормалното останалото зависи изцяло от теб самия.

Определено обява за call center и дейността на такава длъжност е абсолютно безмислена за самата фирма! Клиентите ги познават до болка и директно затварят телефоните като преди това едва ли не те псуват и обиждат. Бях на интервю с една абсолютно некомпетентна госпожица, която дори сама незнае как да ти обясни и какво да ти обясни за работата, която иска да се върши. Заплатата не я казват, а "изпитващата" беше крайно надменна и самоуверена! Зададох й елемнтарни въпроси, които тя се опитваше да отклони и изобщо не се чувстваше неудобно, че не може да ми отговори. Как такъв човек ще те ръководи, когато и той незнае какво прави??? Работила съм в конкурента фирма и това, с което Меркуриус бяха известни е липсата на стока и лъжите към клиентите как стоката ще пристигне днес, а неееее, утре, а нееее, по-нататък. Клиентите се оплакваха от тях и не искаха да ги чуят! Искаха да измъкнат информация за конкуренцията, но не бяха познали, естсетвено не споделих нищо, но това ги интересуваше повече отколкото как бих се справила с работата и имам ли интерес и желание за нея...

Преди седмица бях на интервю и сега ми е смешно.Аз не знам какви хора търсят те за тази работа?Не плюя против фирмата,за пръв път я чувах и не се и интересувам.Но що се отнася до интервюто-питат те основно за предишната ти работа.Аз кандидатствах за позиция оператор кол център,но май и отдел човешки ресурси не знаеха за какво става въпрос.Казаха,че май не съм ги разбрала относно позицията,но на мен ми стана съвсем ясно.Като 90% от обявите в джобс се иска едно и също-звъниш на фирми и им предлагаш услугата.В тая криза кой ще ти обърне внимание?Това си е загубена кауза.Не ме одобриха,но дори и да бяха,нямаше да се съглася и това го мислех още като излязох от сградата.Та те не ти казват за колко пари ще работиш.Кой човек ще се съгласи да започне работа на сляпо.Та това е смешно.Все пак нали това е целта на всеки кандидат-работник,особено сега.

shosholinka е адски,адски права!
Взели са се насериозно,а самите те не са сериозен работодател.Смешна работа!Кураж на тези,които ще работят в подобна фирма.Искат за без пари да им се върши нещо,което и те самите не са наясно как да бъде организирано.

Средно ниво на работа.

Както и 80% от фирмите в Jobs имат едни и същи обяви през 2 месеца. Не се лъжете да ходите там на интервю, събират информация за фирмите от които идвате, запълват времето на човешки ресурси, за да имат все пак някаква дейност да отчитат. Нямат конкретно място, просто се гъбаркат а вас и ви губят времето. Срамота г-н Барарев!!!

Бях там през 2005 и малко 2006 и в София и си беше шит - виканици, яки таргети, общественополезен труд в склада като го закъсат с някоя твоя поръчка. Откъм заплати и бонуси бяха коректни, но като се вземе в предвид че бонус съм взел два пъти, не беше много реално това което очакваха. Чичката дето ме назначи доста излъга със това. На интервюто излизаше че няма как да не вземеш бонус, а после се оказа доста трудна работа. С две думи, махнах се в друг бранш и не съжалявам. Вече съм забравил и лошото и чак ми е смешно. Сега чух че нещата били различни. Май се е намъкнал някакъв чужд инвеститор или нещо такова и имало повече ред и тишина, но и това не знам със сигурност защото никой от хората от отдела от 2005 не е останал. Поздрави на бившите колеги