Ерник-Трудова борса /img/frontend/nomap.png"

Ерник-Трудова борса

Към Anna : Ти ги определяш като "невероятни професионалисти".Явно ти им се възхищаваш на начина, по който те профисионално ограбват хората.Какво означава за теб професионализъм.Дори не спазват договорените клаузи в договорът си .Дай ми дефиниция на "невероятни професионалисти" относно тази борса.Какво толкова те впечатлиха.Не искам да правиш дефиниция на личностни качества, а на професионални тяхни такива.Кое ги прави професионалисти бе Таня.Това че въртят едни и същи обяви 5 месеца,че ти взимат пари незаконно, и без да се декларират пред институциите.Това че не се обаждат на хората да ги оведомят(както пише в договорът).Ти ми кажи на каво се възхищаваш,пък после ще видим данъчните клко са възхитени:)

Здравейте, единственото което мога да кажа за фирма "Ерник" е че са невероятни професионалисти и приемат всеки еднин свой клиент , търсещ работа или търсещ служители присърце и реагират адекватно! Аз работя с тази фирма от достатъчно дълго време и това което мога да кажа е, че са невероятни ПРОФЕСИОНАЛИСТИ! И това е не само мое мнение, а и мнение на много мои познати, на които тази фирма е намерила работа!! А ВСИЧКИ негативни нападки към служителите в тази фирма , както и към Управителката са единствено плод на нереализирани хора, които по начина по който се изразяват в този форум ми се струва че са не само нереазлизирани, но и таят някаква лична завист към Управителите на фирмата "Ерник", което всеки един интелигентен човек, който чете мненията в този форум, може да надуши!! Вместо да злобеете, вземете да се опитате да направите в професионален план поне една трета от това което са направили Служителите на тази фирма.....първо защото са жени и са съумели да се реализират професионално в този мъжки свят и второ защото са невероятни ПРОФЕСИОНАЛИСТИ!!!!....УСПЕХ

Аз също бях клиент на ТБ ЕРНИК, и искам да ви кажа, че за изключително кратко време , ми беше намерена работа, предварително бях поканена на две интервюта  в присъствие на работодател. Направи ми впечатление , че бяха проведени доста професионално, и най - важното беше че Управителката на борсата представи мeн и моето CV доста убедително към настоящия ми работодател. Благодарарна съм, че с помоща им в момента работя и отново се чувствам пълноценна и полезна.Надявам се че всичките тези коментари които сте писали, са породени преди всичко от безизходицата в която сте в момента, но не подценявайте УСИЛИЯТА които полагат тези момичета от Борсата - те наистина работят за НАС!

Искам да Ви кажа,че съм записана почти във всички трудови борси в Бургас,единствената фирма ,която ми се обади беше Ерник.Е ,нямах късмета да бъда назначена на работа,за някакъв магазин за часовници,но като минавам сега покрай магазина гелдам ,че са назначили момичето с което бяхме на интервю.А чрез  Ерник съм работила и в Практикер преди време,работих една година и всеки втори беше от Ерник.Аз пък мога да се оплача от Агенция Жар,никаква работа не намират,забравя за работа там.

От прочетеното до тук стигам до извода , че само комплексирани и самовглъбени хора пишат тук. Аз не мисля, че агенцията има  някаква вина, че не сте били удобрени от работодател за среща с него. Аз когато ходих за първи път там това ми беше казано - работодателя има крайната дума !!!!! Аз лично съм много доволен от агенцията - цели 2 пъти ми намират работа и мисля, че е една от най- добрите за града. Даже имам и други познати на които агенцията е  помогнала да си намерят работа.Ако е за благотворителна кауза е нужно Г-н Първанов да ни призове, но щом е за мръсотията сме много задружни и бързо реагираме.Благодаря на агенцията за сътрудничеството при намирането на работа и винаги бих я препоръчал на всеки !!!

Я че интересно! Аз също бях клиент на Ерник, но от другата страна, тоест - набирах персонал. Тогава ми казаха, че трябва първо да заплатя еднократна сума за услугата, а при подписване на трудов договор с човек, осигурен от тях, трябва да им платя 25% (или нещо такова) от първата му месечна брутна заплата. Попитах ги, дали не вземат пари и от кандидатите за работа, а те отвърнаха нещо от сорта: "В никакъв случай, това е забранено от закона..." Интересно, не смятате ли? Тези си плачат както за Господари на ефира (след минутка ще пусна на страницата им линк към този форум), така и за Комисията за защита на потребителите. Колкото до "услугата" им - организираха интервю, на което се оказа, че нито кандидатите отговаряха на изискванията на компанията, за която работя, нито пък самите кандидати бяха информирани за условията, които предлагаме. Беше пълен фарс!

Преди няколко дни ми се случи да коментирам с едно момиче ТБ Ерник. Няма едно положително нещо, което мога да кажа. Като посредник между търсещи работа и предлагащи работа, те са тези които трябва да са активната страна. Всъщност, прочетох си договора много добре и една от точките гласи, че на всеки 2 седмици те представят резюме със свършената работа по вашата кандидатура. След като минаха първите две седмици звъннах в офиса, за да попитам на какво се дължи мълчанието им.Вдигна управителката, която надменно ми обясни как се действа: следиш обявите в jobs и ако си харесаш някоя се обаждаш да прикрепят автобиографията ти към нея. А как за бога да си харесам нещо, когато имат 2 "активни" обяви на една и съща фирма, "шефът на която е постоянно извън страната и няма възможност да организират интервютата", както ми съобщи девойката в офиса. Същите две обяви са подновени днес и са много СПЕШНИ. Сами разбирайте колко са сериозни предложенията.
Искам две думи да кажа само и за сътрудничката в офиса, която има само един репертоар за всички кандидати :) - чували сте историята как самата тя е кандидатствала в трудова борса и как една година вече работи  за Ерник :))) Звучи сантиментално и обнадеждаващо.
И така - ако някой иска съвет ( безплатен) - не се записвайте там! По-добре си купете Ало, Бургас и седнете на хубаво кафе, ще ви излезе по-евтино.
Късмет на всички и горе главата!

Работя в агенция за подбор на персонал и не мога да разбера как може да давате пари за регистрация при условие, че това е незаконно. Всички услуги са изцяла безплатни за кандидатите и по закон нито пряко нито косвено е законно да ви искат пари за посредничество при намиране на работа.
Уж всички си знаете правата и се изказвате доста рязко по форуми, а в същото време давате 10 или 15 лева и позволявате да ви лъжат. Ваша си е грешката, че давате пари.
Нормално е да не Ви се обаждат при условие, че в една борса има хиляди кандидати за работа и само няколко свободни места. Случва се работодатели да поискат да си изберат служители от налична база данни без са се пуска обява. Не познавайки спецификата на работата на посредническите агенции изписвате един куп глупости. Не е редно да се коментира работата на хора, която Вие самите не познавате. Нормално е да се се забавят често нещата, като причина за това може да бъде отсъствие на работодателя от страната, промяна на критериите за подбор, протакане от страна на работодателя или дори отказване на възложената поръчка от негова страна. Вярвам, че голяма част от служителите в агенции за подбор на персонал полагат усилия да съдействат на кандидатите за намиране на работа. Не може да се каже, че Ви лъжат и мамят просто ей така. Трябва и Вие малко да се замислите върху това, че образовани хора и кандидати владеещи чужди езици в България има колкото си искаш и не може да казвате "Аз съм много квалифицзиран и по-добър от мен няма", като това просто не е така. Читави и можещи хора много в нашата страна и в момента работодателите наистина имат голям избор и при условие, че не са избрали да се срещнат с Вас значи имат основателна причина за това.
Бъдете по-позитивни, не проявявайте ненужна злоба и агресия и продължавайте да си търсите работа упорито, докато намерите това което Ви удовлетворява.

Абсолютно съм съгласен с така изложените мнения за ЕРНИК, преди три седмици подадох документи там и служителката ми обясняваше "как аз съм най- подходящият кандидат за позицията" и повече ни вест ни кост от тях. Обадих им се няколко пъти и все ми обясняваха, че чакали първо да се съберат CV- та за да ги дадат на работодателя, после че най- вероятно не отговарям на изискванията за да ме поканят на интервю като само преди седмица твърдяха обратното. Въртят едни и същи обяви в jobs, но мисля въобще да не оставям нещата така не съм за тъпите 10 лв. които им платих, но въпросът е принципен ще ги направя луди ако до другата седмица никой не се свърже с мен по някакъв повод. Имам подписан от тях договор и достатъчно основания да занимая ред държавни институции с тях, а повярвайте ми имам и времето и възможностите за това.

Аз съм регистрирана в трудова борса Ерник.Регистрирана съм и в други борси.Всички вземат такса за регистриране,въпреки ,че ви карат да подпишете че услугата е напълно безплатна за търсещите работа.Ами те нямат в такъв случай никакъв интерес да ви намерят работа.Пари се вземат при свършена услуга.Нека ми намерят работа и тогава ще си платя.От два месеца съм регистрирана,но изобщо не ми се обаждат,а трябва според договора,да ме информират периодично на всеки две седмици за извършената от тях дейност.Повече от два месеца следя обявите им за работа.Едни и същи са,вярно ,че изискванията са големи,но ако погледнете обявите :търся работа ,или прочетете публикуваните CV-та в сайтовете за работа,ще видите какви висококвалифицирани кадри има на борсата на труда,а тези позиции стоят свободни.Подозирам,че тези длъжности са измислени,за да се привличат клиенти и да им се вземат парите.Най-добро ми е впечатлението от агенция ЖАР.Те не искат предварителна такса,изслушват  те внимателно за каква длъжност кандидатстваш и ако изобщо нямаш шанс/поради това,че се изисква някаква квалификация/не подаваш документи.Съветват те да следиш обявените от тях  свободни позиции, и ако твоите характеристики съответстват на  изискванията,тогава подаваш  автобиография и др.документи.Докато от Ерник прибират парите и дали изобщо представят твоите данни на работодателя/пълна мъгла/.