Хиполенд /img/frontend/nomap.png"

Както във всяка една фирма има доволни и недоволни служители.
Първо за фирмата:
Бях назначен след интервю проведено от г-жа Пепа Желязкова.Интервюто беше много честно и открито ,без заобиколки и подвеждане за бъдещата работа ,работно време,заплащане итн.
Заплащането е по трудов договор със спазване на Кодекса на труда .Моята заплата беше 1100 лв нето.което в тази ситуация не е най-лошата заплата.С тези няколко думи свърших с позитивните си отзиви.Позицията на която бях назначен беше заместник управител на магазин.Постъпвайки на работа ми беше даден каталог ,който да прочета и бях пуснат да консултирам клиентите на магазина.Естествено е че търсех по-опитен колега(това наистина не е добре за авторитета на компанията не обучен персонал да консултира) .Затруднен бях и с подреждането на огромното количесво стока с което се зареждаше магазина.Аз най-добросъвестно питах колежките ,една част от които освен ,че ме гледаха враждебно ,но и ми отговаряха с полвин уста.Сещаха се за мен,когато имаше нещо тежко за носене,никой не ми обръщаше внимание.На втория ден с другия заместник управител ни оставиха да ограничаваме влизащите хора ,буквално се стои 8 часа прав независимо има или няма работа.Когато няма работа и зареждане със стока се имитира дейност като уж подреждане на някой рафт.Липсват стандарти и правила за подреждане,всеки аранжира както му е удобно и след него друг пренарежда за да се намира на работа.Управителката прави графика през 2-3 дни и размесва хората от днес за утре.Може би бях съкратен ,защото не се съгласих да дойда на работа от днес за утре след като по предходния график си бях разпределил почивния ден.Работното време за тази позиция е 11-20 ч с почивни дни през седмицата и нито една събота и неделя почивни, просто информация,знаех го преди да започна.За личната хигиена на голяма част от хората ще спомена само ,че съм потресен .И накрая бях пренасочен към магазина, в който трябваше да работя постоянно.Днес отидох зареден позитивно за първи ден на ново място с очаквания за по-добра атмосфера далеч от интригите на колежки с претенции, но без никакво покритие и ми беше казано ,че съм съкратен ,защото се налага да бъде затворен един от магазините на веригата.Нямам никакви претенции,нов служител съм и това е логична стъпка.Чувството ми е на употребена гъба за чинии и тигани,работено с нея докато се разпадне и изхвърлена.Започвайки в тази фирма бъдете на ясно как са нещата.Така се постъпва и с дългогодишнишни служители също.Пак повтарям всичко е по правилата зададени от компанията ,на който му харесва.Аз съм работил във фирми.в които се работи професионално с наистина подобаващо обучение и ми се искаше да оставя някаква следа и да покажа това което съм научил,но не ми беше дадена възможност.
Успех на целия екип на Хиполенд

Никакво уважение от страна на така наречените шефове. Несериозно отношение, ниско заплащане.

моля кажете нещо за този сладък магазин аз кандидаствах преди месец там и мисе обадиха чак сега.Ходих на интервюто,баха много любезни и добри.казаха ми да изчакам.това което ми казаха беше хубаво.но винаги има едно но .Искам да знам нещо повече,ставали за постоянна работа.че ми писна да ме лъжат и да ме прават на канарче.е дано стане нещо там и на че ми харесва

Здрвайте всички,
инетересува ме как е работата в хипо във Варна МОЛ
Работно време? Заплашане, интриги?