Кристиян Нейко /img/frontend/nomap.png"

Кристиян Нейко

Значи да споделя и аз моя опит с управителя г-н Радослав Русков и Кристиян Нейко като фирма. За няколко години ходя 4 пъти на интервю за работа и всеки път уж ме взима. Първия път отказах на добра фирма, защото уж ме беше взел като проектант. Всеки път ми казва, че или той ще се обади кога да дойда на работа, или аз да го търся. Последния път трябваше да му звъня и като разбра кой съм каза че ще ми върне обаждане до 10мин. Е още го чакам :D Пълен смешник. От 10 години все търси проектанти и обяснението му беше, че все някой излизал болничен или по майчинство и затова толкова търсел :D Не се лъжете, другите са описали условията на тоя СМЕШКО

Моля ви мили хора, не се лъжете да започвате в тази фирма, както сами ще се убедите, когато отидете на интервю, няма да получите почти никаква съществена информация относно условията, освен работно време и заплащането, за което ще се договорите, и има защо. Оказва се, че когато започнете разбирате за действителните условия. Да, заплащането е точно на време, никога не се бавят парите, колегите са точни и до там се изчерпават плюсовете.
Минусите са,откъде да започна?
1. Осигуряват, те на минимума за длъжността, която заемаш, част от парите са по банков път тези на които те осигуряват, другата част в пликче, като това понятие изплащателна бележка или ведомост, на която да се подпишеш, че си си получил парите, или да си видиш осигуровките, не съществува, то е мираж.
2. Когато започнеш, работиш около месец без договор за да видиш първо дали ти харесва на теб и ти дали им харесваш на тях, ако не да можеш да си идеш спокойно, без да се занимаваш с разтрогване на договори. И да, колкото и странно да звучи плаща ти се заплатата,дори и да не си подписвал договор, както се разбрахте това е единственото отношение, в което няма проблем.
3. След първия месец когато те назначават, и подписваш договор, заедно с него подписваш и молба за напускане, да ти е готова, ако някой ден решат да прекратят трудови взаимоотношения с теб да нямат проблеми, а направо да ти кажат да си ходиш.
4. Отпуската е имагинерно понятие, от гледна точка на заплащането и, има я, но когато г-н управителят Русков реши че му е кеф, някъде там във времето, знаеш че цялата фирма ще излезне в летен отпуск за 2 седмици, но до последно не се знае кога, както и за всички национални празници, великденски или коледни почивни дни се решава 1 ден или 2 преди това, че ще ви пуснат да почивате, ако изобщо ви пуснат. Така, че да неможете да си направите планове за почивните дни. А, и най хубавото е, че е НЕПЛАТЕНА!
5. Болничните, поне първите 2 или 3 дни, който се плащат по закон от работодателя, не се плащат никога. Правилото е работиш - получаваш пари,не работиш независимо по какви причини - не получаваш пари!
6. Ако това не вие достатъчно, ще ви кажа че въпросния управител Русков е пълен идиот, простак, селяк нямащ абсолютно никакво уважение към работниците си.
Всички, козируват и стават като памучета, когато той се появи, случайно да не изядат някой скандал или навикване за нещо, което дори не е от работно естество, а просто ей тъка защото нещо не му е на кеф, или е решил, че не му харесва, че дишаш.
Ако имате и елементарно уважение към себе си, не започвайте работа за такъв човек и съдружниците му, които се умилкват и перчат пред персонала, колко са готини , а всъщност когато той се появи омекват като всички останали, и ако случайно той ги попита нещо свързано с работата те веднага бързат да му се обясняват и търсят всякакви начини да излезнат от ситуация, дори и да се отрият с някой работник, пред когото до преди 5 минути са се правили на приятелски настроени шефове.
Та това е накратко за въпросната фирма, на оптимистите, успех!

Ужасна фирма и работна атмосфера! Всички хубави думи са пълна измислица. За съжаление, започвате да се убеждавате във верността на казаното в блока едва , когато започнете да работите. Ако фирмата наистина беше добра и си струва да се работи в нея, нямаше да търси служители всеки месец. Не си мислете, че изискванията да работиш там са високи от към образование и т.н. Там е идеалното място за развитие на хора без образование, каквито са повечето на ръководни позиции, включително и въпросният г-н Русков..
Няма абсолютно никакви привилегии и уважение.. фирмена ангажираност  постоянно + националните празници. Няма болнични, няма отпуски когато желаете, а когато шефът каже.

"мнение от dimitar velkov
отношение бивш служителкъм обект/отдел montaznikв град СофияКристиан нейко е дна много добраи просперираста фирма.Изградена е изциало от професионалисти и мн добар и коректен персонал сас висок професионализам.
фирмата има отлични условиа на труд и предлага преспектива и стимол за развитие.Всичко е коректно,точно има точно регламентирани правила и дисциплина което е мн добре. Отношението на ръководителите кам персонала е мн добро и стимолиращо. Относно заплащането винаги е било на време,точно и коректнно. Ръководителите са мн интелигентни и дисциплинирани,хора вдахващи респект и почит. Фирма с много голиам потенциал и важможности."
Като за начало може да си оправиш правописа. НИЩО от това,което е написал не е вярно!!!
Не се подлъгвайте!!!

фирмата има отлични условиа на труд и предлага преспектива и стимол за развитие.Всичко е коректно,точно има точно регламентирани  правила и дисциплина което е мн добре.          Отношението на ръководителите  кам персонала е мн добро и стимолиращо.   Относно заплащането винаги е било  на време,точно и коректнно.                       Ръководителите са мн  интелигентни и дисциплинирани,хора вдахващи респект и почит.                                 Фирма с много голиам потенциал и важможности.

Искам да работя вьв вашата фирма.Машинен инженер сьм ,завьршил ТУ-София спец.Машиностроене.
С уважение :
Стоян Алексов
гр.София 17.12.2009Г.    [email protected]

Аз също съм ужасен. Бях поканен на интервю за счетоводител. В обявата  не пишеше името на фирмата. Чаках 30мин в един коридор пред стаята на въпросния управител и имах възможността да чуя няколко негови разговора по телефона. Пролича си, че човека не е завършил Харвард и в общуването си с хората е доста първичен, но все пак София е едно малко село и не всички са с изтънчени обноски. Освен, че беше доста гръмогласен, след като го видях, ми заприлича на човек обичащ чашката. Докато чаках за интервюто видях как една от служителките ходеше на пръсти, за да не трака с токчетата си, а другите минаваха потичвайки покрай стаята му, явно за да не ги привикат. Общо взето всички ми се видяха стресирани и напрегнати. Какво ми каза г-н Управителят: Работно време от 08.00 до 18.00 с един час обедна почивка или 9 работни часа на ден. Някой път се налагало и в събота да се работи. Първият месец без трудов договор и  ако не те харесат през това време уж щели да ти платят изработените дни. Ако изкараш този месец се подписва договор, но едновременно с  това и молба за напускане, уж ако спреш да идваш на работа да не те  търсели. Бях предупреден, че не трябва да се реагира  първично ако има по напрегнати моменти или по-точно трябва да  издържаш на голям стрес и да не теглиш майната в такива ситуации.
Какво да ви кажа? Лошото е че на тая мила родна картинка много хора са свели глави и докато ги има тези хора условията във фирмите ще са такива. Така се случва по принцип, когато шефовете от прости работници без образование стават "големи бизнесмени".
Успех на всички, които не ценят себе си!

Отговорих на публикувана в jobs.bg обява като в текста на обявата не се споменаваше името но фирмата!Оказа се ,че обявата е на въпросната фирма!Поканиха ме на интервю!Срещнах се с въпросния Г-н Русков-Управител!Впечатленията от този човек поне за мен са-невъзпитан и груб - почти през цялото време си позволяваше да псува без да се съобразява с това ,че първо съм жена и освен това съм абсолютно непознат човек!!!!!Сама за себе си реших , че нямам желание да работя за и със човек , на когото доброто възпитание и обноски са непонятни термини!
Три дни по-късно получих sms на мобилния си телефон ,в който не се споменаваше нито името на фирмата , нито името на служителя/служителката ,която го бе написала , но пък с него ме уведомвяваха цитирам:"не сте удобрена"!!!!!!!!!!!!!!!
Какъвто Управителя ,такива и служителите - никакъв професионализъм , непознаване на елементарни правила в общуването , абсолютно непознаване на правописа в българския език!!!!!!
За съжаление повечето от българските работодатели имат подобни обноски , стил на поведение и отношение към кандидатите за работа!!!!!!!
Това е мое мнение ,не ангажирам никого с него!