Елдоминвест ООД /img/frontend/nomap.png"

Елдоминвест ООД

Много се радвам да прочета казаното от АНОНИМНИЯТ КАНДИДАТ ЗА РАБОТА защото казва самата истина без измислици и лъжи.Подкрепям ви на 1000% и ви свалям шапка за думите ви и смелата ви постъпка.Мога да ви кажа че никой в тази фирма сигурно не е бил грамотен и образован колкото вас,за което ви благодаря че най-после се намери някой който да ги насере на 3000%.Сигурен съм че няма да останете без работа а и вече сигурно сте си намерили тука в БЪЛГАРСКИЯТ КЕНЕФ или по-добре в чужбина където ще имате едно нормално развитие и отношение от колеги и работодател.Като четох изказването ви направо триумфирах от кеф че още някой е с нормално работещ и неопетнен здраво мислещ мозък.Ако можех бих искал да ви стисна ръката и да ви изкажа моите уважения за мисленето и публикацията ви на сайта.За да не ставам банален ви пожелавам здраве,късмет и продължавайте да мислите в този дух.

Защо НЕ трябва дори да си помисляте за работа в кенефа наречен Елдоминвест ООД?
Кандидатствах за длъжността Стоковед. Посрещна ме жена от отдел Кадри и се качихме при Началника на снабдяването Димитров. Започна да ми задава тъпи и неориентирани въпроси, от рода: Кажете нещо за себе си? и … след като сте работили последните 10 години за себе си, защо искате сега работа на заплата, много е странно!!!???? Попитах, кое е странно? Димитров явно не беше подготвен за контра въпрос и объркан каза, че "хората" говорели, че било много хубаво да работиш за себе си. Аз му казах, че тези хора говорят глупости, понеже 99% от тях никога не са работили за себе си! Интервюто продължи с кратки разяснения за спецификата на работата и ВЕЛИКАТА заплата. Накрая на разясненията, Димитров каза бащински, следното: „ … понеже не искам да ми се образуват нерви и за да не ми се нарушава съня смятам, че сме се разбрали, че като започнеш няма да напуснеш след 1 година, като междувременно си си търсил работа в чужбина! На нас ни трябват качествени кадри, за постоянно!“ ….. кипна ми, но се сдържах и не реагирах дори с една дума. В този момент женичката от отдел Кадри излезе от летаргията, в която беше изпаднала докато разговарях с „шефа“ и ми зададе финалния въпрос: "Е, приемате ли нашите условия?“. Аз попитах: „Ако ги не ги приемам какво?“, като очаквах, да ме попитат какво според мен не отговаря на очакванията ми, за да вземат мерки подобни кандидати с ФАНТАСТИЧНО ДОБРА автобиография, която надвишава 100 пъти техните необходимости да бъдат привличани по-лесно в предприятието (кенеф по настоящем). … уви отговора беше тъп, стандартен и овчедушен: „Ами ако не ги приемате всеки по пътя си!“, като тя и т.н. „началник“ ме зяпнаха какво ще кажа. Ето какво казах: „След като виждате колко е богата автобиографията ми, след като сами споделихте, че има огромно текучество на хора за тази толкова възлова за производството Ви позиция и след така обявената жалка заплата от 1000 лева бруто (770 лв. чисто), смятате ли, че можете да задържите, дори МАГАРЕ на тази длъжност, за която се изисква опит, много добър английски, съобразителност и отговорност? Това дори не е заплата за сервитьор! Не се ли замисляте, че проблема с текучеството идва не е от хората, които наемате, а от хората, които седят на по-горните етажи в тази сграда?“ Двамата плужеци ме погледната невярващо, че въобще се е намерил човек, който да изрази мислите на цял един народ. След 10 секунди излязоха от вцепенението и неудобството, че трябваше да се напънат и да помислят над казаното, което явно изчерпи дневния им физиологичен ресурс за подобни „интелектуални“ дейности, сбогуваха се с мен и казаха, че ще се обадят след няколко дни, ако аз съм бил техния избор. Естествено, че не се обадиха! … та така, учили, знаещи, можещи и интелигентни мои сънародници! … търсете си работа в чужбина. Тъжно ми е да Ви го кажа, точно аз, вашия събрат по съдба и сънародник, но тук, където шуробадженащината е на най-високо ниво (говоря за цялата кочина наречена България) работа за свестни хора няма. А комунистическите крадци и техните гъзоблизачи в Елдоминвест ООД бял ден няма да видят, понеже онзи отгоре гледа и раздава заслуженото, много по-добре от колкото ние самите бихме въздали, ако следвахме нормите за справедливост. Сполука на интелигентните и училите!

От вън добре,но от вътре ла--а.Взимат всякакъв персонал включително и хора с психични проблеми без задръжки.Лизачите и подмазвачите са на първа линия и се толерират от другите началници които се правят че не разбират нищо,просто така им е изгодно и удобно.Шуробадженащината,кумунизъмът са живи и продължават да живеят в тая тоалетна за ла----и.Казаната истина не се толерира и изпадате на дъното в кочината на системата наречена (фирма).Назначават се хора като вид началници и измислени от соца длъжности за които нямат представа и не разбират въобще от работата си като по-вишше стоящ от останалите отрепки.Психическият тормоз,гаврата и подигравката с хората са постоянни особено към новопостъпилите на работа.С единични бройки колеги може и да намерите общ език и разбиране,но не е сигурно на 100%.Всеки забива ножа на ближния до него,пред него,зад него и на този който постъпва на работа.Пазете си за----а и дори и от сянката си имайте страх.Заплатите ги получават на време и подигравателни за тази работа на която сте назначен без значение от длъжността.Работното време е без забележки а сигурността я нямате освен ако нямате дебели връзки че да имате кои да ви пази гърба и г--а.Всеки се мъчи за малко власт и привилеги че да му е по-лек живота в кошарата,а тези с по-дългите езици и доброто обслужване (пълна програма)живеят по-дълго в кочинката,останалите без езици и (пълна програма) отиват в канала като работнически отпадък не годен за употреба.Съблекалните са тип социалистически стил придружени със съответната неповторима промоционална миризма.Ако спиш до свинята на село в кочината ще се чувстваш по-сигурен че няма да те предаде и да ти забие нож някъде по теб по осмотрение на свинята,и тя трябва да си го върне някога.Привилеги,израстване и финансово развитие в кочинката са само в сънищата и документите на фирмата.От време на време дават някоя жълта стотинка за да спрат напускащите и после си ги вземат с лихвите че и отгоре.Ако не вярвате на думите ми заповядайте е Елдоминвест ООД и се убедете сами на казаното до тук от мен.Бъдете сигурни че ще ви вземат веднага за да вършите работата на още трима който се пишат за по вишше стоящи от вас и с по дълги езици от вашият,а там езици и дължини колкото искаш.

Тинков, беше ми много приятно, но нека си кажем истината. Не могат да се задържат служителите и 3 месеца в отдела (аз съм пример за това). Никой не знае какво точно трябва да прави и за какво отговаря. Заплатата е 1000 лв. бруто (чисто 770 лв) и въобще не покрива средния стандарт за Варна. Мениджмънтът е много консервативен и всичко писано по-долу за него е самата истина. Ще възрази ли някой? Продуктите на фирмата са много далеч от средноевропейските стандарти, а едновременно с това ви мъчат да ги продавате на цени като за висок европейски клас. Разбирам желанието на Тинков да се докаже и подмаже на ръководството, но опита беше меко казано неуспешен.

От скоро работя във Външно-търговския отдел на Елдом. Реших да напиша нещо смислено, защото първо, и малките неща имат значение, и второ, вярвам, че целта на този сайт е да помогне на търсещите работа, а не за изливане на негативните чувства на някои, коментирали преди мен. Мога да ги разбера, но писанията им не помагат нито на тях, нито на желаещите да научат нещо, и са чист спам.
Позитивните неща тук са: екипът на отдела е страхотен (вкл. извънфирменият живот :)), нивото на заплащането е малко над средното за Варна, с тенденция за повишаване, има различни социални придобивки (фирмена столова, тийм билдинги, ...), работата ни е разнообразна и предизвикателна. Работата нараства и затова постоянно търсим квалифицирани кадри.
052 571938 - това е служебният ми телефон и ако на някой мога да бъда полезен, ще се радвам да го направя.

С мъка ще Ви споделя, че отново търсим кандидати за Външнотърговския отдел. За съжаление вече никой не ни се вързва. Напускат качествени колеги. Обмисляме сериозно да закрием отдела. И без друго нямаме и много чуждестранни клиенти, а пък вече и качеството на продуктите е под критичния минимум. Закривай!

За съжаление съм абсолютно съгласна с предходното мнение. Нещата са изказани точно, директно и са от кухнята.
Много ми е жал за фирмата, но наистина нещата отиват все повече на зле. Текучеството на персонал е огромно - от производството напускат по 2-3 души всеки ден, а специално в експортния отдел се извъртяха по 4-5 началника и още 10-ина специалисти през последните 3 години. Сетете се защо... Как не се намериха свестни хора, които да останат - явно положението е нетърпимо... Заплатите и бонусите са ниски и по субективен критерий и не отразяват правилно положените усилия и труд. Не знам кой вече във Варна, а и в региона и дори цялата страна ще им се върже вече и да започне работа в търговските отдели. Интервютата текат постоянно и перманентно...
Но както казват рибата се разваляла откъм главата. Фирмата се води от ръководството си към явна предизвестена смърт...
Все пак желая успех на Елдом, защото е от малкото производствени предприятия в града и съм най-малкото варненка.

Семейна и шуробаджанашка фирма, която е тръгнала стремглаво надолу. Сегашната управителка - парашутистка (на тате дъщерята, която дори той горкия не изтърпяваше в края на съзнателния си живот и даже уволни в началото на 2014 г.). Всичките й служители я изтърпяват много трудно. Фирмата е затънала в съдебни дела и спорове, включително и за собствеността. Заплатите в търговските отдели, счетоводството - обидно ниски и без възможност за развитие. Въпреки че ще ви говорят за някакви химерни бонуси - те са недостижим мираж и са поставени субективно от "всезнаещата" управителка, гледайки тавана и готварските й книги. Стойностните хора в администрацията на фирмата са на свършване, за производството не мога да твърдя. Последните от качествените служители особено в търговските отдели си тръгнаха или се оглеждат за напускане в най-скоро време. Качеството на продукцията е на светлинни години от средноевропейското. Уредите са правени като в час по трудово обучение и са понякога дори опасни за здравето. Бягайте далеч от това недомислие, в което е превърнато "Елдоминвест"!

Нивото на заплащане в Елдоминвест е средно, имайки предвид условията във Варна. Много от истината се спестява на интервютата. Обещанията за добри заплати са силно преувеличени. Заплатите се изплащат редовно, а осигуровките са върху пълния размер на заплатата. Няма голяма разлика между заплащане в производството и в администрацията.
Натискът върху служителите от страна на ръководството е огромен. Изразяването на лично мнение не се толерира, точно обратното - толерира се лъжата и лицемерието. Промените стават изключително бавно, възможността за реално развитие е силно ограничена. Абсурдните ситуации са ежедневие. Въпреки това, в много отдели могат да се намерят много качествени и свестни хора и добра атмосфера.
Условията на работа в производството зависят от много неща - квалификация, работно място и др. Заплащането е на заработка. Случва се работниците месеци наред да работят без почивка, но в други моменти да излизат в неплатен отпуск.
Фирмата е подходяща за млади хора без опит, възрастни без много алтернативи или за хора, които имат нужда да декларират целия си доход, заради изтеглен кредит. Добре е и за хора без високо образование, но с определена квалификация и желаещи да работят в производството.

Нивото на заплащане в Елдоминвест е средно, имайки предвид, че възможностите в град Варна не са много големи. Обикновено на интервютата много неща не се оказват истина впоследствие. Обещанията за добри заплати са преувеличени. Заплатите се изплащат редовно, без забавяния. Осигуровките се изплащат върху пълния размер на заплатата. Няма особена разлика между заплащането в администрация и производство, т.е. напълно възможно е в производството заплатите да са по-добри от тези в администрацията, особено ако месецът е добър откъм поръчки.
Като цяло, натискът върху служителите във фирмата е огромен, което се дължи най-вече на управителката и нейната параноя, в буквалния смисъл на думата. Основно качество за дълга работа в администрацията на Елдоминвест е гъвкавост и „нагаждачество“. Истината не се толерира. Основна ценност е лъжата и лицемерието. В практичен план това означава, че разумен диалог между служителите и ръководството е почти невъзможен, а промените стават изключително бавно. Възможността за професионално развитие е ограничена. Често използван прийом е насъскването на началниците на отделите спрямо служителите.
Условията на работа в производството зависят от много неща - квалификация, позиция, дали се работи в производствен район едно, две или три. Работниците с по-добра квалификация и образование имат като цяло по-голям шанс за израстване. При всички случаи, във всеки един отдел и цех има несвойствени дейности, т.е. от служителите се изисква да правят доста неща, които не са характерни за тяхната работа. Заплащането в производството е на заработка, т.е. колкото повече работа, толкова по-висока заплата. Така например, в производството се случва месеци наред да се работи без почивка, а в други – да се излиза в неплатена отпуска от една седмицa например.
Фирмата е подходяща за млади хора без опит или за по-възрастни, които нямат големи възможности за намиране на работа, както и за такива, желаещи да декларират достатъчно висок облагаем доход, заради изтеглен кредит например. Добре е и за хора, които имат основно или средно образование, но пък имат някаква квалификация и искат да работят в производството.