софтгруп /img/frontend/nomap.png"
1 точка от 11 мнения

Всичко казано до тук е абсолютно вярно. Ръководството е отвратително. Не ходете в тази фирма. Това е най-токсичната и интригантска фирма.

Всички са прави - отвратително място за работа! Ужасно лицемерни колеги! Изключително двулични! Липса на всякакво нормално отношение! Професионализъм – НУЛА! Изкуствено създадено напрежение от някои миропомазани! Не се взимат никакви мерки от шефовете! Невероятно некачествен продукт! Както е казал един друг бивш служител тук - „Силно интригантска и посредствена работна среда, с много негативен и лош стрес. В Софтгруп само проблеми и лоши спомени. “

Бил съм и в други български фирми, но тази за момента ми е „фаворит“. Ако обичате сплетните, интригите, простотията, тоталната липса на професионализъм и подмазването, то това е вашето място!

Чух много лоши неща за тази фирма, за това се отказах от кандидатурата си.

Не съм съгласен с няколко неща, които „Имплементатора“ е изброил, но ще обсъдя само едно от тях - „Шефовете са пичове, НО вашето бъдеще се определя от мениджърите.“
Шефовете НЕ са пичове! Само единият от двамата шефове е ПИЧ – отговарящият за отдела на програмистите, но на него не му се занимава, може би с право! Другият шеф, главният, не става! Именно той е този, който позволява съдбата на когото и да е било, да се определя от който и да е било мениджър.

Ако рибата се вмирисва от към главата, то в тази фирма главата е изгнила, из-гни-ла! Не препоръчвам на никой, уважаващ себе си човек, да започва работа там! Вие си правете сметката.

Колко години работа ви трябват в тази фирма да разберете и да напишете за какво става въпрос - 3-5 или 8? Опитът ми с тези хора е изключително негативен. И заплатата, която дават, я разделете на часовете, които работите и на нервите, които получавате и ще проумеете, че не взимате повече от служител на зеленчуците в Кауфланд.
Опитът, които се придобива в последствие е неизползваем. Силно интригантска и посредствена работна среда, с много негативен и лош стрес.
Шефовете били супер,а мениджмънта бил зле. Храна за наивници. Всичко идва отгоре. Просто не искат да се занимават с вас и с клиентите и си плащат на малоумници като шефа ти да ти е лелка в детската. Доброто и лошото ченге. Чисто и просто. Рибата мирише от главата.
Учете езици и работете с възможно най-малко българи.Разбрах го по тежкия и мъчителен начин.В софтгруп само проблеми и лоши спомени.

Имплементатора го е казал 97% точно.

Работа. Пригответе с за постоянни и дълги командировки. Повечето клиенти са извън София и страната. Обикновенно са войнствено настроени към вас. Причините са неработещ софтуер или машини в режим на саморазпад. Професионално отношение-фирмата е около 40 човека, от които 20 са мениджъри и една чистачка. Ако сте имплементатор- най-неблагодарния отдел, или съпорт, психически се пригответе да "оберете увациите" в следствие на калпавия софтуер и некадърно проектираните и сглобени "машини". Ако пък сте се насочили към сектор производство ще се сблъскате с възможно най-бездарното управлвние- 2ма мениджъра, които си нямат и поняктие какво и как се случва в отдела им от общо 6 човека. Програмисти-те са миропмазани, все пак фирмата е софтуерна. Отпуск-мираж, полагат ви се 5 дни последователно, ако ви дадат повече значи сте пред уволнение. Задължително ползвате 5 дни отпуск, който прекарвате в офиса и се самообучавате?! Овъртайм- редовно се случва и не се заплаща, брои ви се като дни за почивка които реално не ползвате. Болничен, не се разболявайте за повече от 2-3 дни! Ако сте работяга, няма да изкарате дълго . Повечето ви колеги са лентяи, ако работите ги злепостявяте и ставате обект на интриги! Заплащане, добро, редовно има и бонуси. Стартовата заплата е около 2000 лв. изпитателния срок е 6 месеца. Коледен бонус е 13-та заплата. управление. Шефовете са пичове, НО вашето бъдеще зависи от мениджърите. Ако сте кадърен програмист-ОК, в другите отдели се пригответе за здраво бачкане без яснота по задачите които се менят според благоразположението на планетите спрямо вас- ПЪЛЕН ХАОС. За което сте виновни Вие, понеже не сте саумял да се самоорганизирате! ако все пак се излъжите и започнете да работите в SoftGrup-усетите ли, че се говори за вас зад гърба ви и ви се приписват "заслуги" , търсете си друг работодател. Интригите започват в края на вашета кариера във фирмата. Успех.

Мен ме завлече собствени, за вас не знам.