Монтюпе https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Източна Промишлена Зона,Индустриален Парк&markers=Русе,Източна Промишлена Зона,Индустриален Парк

Какви актуализации бяха на заплатите? Как точно ги преизчислихте! Служител на три години вършещ си работата добре това добре е казано от Ваша страна и има десет лева актуализация на заплатата! А колеги на година и половина без дори и валидации те които имам да има взема по вече от мене. Е кажете господа мениджъри как да не напускат стари кадри като не правите нищо да компенсирате старите работници!!!!!??????!

Господа вайзори не допускайте да си играят с вас. Затегнете дисциплината! На когото му се работи да работи на който не да си ходи за какво ги молите да остават че и предложения за увеличаване на заплатата? Няма не заменими хора! А към г-н Директора, огледайте си хората с които работите защото съвестни и работни момчета напускат поради това че не се оценяват а само на тези където им лаят устата! Бихте ли ми обяснили г-н директор как се оправдават часовете когато си тръгват служители по рано с по половин час или два или закъсняват с по толкова другите да работят? Аз не съм ги виждал никога да идват извънредно но протекции за допълнителни колони имат! Пускат предизвестия за на пускане с цел да им се вдигне работната заплата и да ги задържите! Според мен който има предизвестие да няма право да го отегля ,а не да стои до последно и в последните дни му правите оферта за вдигане на заплатата и той си отегля предизвестие то. Има много още кво да се каже но на следващия брифинг ще се опитам да ви задам много въпроси от рода докога????

Отговор

Работата в тази компания е меко казано смешна,за дългогодишни служитиле какъвто в случая бях и самият аз.Ако не сте тотално закъсъл за комата хляб,по-добре си намерете работа на друго по-здравословно място,където не умират по неясни видими причини вашите колеги и приятели.Ако сте човек,който е роден да лиже мъжки плужести дупета-това е вашето място.Ако умеете да доносничите и да ковете колегите си-това е вашето място.В този завод преуспяват само такива мижести личности.Аз за съжаление не бях от тях и за дългите си години стаж във фирмата като machine engineer заплатата ми бе 720 лева+60 лева за купони.Идваха колеги с 0 процента опит и стаж и бяха назначавани на по високи нетни месечни работни заплати.Това е реалността скъпи читатели и интересуващи се от мнения за този АД наречен Монтюпе.Тук служителите идваха да работят с желание,а си отиват с омраза и разклатено здраве или с разпилени черни дробове,бъбреци и сърца.Тъй като Русенци и хората в областа разбраха истината за този завод,почнаха да набират хора извън пределите на областта,само и само производството да върви.Ако не можете да пишете и четете и имате завършено основно образование и искате да чупите и трошите машини,поточни линии за милиони евро това е вашето правилно място.Само,че знайте,че трябва да имате под ръка допълнителен черен дроб и бъбреци.Всичко зависи само и единствено от вас.Аз бях там за да натрупам стаж по специалността си,но малко ми остана да си попилея здравето.Алат и Асат-двата показателя на черният ми дроб,бяха много над максималните стойности.Черният ми дроб бе увеличен със 1,5 сантиметра при положение,че не пия и не пуша а какво остава ако го правех.Костваше ми над една година и половина за да се оправя.Също имах и в двата бъбрека по един камък за спомен,които след много лечения от страна на специалист невролог се разградиха и изчистих от организма си.

А кой от всички франсета плющи Райнето?

Минах толкова перипетипо интервютата за работа, на които те разпитват като военопрестъпник, до като не се срешнах с един французун и Райнето Кръпчанска (УЧР). От пръв поглед си личеше че са любовници!Отношението ми с тази фирма бе ДО ТУК

Много зависи в кой участък си. В сърцарно (и пак зависи при кой супервайзор) можеш да си ходиш спокойно до тоалетна.... :D
Не съм видял някой уволнен заради грешка. Грешки стават винаги и аз съм правил и то не един път или два-три, а доста повече! ;)
За франсетата дали подстрекават - не знам.... има и готини французи и са наясно с условията за работа и за малкото пари, които се получават за нея и донякъде ти влизат в положението и те разбират - компромиси се правят.

И пак казвам - много зависи в кой участък си.
Моите наблюдения за 1 година са в сърцарен участък.

Наи-лошото за работа място в града.Заплатите са символични,но за сметка на това франсетата реализират огромни печалби в евро и съответно ги изнасят от страната.Миризмите са брутални особенно Амина е доста токсичен.Работи се на смени за максимум 550лв на месец.Франсетата подстрекават доносниците и за това трябва да бъдете незабележим като ниджа и никакво ходене до тоалетна повече от 1 път на ден.Наи-малката грешка води до мигновенно уволнение за това от там се извървя почти целия град и селата.За да работите там повече от 6 месеца наистина не трябва да привличате внимание на хората които искат да се издигнат за ваша сметка.

С две думи за всички онези които нямат работа и искат да мрат. Това е прекрасно място за да осъществите вашите планова за бавна и мъчителна смърт. Ще ви обсипят още от входа с миризми които никога не сте опитали, ще ви отровят постепенно с цялата гама на алуминиевите и метиловите производни, които постепенно ще се натрупват в черния ви дроб и до 2 - 3 години ритате камбаната. Прекрасно място за самоубийци  на които им трябват пари. Факт - досега са умрели 3 човека от тежко отравяне с метали. Все хора до 40 годишна възраст. Ако все още искате да опитате- рискът е ваш. В Русе и целият регион няма работещ човек, няма таксиметров шофьор, няма търговец който да не знае за монтюпе. Само ще ви кажат- искаш ли да умреш млад, или искаш да живееш? Всеки да си прецени сам.

ТОВА Е НОВИЯ ФОРУМ, НА МОНТЮПЕ.

Препоръчвам на всички,които се колебаят дали да започнат работа в тази фирма да не си правят експерименти със здравето.Силно отровно производство,аспирацията не работи добре.За времето,което работех там,от мен, а и от всички работещи се носи една специфична миризма от метри.Нулево отношение от началниците,които блестят със своята некомпетентност.Всеки месец напускат обучени кадри,на тяхно място постъпват почти деца.Това е първата фирма,за която човешкият ресурс е нищо,скоро няма да има човек в околността,който да не е минал оттам за няколко месеца.И винаги едно и също,или напуска,или го освобождават.Освен с цялата менделеева таблица,въздухът е наситен и с интриги.Да, има хора които получават заплата само за това-да интриганстват и да доносничат.Което увеличава напрежението и стреса при работа.Уважава се принципа на казармата-тази купчина я премести там и след това я върни.И така 20 пъти.Поне в отдела в който работех основният принцип беше този.Постоянно вървят обяви за тази фирма-не се лъжете.