Езикова школа Астра /img/frontend/nomap.png"

Езикова школа Астра

Учих 2 нива немски език през 2014 и 2015 г при тях. Преподавателката беше супер, от качеството съм доволен. Смея да твърдя, че научих повече отколкото съм си представял. Проблема дойде когато 2015 март завърших и трябваше веднага да започне следващото ниво, което да приключи юни. Платих си капаро за това 50 лв. Преди датата на стартиране на курса Чакъров ми се обади и каза че ще се отложи курса с малко време. Тогава бях ок и му дадох уверение, че ще се включа. Да ама курса започна края на май!!! Нямах възможност да го посещавам и му отказах. След като не ми се обадиха за нов курс до февруари 2016 реших да се обадя да питам. Отговориха ми че по този учебник Немски вече не се преподавало и трябва да мина последното ниво още веднъж, и подобни тъпотии. Отказах се и отидох да си взема капарото. И тогава Чакъров започна да ме обвинява, че не съм бил коректен към школата, мъжката ми дума не струвала, как съм могъл след като съм ги излъгал по този начин да идвам да си търся капарото! След като се опитвах 10 мин. да му обяснявам, че нямах възможност да посещавам курс от май до септември (летните месеци!) а той продължаваше нагло да ме обвинява, че съм лъжец, се отказах. Пратих го (културно) да върви на майната си, взех си парите от една тетка, която през цялото време седеше и ги държеше и се чудеше дали да ми ги даде, и си тръгнах, ПОжелахме си в крайна сметка хубав ден и си тръгнах. Но бях много разочарован, не съм очаквал такова отношение, дори унижение. Не помня някой друг да ме е наричал лъжец през живота ми. Аз ако наричам лъжци всички Клиенти, които са ми отказали поръчка, ще ме изритат от бранша. Въпреки високото качество на обучението, което получих, оценката ми е отрицателна и не бих препоръчал на себеуважаващ се човек да постъпва там като курсист.

Изключително некоректни! Парите не ми бяха изплатени според договореното, да не говорим за наглато поведение на г-н Чакъров, който те гледа в очите и те лъжа без капка срам! В никакъв случай не препоръчвам на някого да постъпва там като служител или като курсист!

Пиша като бивш ученик, изучавал в езикова школа Астра 4 нива по английски език! Последното завършено ниво при тях ми е март 2011г. и тъй като излезнах по майчинство тогава не ми се наложи да си търся сертификата веднага (но да речем ако го бях загубила?). Ето сега дойде моментът, в който трябваше да го взема, позвънях в школата и познайте какво? Г-н Чакъров- управителя ми казва, че към момента вече такъв сертификат не може да ми бъде издаден, забележете, зашото не пазят архив на курсистите, финалните резултати от тестовете, присъствени листа и т.н. Пазели архив 1 година!!! Звънях в МОН, РИО- София и НАПОО и навсякъде ми казват, че такъв род документи се пазят минимум 5 години след приключване на курса, сугласно НА No:4 на НАПОО, от която в сайта на школата пише, че имат лицензирано одобрение, а не е така, както установих в разни публични регистри и т.н. Този вид школи са контролирани от Търговския закон и няма нужда да привличат клиенти с името на агенция свързана с придобиването на професионални квалификации. Естествено има доста места, където можете да учите език и да са лицензирани спрямо НАПОО, но си проверявайте сами!
Такива търговски дружества, като езикови школи Астра, ви издават документ, който не е ясно дали е признат и може да ви послужи пред съответните институций. Ако си спомняте нашумелия скандал преди години с незаконните университети- търговски дружества, та горе-долу тук сме по-същия начин засегнати. Но всеки сам си решава, къде и в какво да си вложи парите вие си решавате. Аз накрая получих служебна бележка от въпросната школа, без изходяш номер, без холограмен стикер е да на фирмена бланка, но можеща да ми послужи да си забърша някои части на тялото :) Преценявайте сами

Дори не ми дадоха шанса да започна курсове.Предварително се явих за да ми се прецени нивото.Посрещнаха мъж и жена,които се държаха изключително студено и надменно.Казаха,че ще ми се обадят по-късно същия ден за да се уговорим допълнително.След като не го направиха осъществих  връзка с господин Чакъров,които ми каза,че ще се видим за да уточним всичко.Отидох на време както се уговорихме и отново с подобно отношение като преди ми беше казано,че господина въобще няма да идва до офиса този ден.Ама нищо аз нека си пътувам,че живея и извън София.Незнам какво не ви е наред,но се радвам че дори не започнах курсовете.

Школата не струва! БЕГАЙТЕ ДАЛЕЧЕ !
Работят млади и некадърни преподаватели или поне аз случих на такава! Тя не знаеше българския, та камо ли да ме учи на чужд!

Работя в школата от дълги години и съм един от доайените на преподавателския състав.Мисля, че с времето добре опознах стила на работа на Ангел и Марияна Чакърови.В школата основно внимание се обръща на качеството на учебния процес.За целта винаги се назначават висококвалифицирани преподаватели.Всичко тук е в името на курсистите, създадени са прекрасни условия за работа, които непрекъснато се подобряват.
Вярно е, че през годините имаше и много трудности.Школата беше пред фалит, закриха се 2 офиса, няколко месеца не се изплащаха заплати. Но през цялото време Ангел и Марияна ме уверяваха, че ще настъпят по-добри дни. И действително, постепенно ми бяха изплатени всички изработени часове. Всъщност, от 2007 г. всеки месец редовно се изплащат заплатите на преподовотелите.
Не мога да разбера хора, които с лека ръка се опитват да очернят школата.Вярвам в нейния просперитет и пожелавам успех на ръководството.

Съответната съдебна отговорност ще понесе този, който не изплаща заплатите на служителите си и ги оставя да работят без договор. А в този форум е мястото, където всеки СВОБОДНО може да изрази впечатления от фирмата, за която е работил и с която е препатил, за да предпази другите добри хора от нея.

Уверявам ви, че има достатъчно езикови школи, в които трудът ви ще се заплаща навреме и където ще ви уважават. Тази фирма не е мястото за вас  :)

А ти, Ангел, приятелю, не забравяй: Всичко, което си направил на хората се връща рано или късно. Това което си посял, това ще пожънеш.

Моля всеки, който има претенции към езикови школи Астра, да ги отправя основателно, защото в противен случай ще понесе съответната съдебна отговорност.

Имах нещастието да съм клиент на тази измислена фирма и не го пожелавам на никой. Пълна липса на професионализъм от страна на администрацията, а преподавателката се чудеше как да отбие номера че преподава. Повече от 3 занятия не издържах, и разбира се парите не ми ги върнаха.

крайно некоректно отношение- известно време работих без договор и бях буквално уволнен без никакво предизвестие и обяснение.
имам доста да разказвам но ще го кажа пред съдебните органи и правоимащите институций и данъчни.
отвсякъде висят оголени кабери и тока просто бижика като в ел-централа.......крайно негативно-надменно и истерично отношение базиращо се на самозабравил се бизнесмен.
който се интересува единственно от това как да прибере парите на хората. може ли език да се слуша чрез аудио звук и тв.?
че това хората могат да си го правят и в къщи слушайки чужди телевизий.