Зефир-Климатични Системи ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Люлин, ул. 722, 2, ет. 1&markers=София,Район р-н Люлин, ул. 722, 2, ет. 1

Зефир-Климатични Системи ЕООД

Кандидатствах за работа,отидох в офиса им в центъра.Преди домът Лиляна Димитрова.Оннзи шеф ме попита защо искам да напускам старата работа-казах че са ни намалили парите.Той ми каза прави ми лошо впечатление че говориш така.А аз му казах вие ми казахте защо да не постъпвам на работа при вас и си взехме довиждане.

Работих във фирмата година и малко.
Започнах от 850 лв. заплата.
Като отидеш на интервю ти дават един тест. Ако го решиш те викат на второ интервю. На него се пазариш за заплащане. Не ти се казва, че заплатата ти е минималната т.е. 600 лв. а останалото се води бонуси. По този начин може да ти се режат парите за месеца.
Даваш дежурства. По една седмица през определен период даваш денонощни дежурства.
Отношението в някои случаи е много зле. И то от страна на г-н Мавров, който играе ролята на главен сервизен или нещо от сорта. До някъде го разбирам. Веднъж управителя на фирмата му скърца със зъби и втори път клиентите го натискат. А техниците във фирмата са прекалено малко.
Работата е лека. В редките случаи да има някакъв по сериозен проблем и да се наложи да си скъсаш задника от работа. Работиш предимно САМ. Което не е правилно. Работиш на височини, с ток, с опасни газове.
Автопарка е под всякаква критика. Стари и амортизирани VW Caddy.
Изгониха ме (по взаимно съгласие), защото съм работил частно. Вярно е. Но работя със свои клиенти а не на фирмата. Работя с мои инструменти и материали.
От страна на колегите: Те са готини. Винаги има какво да научиш от тях. Аз лично много научих и разбрах че познанията, които съм имал преди това са нищожни.
От страна на месечните доходи: за една година 3 пъти ми вдигнаха заплатата. Доволен съм. Последните заплати бяха по 1200 и отгоре.
Има възможност за развитие в отношение на знания и работа.
Отношението на края ми направи лошо впечатление от страна на управителя.
Но като цяло работата ми харесваше и най-вече че беше стимулиращо, не само от страна на доходи.
Един съвет. Ако кандидатствате, не казвайте, че се занимавате с нещо през свободното си време.
Успех на фирмата и на кандидатите за работа.

Някой може ли да каже защо фирмата постоянно (през 1-2 месеца) пуска обяви за работа за длъжността ''Търговски инженер климатична, вентилационна и хладилна техника''. Аз лично съм пускал два пъти а никакъв отговор. Не могат да си намерят кадърен човек или събират информация за тръдовия пазар ??? Иначе съм чувал само добри неща за фирмата.  Някой ако знае нещто да пише. Благодяря предварително.

Работих в фирмата 4 години.Научих много неща защото като започнах не знаех нищо.Напуснах по собствено желание за което съжалявам сега.Колегите са много точни. От време на време постъпваха млади колеги но не успяваха да се задържат защото тук се работи професионално а не се лежи.Шефовете са професионалисти и знаят какво правят което прави работата интересна.

Уважението от страна на шефовете и конкретно на едия към служители във фирмата е ужасно.
Заплащането също не е на ниво. Осигуряват те на минимална работна заплата, налагат се глоби, заплатата не се превежда на карта, имаш чувството, че отиваш да крадеш, а не да работиш. Когато работиш извънредно, заплаща се, но пък ако кажеш, че не можеш да останеш може да се сбогуваш с работата си или влизаш в черния списък.
Местопложението на фирмата е на ужасно място, но вероятно е обяснимо защото все пак имат склад. Но като цяло си е дупка, каквото и да правя. Където и да си под постоянно наблюдение. Работната среда е изнервяща и то самите шефове я павят такава.
За развитие нямам какво да говорим, ако си постъпил като техник, техник си оставаш, но пък наистина научаваш доста неща, ако имаш желание. Колегите и шефовете в това отношение са отворени.