Bull /img/frontend/nomap.png"

:) Timlider ti stiga ...za kakwi pari stawa duma :D ... Slusam ot NAP che nesto koraba potuwa ... Stom izpusnaha i .... nai-golemia rabotohilik i edin ot nai-kadurnite hora koito poznawam ... iasna e rabotata ... .... mai e poludial ... Az se wi kaja kak koraba se izpluwa ... menagera razrabotki .... pocwa na 200 lv kat prost developer :) ... .... si kupuwa purwa klasa za Air France i otiwa da si kara ferarito i da ...... ako niakoia mu wurje na tia godini ... i da si gleda starinite ...a .... poema uprawlenieto :) Towa e nacina da izpluwa koraba :) ... ako wece ne e zatunal dostatucno ... Zabrawih da kaja ....i "Versache 2005" ne e nujen ...puk i e malko toplo wece za wulnen kostum ... da hodi da si wrutka scroola na blekbarito na drugo miasto :D

Зле, зле и отново зле. Изгубиха силно компетентни кадри и ги замениха с някакви странни персони, чиято компетентност и потенциал са силно съмнителни. Това, за което говори колегата като "устни задания" не би следвало да съществува в такава, претендираща за голяма, фирма. Увеличение на заплатата?! Забравете. Там и 100лв отгоре са много, респ. трудно постижими. Ако си струва да се унижавате месеци наред за едни 100лв... май няма смисъл.

Така е Жоре ...става дума за ЦЕНЗУРА ... добре знаеш къде може да се съблечеш по зелена русалка и бръсната глава и да псуваш и люпиш семки. А иначе на Сашето му благодаря за добрите пожелания ... Чудя се само как човек хем си бърка в носа хем му плащат като за порше кайен ...? Постарал си се да се издокараш "културка" виждам ... Мисля че ти си фен на "битурбо" така че не е основателно мен да наруичаш Ники Битурбото ... Не аз се издокарвам селско ергенче с кожени кафяви чехли с чорапче, ленено панталонче и ауди а6 битурбо 3.2 с два гранатомета вместо ауспуси ... Иначе си прав ... скъпо струвам ...
ма чак пак 10к не съм получавал още, не съм и искал камо ли пък от Бул ... Там по скоро биха ми дали титла тимлидер ... както се казваше в един лаф "да сте ми живи и здрави като селскостопански крави ...хем малко да ядете хем много мляко да ми пускате" ...

И все пак, ако решите да задавате въпроси или да давате второ мнение, моля не слагайте оценка +45(заради това предното ми мнение е с -45). Оценява се веднъж, иначе мнения давайте колкото искате.

Да, възможно е да се трият мнения. Обикновено това се слчува, когато има прекалено хубави или прекалено лоши мнения дадени от един и същи ip адрес. Знам, ще кажете - ами ние сме зад прокси и какво да не си даваме мненията ли? Отговорът ми би бил - да, може, но аз откъде да съм сигурен, че някой не прави евтин PR? Не се сърдете, просто няма начин да разгранича дали става въпрос за прокси или един и същи прекалено добронамерен, или злонамерен човек.

Истината е че няма значение в коя фирма работиш, стига да ти е кеф да ходиш на работа и да работиш с идеалния екип. Хубавото на Bull е екипа от хора и отношениета между тях. Колегата по-горе който се изказва негативно просто не успя да се сплоти с нито един човек от екипа. Перспективите за развитие във фирмата са огромни, по простата причина че проекта е един от най-сложните в България. На следващия работодател на колегата micron (Ники Турбото) му пожелавам успех с него, и да се приготви да му дава за едно Порше Кайен (ако може Bi-Turbo) и 10000лв заплата, като същевременно с това му осигури достатъчно свободно време да си бърка в носа, защото той това правеше 2 години. Халал да му е!

Възможно ли е ако някой даде мнение, то да бъде изтрито и то не от него? Да не би да става дума за ЦЕНЗУРА? Едно мнение да е винаги там, а друго - неизгодно за някого, да го няма???

Според пазара на програмисти към днешна дата, заплащането е добро.
Много добра социална политика - платен обяд под формата на ваучери,
здравна застраховка. Имайте предвид че 20% от сумата която ще поискате се задържа и ви се дава при добро желание на всяко тримесечие - наричат го "бонус" а самата процедура "стимул за работа".
При евентуално напускане може да изгубите тримесечния "бонус" или част от него, но по принцип го дават на всяко тримесечие. По отношение на уважението - много лошо отношение от менъджера на разработки ... .... към клиента и колегите(псувни като на футболен мач и обиди на "стари" професии). Имайте предвид че ако не сте симпатичи на г-н ....., той държи ножа и сиренето и никой нямя да ви чуе от по-горните стъпала, а той е изключително подъл и злобен, макар че изглежда като добър човек. Ако разполагате с телефон на М-тел и оставите номера във фирмения регистър е много вероятно(90%) г-н ....... да слуша какво и с кого си говорите тъй като е достатъчно добре срастнал с ръководството на оператора. Фирмата е голяма но офиса в България не е стабилен, т.е ако проекта за НАП пропадне е много вероятно да си търсите нова работа. Работа/свободно време - за всеки е различно, но ако работите много и качествено никой няма да го забележи, по-скоро мнението за вас ще бъде че висите ако си свършвате задачите бързо. Колкото и качествено да свършите дадена задача, няма кой да го оцени и рано или късно ще ви кажат че нищо не правите. Основното е да изглеждаш зает и напрегнат. Много хора не са правили нищо и стоят години наред, но създават добра илюзия за заетост със скандали и интриги по стаите и бели зъби пред шефовете. Потенциал за развитие нямате. Гарантирам Ви го. Има няколко ключови фигури на който се приписват всички аплодисменти включително и измисленото развитие на проекта. Местоположението е много добро - 2 офиса на бул. Вапцаров(готини и спокойни) и едно бойно поле в НАП. Програмистите се помещават в центрралното управление на НАП, т.е бул. Дондуков. Колеги - мили и любезни на вид, но по отношение на работата подли един към друг. Особено бизнес аналисти към програмисти и менъджер разработки към всички. Има и готини хора ... но злодеите са усмихнати и любезни. Задачите на програмистите се дават от бизнес аналист с устно обяснение. След това ако нещо не е наред програмиста е виновен и няма начин да докаже правотата си. Некомпетентност както в бизнес областта от стрнана на менъджер разработки и на аналистите така и в техническа насока от повечето програмисти. Лично аз се учудвам кой е назначил бизнес аналистите и менъджер разработки на позициите на които са. Има и френски менъджери но за тях коментара е трагичен.
Нито знаят какво се прави нито как нито с какви средства нито кой го прави. Някой задават след 3 месечен престой в офиса въпроси от типа - в продукция ли е проекта и на какво го пишете а други пишат в репортите грешна информация за заетостта. Не се учудвайте ако не ви споменават в йерархиите. Човека който прави картинките за презентациите не се интересувая от това кой какъв е важното е парите от НАП да са се приберат. Не разчитайте на защита от колегите ако имате проблем. Никой няма да застане на ваша страна а други ще ви изпратят с белозъба усмивка тъй като ви ненавиждат за това че можеби знаете малко повече или че ще се натегнат на който трябва, например на менъджера на разработки .... ..... Когато си тръгвате ще чуете много лоши неща зад гърба си но не се тревожете, важното е вие да знаете колко струвате, тогава другото е без значение. Просто вашето напускасе се ползва за да се оправдае някой някъде за несполуките на проекта. Стаите в който се разботи приличат на китайски завод., т.е ужасно много хора в ужасно малко помещение което се посещава целодневно от клиенти който водят ожесточени скандали с програмистите или с менъджера разработки. Често се налага да работите в толкова шумна обстановка че почти не чувате мислите си. Дълго след като си отидат поредните посетители от някой отдел на НАП се налага да послушате псувните и ругатните на г-н ..... и неговите обожатели и лъскатели. Възможно е да имате много шефове които да работят с вас и никой от тях не знае и не се интересува какво правите за другия. Често имат различни мнения по общ проблем и всеки държи да послушаш точно него, ако обаче се оправдаеш с някой от всичките пред друг някой другия някой ще настрои всички срещу теб за масов купон на началството. Извода е .... ако си търсите добра работа на добра заплата ... има много други по хубави фирми от Булл. Там ще изгубите една част от късия ви ценен живот за нищо. Поздрави и успех!

'45 points'... - sounds like an advertising
the statistics - 38

zaplashteaneto e otlichno, kakto i otnoshenieto kym slujitelite.