АБВ АД /img/frontend/nomap.png"

Елка, само да ти кажа, че изискването до 29 години го има в много фирми, и е породено от факта, че дадената фирма кандидатства по евро-програми за младежката безработица, и финансирането ( заплатата ) на наетия човек идва от ЕС, а не от капитала на фирмата. Само че едно от изискванията е наетия човек да бъде до 29 години. Така фирмите печелят двойно - хем не дават пари от джоба си, хем наемат млади и неориентирани хора, които не са наясно със взаимоотношенията работодател- работник, и избягват неудобните въпорси по време на интервюто, защото човек до 29 години я  е работил, я не.

Единственото ми мнение е съставено от тяхната обява за свободна позиция като продавач -консултант със изискване за не навършени 29 години???? що за шега е това ние компетентните в тази област 40 годишни които не ставаме за компаньонки какво да правим . Това е  дискриминационна политика от страна на фирмата и смятам да бъде чуто това  отвратително отношение .

Имам само хубави спомени от там, а Андрей - прекрасен човек, не съм имала по-добър пряк ръководител

радвам се, че все още има сводода на словото в тази държава. поне това ни остана. работих като продавач-консултант в книжарница от тази верига, която за съжаление, може би скоро, ще бъде закрита в софия. не поради липсата на пазар, а заради некомпетентността на хората, които я ръководят. как е възможно за търговски управители да се назначават некадърни хора, които нямат абсолютно никакава представа от значението на тази длъжност. работих 2 години в най-голямата им книжарница и единственото нещо, което видях беше, че не се уважава труда, който полагаш, а само да се подмазваш на шефовете и да си клатиш краката. за жалост управителката, която полагаше истинско старание в работата си и разбираше от нея, беше принудена да напусне. тогава се убедих напълно, че креативността и желанието за работа се смазват от шефовете. заплащането мога да кажа, че е абсолютно неадекватно и унизително. грам уважение не се проявява към хората, които си разбират от работата. в тази фирма няма никакво развитие по-нагоре. на ключови позиции се назначават само некомпетентни хора отвън. вярно е, че само шофьорите в тази книжарница взимат най-много пари. за извънреден труд да не говорим, по простата причина, че се отказва да се заплаща. аз лично никъде не съм виждала в толкова голяма книжарница трима продавач-консултанти и двама управителя. единственото хубаво нещо, което си заслужава там, са няколкото възпитани колеги и факта, че работиш с книги.