МВР /img/frontend/nomap.png"

Един от най-добрите познати на наградения комисар е нобеловия лауреат по математика Георги Стремски, чийто брат също работи в системата на МВР Ст. Загора. Г-н Стремски е консултант и дизайнер на специални ERP системи, които са изпреварили изкуствения интелект. Паричните потоци са невидими, само печалбата от едно магазинче за луксозни чорапогащници се отчита. За пред НАП. Тези ERP системи са внедрени в няколко производствени компании, и работят перфектно без поддръжка от програмисти.
Редно е г-н Колев да получи още една награда. За това, че има приятели със забележителен ум.

Г-н Министър, за какво го награждавате този господин? За застроената на държавния плаж къща ли?

Другите наградени имат ли такива къщи?

може ли някой да ми каже какво е положението в МВР на телефон 112, откъм работа и заплащане.
Благодаря предварително!

Коментарите до тук са толкова вярни, че ми напомнят на този отрязък от К.Иречек:
    ".....Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."

Аз като обикновен гражданин искам да кажа следното:
Целия ми опит досега,
/аз го считам за достатъчен и няма да го доказвам, така че оставаме на честна дума/
като започнем с обикновения патрулиращ полицай, преминем през следовател и стигнем до отделната от МВР съдебна система, сочи следното - около 80% от Вас работят неефективно, т.е. губят собственото си и нашето време без никакъв резултат.
Аз искам професията полицай /най-общо казано/ да бъде високо заплатена.
Обаче защо не е? И след като не е добре заплатена как може да стане такава?
Предполагам, че всеки един гражданин на Република България иска същото /с малки изключения, естествено/, но веднага след това ще поиска и ефективност. Това означава, че не може само полицаят да свърши добре работата си, ако няма ЯСНИ правила /законодател/ и съдебна система, която да работи и да налага тези правила.
Вместо Обществото /подобието на такова в БГ/, МВР, СЪД, Парламент и др. да се плюят, трябва ВСЕКИ от НАС да помисли в качеството си на:
1. Гражданин на Република България
2. Професионалист, в която и област да е това
и да осъзнае, че "КЮПЪТ" е общ!
Всичко трябва да започне с активно участие на ВСЕКИ от НАС в нещото, наречено ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО.
Мислете и действайте конструктивно, ако ли не - ще продължим в същия дух, докато държавата не отстъпи място на организираната /и неорганизираната/ престъпност.

- Да рискува живота и здравето си, винаги когато се наложи, за да помогне на хора които дори не познава.
- Да работи без работно време, ВИНАГИ КОГАТО СЕ НАЛОЖИ, и колкото се наложи.... Ако трявба да не спи с дни и нощи. И разбира се, да не "мрънка" за извънреден труд.
- Хем да "залавя" лошите, ама хем и да внимава, да не би случайно да ги удари, крехкичките...
- Да прави забележки и да наказва "ДРУГИТЕ", когато НИЕ сме пострадали, но с НАС да не се занимава, дори когато сме в нарушение, защото "ние му плащаме заплатата".
- Да бъде във добра физическа кондиция, да покрива периодично нормативи, тест на Купър, да прави по 16 набирания на висилка и да скача 2,60м от място, НО ДА НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ИСКА ВРЕМЕ ЗА спортна подготовка или ПОНЕ 30 минути за нормално, здравословно хранене през деня.
- Да се занимава с най-долните отрепки в обществото, но също така да има знаният най-малкото на дипломиран юрист.
- Със средно образование, в рамкит ена секунди безпогрешно да решава юридически казуси, над които магистратите и адвокатите се плюнчат и умуват със седмици в съдебна зала.
- Да прави всичко гореописано за заплата около 500 лв. на месец и ВЪОБЩЕ да не си и помисля да се оплаче, че са му малко.
- Да бъде на няколко места едновременно и да върши работата на още 2-ма, които или са пенсионирани, или просто са напуснали тази система.
- Да изпълнава задълженията си, съвестно, със съзнанието, че служи на държавата, но ако бъде нападнат или неспрведливо обвинен, същата тази държава няма да си мръдне пръста за бего.
- Да върши държавната работа, по възможност със свой автомобил, свое гориво, и въобще на собствени разноски.
- Да вижда как хора, които десетки пъти е арестувал, ги освобождават за пореден път пред очите му с "условна", а него да горазкатават от служебни проверки, защото е "погледнал лошо" някого...

Заплащане на нощен труд и извънреден труд в МВР няма- защо ГИТ в България не се сезира за такива гигантски нарушения на трудовата дисциплина ?
Липсват защитни механизми и необходимите правомощия за пълноценната работа на полицайте в страната - за побой над полицай 200 лв. глоба и пробация, за стрелба по полицай .... ?
И всичко това за 300Е на месец - господа срам ме е от вас , толкоз евтино пушечно месо и ловците не отстрелват !

Да си кажа честно, много са малки негативните оценки за роботните условия на родния палицай. Потенциал за развитие - минус безкрайност, работна среда - минус безкрайност и т.н.