МВР /img/frontend/nomap.png"

може ли някой да ми каже какво е положението в МВР на телефон 112, откъм работа и заплащане.
Благодаря предварително!

Коментарите до тук са толкова вярни, че ми напомнят на този отрязък от К.Иречек:
    ".....Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."

Аз като обикновен гражданин искам да кажа следното:
Целия ми опит досега,
/аз го считам за достатъчен и няма да го доказвам, така че оставаме на честна дума/
като започнем с обикновения патрулиращ полицай, преминем през следовател и стигнем до отделната от МВР съдебна система, сочи следното - около 80% от Вас работят неефективно, т.е. губят собственото си и нашето време без никакъв резултат.
Аз искам професията полицай /най-общо казано/ да бъде високо заплатена.
Обаче защо не е? И след като не е добре заплатена как може да стане такава?
Предполагам, че всеки един гражданин на Република България иска същото /с малки изключения, естествено/, но веднага след това ще поиска и ефективност. Това означава, че не може само полицаят да свърши добре работата си, ако няма ЯСНИ правила /законодател/ и съдебна система, която да работи и да налага тези правила.
Вместо Обществото /подобието на такова в БГ/, МВР, СЪД, Парламент и др. да се плюят, трябва ВСЕКИ от НАС да помисли в качеството си на:
1. Гражданин на Република България
2. Професионалист, в която и област да е това
и да осъзнае, че "КЮПЪТ" е общ!
Всичко трябва да започне с активно участие на ВСЕКИ от НАС в нещото, наречено ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО.
Мислете и действайте конструктивно, ако ли не - ще продължим в същия дух, докато държавата не отстъпи място на организираната /и неорганизираната/ престъпност.

- Да рискува живота и здравето си, винаги когато се наложи, за да помогне на хора които дори не познава.
- Да работи без работно време, ВИНАГИ КОГАТО СЕ НАЛОЖИ, и колкото се наложи.... Ако трявба да не спи с дни и нощи. И разбира се, да не "мрънка" за извънреден труд.
- Хем да "залавя" лошите, ама хем и да внимава, да не би случайно да ги удари, крехкичките...
- Да прави забележки и да наказва "ДРУГИТЕ", когато НИЕ сме пострадали, но с НАС да не се занимава, дори когато сме в нарушение, защото "ние му плащаме заплатата".
- Да бъде във добра физическа кондиция, да покрива периодично нормативи, тест на Купър, да прави по 16 набирания на висилка и да скача 2,60м от място, НО ДА НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ИСКА ВРЕМЕ ЗА спортна подготовка или ПОНЕ 30 минути за нормално, здравословно хранене през деня.
- Да се занимава с най-долните отрепки в обществото, но също така да има знаният най-малкото на дипломиран юрист.
- Със средно образование, в рамкит ена секунди безпогрешно да решава юридически казуси, над които магистратите и адвокатите се плюнчат и умуват със седмици в съдебна зала.
- Да прави всичко гореописано за заплата около 500 лв. на месец и ВЪОБЩЕ да не си и помисля да се оплаче, че са му малко.
- Да бъде на няколко места едновременно и да върши работата на още 2-ма, които или са пенсионирани, или просто са напуснали тази система.
- Да изпълнава задълженията си, съвестно, със съзнанието, че служи на държавата, но ако бъде нападнат или неспрведливо обвинен, същата тази държава няма да си мръдне пръста за бего.
- Да върши държавната работа, по възможност със свой автомобил, свое гориво, и въобще на собствени разноски.
- Да вижда как хора, които десетки пъти е арестувал, ги освобождават за пореден път пред очите му с "условна", а него да горазкатават от служебни проверки, защото е "погледнал лошо" някого...

Заплащане на нощен труд и извънреден труд в МВР няма- защо ГИТ в България не се сезира за такива гигантски нарушения на трудовата дисциплина ?
Липсват защитни механизми и необходимите правомощия за пълноценната работа на полицайте в страната - за побой над полицай 200 лв. глоба и пробация, за стрелба по полицай .... ?
И всичко това за 300Е на месец - господа срам ме е от вас , толкоз евтино пушечно месо и ловците не отстрелват !

Да си кажа честно, много са малки негативните оценки за роботните условия на родния палицай. Потенциал за развитие - минус безкрайност, работна среда - минус безкрайност и т.н.