Opencode Systems Ltd. https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Стоил Слатински 10&markers=София,ул. Стоил Слатински 10

Opencode Systems Ltd.

Заплащането беше добро, докато изплащаха бонуси. Но след като бонус програмата се спука, сега има десетки правила и условия, които не могат да бъдат покрити, по причина, че или са нелепи (да не си боледувал нито един ден през годината) или са субективни (шефа решава самосиндикално на база емоции - не те харесва защото не му се подмазваш, и спестяване на стотинки). Така че, каквото се спазарите като заплата - това ще получавате. Заплатите се изплащат навреме. Осигуровките са на пълната сума, освен ако Ейчехларя (HR-а на компанията) не е забравил да ти пусне договора към НАП, или объркал някоя дата, и какво ли още не. Трагедия!

Работна обстановка - ако имахте шанса да работите преди години щяхте да се изкефите. Но сега е просто една зле управлявана българска фирма - клюкари, малки групички, които плюят по останалите малки групички, шуробаджанащина - шефа си назначи приятели нищоправци на мениджърски позиции. Последните години въвеждат KPI, система за оценяване на величини, които не могат да бъдат оценени с метър и кантар. Огромен пинг-понг, работата се прехвърля през тикет системата, която ползва цялата компания. Има няколко Проджект Мениджъри, които са виртуози сред пинг-понга, но лишени от всякакви знания в материята с нищожен или никакъв опит, но шефа постоянно ги хвали и им подвърля по някоя заплата бонус за добре свършената работа.

Колеги - до преди половин година имаше доста колеги със страхотни знания, умения и желание да споделят знанията. Но те напуснаха. Които от старшите колеги все още не са напуснали, са в процес на търсене на нова работа. И ще напуснат. Със сигурност. Е, има и няколко с 10 години опит, но те са се окопали и ще са там до пенсия. По-важното, е че Всяка Седмица поне по един човек си пуска заявлението за напускане. И това е вече четвърти пореден месец. Невероятно изтичане, но на шефа и HR отдела не им прави особено впечатление.

Натоварването е спорадично, по причина, че няма никакво планиране, а дори и да има, то е за кратко защото Шефа на компанията лично се занимава с приоритетите дори на най-дребните задачи. Това означава, че има дни в които нямаш особено работа и други, в които ще ти извадят душата от бързане с нереалистични срокове. Последната година, преобладава спешаването. Почти всичко е "за вчера". Ако не го направиш в срок, шефа започва да ти се цупи, като малко дете, реже бенуси, вдига гири, изобщо цирк!

Местоположение - В момента фирмата се помещава на балатумите в една стара соц сграда на Цариградско. Поносимо зле е, защото поне наблизо има МОЛ, достатъчно разнообразни капанчета за хранене, а също и разнообразен градски транспорт сред които Метростанция на около 10 минути пеш.
Шефа си построи нова сграда в Бояна и съвсем скоро персоналът ще бъде преместен там. Най-големите подлизурковци, в опит да угодят на шефа, вече работят там - при почти минусови температури, без тоалетна на етажа и прочее. По-важното обаче, е че в района няма къде да се храни цялата фирма, нито удобен транспорт. Има закрит паркинг, но той е само 40 места, а БГ офиса е малко над 100 човека. Имаше записване за паркомясто, като разбира се паркомястото е платено!!! Но като всяко нещо в тази фирма, всяка заповед е предпоследна, та сега се очакват новите правила за записване за паркомясто. Пълен цирк!

Лично мнение: кандидатствайте за работа в Опенкод, само ако сте с опит кръгла нула. Веднага щом опитът ви стане 0.1+ си потърсете нова работа за повече пари.

За мен всичко е Ок тук.

Вчера бях на интервю при тях. От прочетените негативни мнения на Olivar и kandidat за интервюто бях се подготвил за евентуални разочарования, но всъщност останах с доста добро впечатление.

Относно теста, за позицията, за която аз кандидатствам, всички въпроси бяха технически, по няколко въпроса от различни области, с изключение на няколко елементарни въпроса от проджект мениджмънт, с които, човек дори от обща култура би трябвало да се справи. Не бих казал че са "рандом въпроси", а доста добре подбрани. Като цяло въпросите не са трудни, но има и такива, на които човек би могъл да се издъни, като мен например - заради това, че не знаех ( е, вече я знам, но късно :) ) конкретна команда на Unix/Linux не отговорих на 3 въпроса с близко естество, а друг мисля, че го бях сгрешил заради това, че май забравих да добавя една SQL клауза. Мисля, че като цяло теста се минава сравнително лесно, но не знам критериите за оценяване и нито тежестта на пропуските които съм допуснал. Това ще го разбера допълнително :)

След теста имах интервю с HR мениджъра, който представи фирмата, сподели някои основни положения, зададе ми въпросите, които имаше към мен и аз зададох моите. Не знам дали коментара за дядката и синджира в поста на Olivar е за този човек, но впечатлението, което ми направи е отлично, както като професионалист, така и като човек. Разговорът беше приятен за мен, предполагам и за HR мениджъра, нямаше нищо, което да ми направи лошо впечатление и завърши с уговорката да се чуем след като проверят теста ми.

За обстановката. Стаите (впечатленията са само от стаите, в които бях, но вероятно и останалите са подобни) са скромни (както може да се очаква за стая в сградата на БИЦ-ИЗОТ), но пък не бих казал мизерни. А и разбрах, че има перспектива за по-добри условия много скоро.

Заплащането. Политиката на фирмата относно заплащането, така както ми беше разказана в интервюто съвпада с това което "C++ програмист в Opencode" е написал в неговия пост. Дори и обичайното ниво на заплатите да е малко по-ниско в сравнение с други фирми, мисля, че би могла да направи конкурентно предложение.

Това дали ще имаме втора среща и дали ще стигнем до положение да си стиснем ръцете, не мога да кажа, но опредено не съжалявам за отделеното време.

Hе знам за работната среда,  но когато отидох на interview  ми дадоха някакъв странен тест с напълно рандом въпроси (нещо техническо нямаше).  За офиса който мернах за минута, не мога да кажа че ме привлече особено,  интервюто ми го  прави един дядка  от които останах  с впечатлението че си върти синджира по цял ден.  Aбе с една дума българска работа.

Не знам друго, но факта, че през 2 дни пускат обяви за едни и същи позиции би следвало да е показателен... Склонен съм да се доверя на сис-админа по-долу. Никой не може да ме убеди че за 8 месеца не е възможно да открият човек за C++ или PHP.

Служител съм във фирмата повече от 4 години. Доволен съм от работата, от отношението на работодателя, от развитието на фирмата и от моето лично развитие.Колектива е много добър, има и млади и опитни програмисти. От другите отдели от тези хора които познавам повечето са свестни. Ръководството е добро, шефа е много грамотен и уважаван от всички, разбира от своята работа и достатъчно от нашата. Работната среда също е добра, всичко необходимо е осигурено, офиса е приятен, спокойно е (поне при програмистите), всеки си има лично пространство. Глезотии като геймърски компютри с по 2 21-инчови монитора няма. По-претенциозните хора няма да са доволни.Заплащането не е от най-високите на пазара, но е добро, зависи от човека, от опита му, от уменията и от развитието. Веднъж годишно се актуализира. Осигуряват на пълна работна заплата, има служебен телефон, фирмата поема служебните и част от лични разговори. Има и допълнително здравно осигуряване. Последните години нещата вървят добре, освен 13-та се изплаща и 14-та заплата.Кадърен човек с желание за работа и стремеж за развитие ще бъде оценен и ще има възможност да се развива.

Може ли някой да ми каже какво е настоящото положение в тази фирма и по-специално от гледна точка на работата като програмист там - офис среда за работа, екип, качество на писане на код, заплати? В момента имат обявена позиция за PHP Developer и обмислям дали да кандидатствам.
Благодаря предварително за всички мнения и се надявам да са обективни.

Изключително се радвам че този който е писал не е част от екипа. Нямаме време и сили да се занимаваме с подобни простотии. Не трябва да си в лъскав офис за да работиш нещо приятно и доходно. Лек път и успех на всеки, който иска сериозна заплата и да е в лъскав офис :).

Заплатата от човекът с бялата коса, се предлага след като кандидата покаже нещо на теста и интервюто, което определям аз. Преценете сами колко е показал :).

Добре дошли на всички нови кандидати. Имаме нужда от сериозни линукс администратори.

Пич !!!
Не ме познаваш, не знаеш колко струвам; аз знам, текущият ми работодател също знае. Фишът ми за заплатата, на който пише доста повече от 1600, го доказва.

пич ,
вземай парите и се радвай !!!
глупаците които даваха високи заплати вече свършиха парите или затвориха фирмите!!!
а и ти не струваш повече след като се явяваш на интервю , нали си наясно че вече фирмата отглежда кадрите още от училище