Jobs.BG /img/frontend/nomap.png"

Здравейте,този сайт за работа не струва. От една година пращам CV и резултат няма. Въртат едни и съши обяви всеки ден и през ден. Моля споделете мнение как стоят нещата при Вас. Този сайт е фалшив и генерира безработица.Ползват го и от бюрото по труда и нищо .Всеки ден клошарски обяви ,то така човек си мисли,че нито за чистач , нито за магистралата става.Според мен е направен да генерира трафик,SEO и реклама с цел печалба, а не в полза на хората търсещи работа.Пращах от различни ip адреси и ми се обаждат несеризони обяви -застраховки ,измислени кредити на граждански договор.От моя компютър не ми се обаждат.2007-ма година много бързо си намерих работа, сега грънци.Сайта е клошарски и фалшив с цел реклама, моля които го ползва да сподели мнение за да се ориентирам към друго решение за търсене на работа.

Мога да кажа, че условията са много добри, всяка клауза от кодекса на труда е спазена и ако имате късмета да попаднете там, ще сте доволни както от условията на труд, така и от заплащането-всичко е както трябва да бъде. Уважават се правата на служителя и се спазват-което е най-важното. Иначе като екип - също нивото е нормално, стига да навлезете бързичко в материята и да сте много гъвкави. Като цяло - работата е над средното ниво за страната. Усеща се кой на какъв пост се намира, но в крайна сметка така и трябва да бъде.

Напълно споделям мнението, че ефективността на публикуваните обяви за реално търсещите работа не е много висока в този сайт. Това го констатирам от собствен опит. Но нека да приемем, че аз съм некадърен и проблема е мой.
Какво обаче ще кажем за големия брой (най-вече малки) фирми, които през няколко дена публикуват едни и същи свободни позиции.
Някои фирми смятам, че просто проучват пазара и не са сериозни.
Публикуваните от тях обяви, трябва да бъдат според мен ограничени или спрени.Защото както има некадърни кандидати за работа - явно има и пишман работодатели, които задръстват сайта с обявите си.
Добре би било собствениците на сайта да правят много по-сериозна предварителна селекция на фирмите публикуващи обяви. Част от фирмите са просто фантоми и/или ги няма в търг регистър. Има обяви на фирми, чиито собственици не знаят че имат обяви с публикуваните в сайта позиции?!
Не са редки случаите фирми от един бранш да търсят работници от друг. Ще кажете - няма лошо. Да но собственици, когато се свържете с тях не знаят, че фирмата им развива такава дейност.

Като "всекидневен" безработен клиент на фирмата мога да кажа само едно - не става...Една година ежедневно Дами и Господа, проверявам за работа в Jobs.bg.Кандидатствал съм ежедневно минимум за 10-тина работни места в продължение на цяла една година . Познайте на колко от моите кандидатури бе отговорено за тази една година ?
Една !
За една година ежедневно " Кандидатствай по тази обява " за минимум десетина изпратени кандидатури всеки ден,за какви ли не постове аз получих точно един отговор ! Може би ще си кажете " ами сигурно си бил придирчив към работата" или пък "искал си 2000-3000 лева заплата" ... Ако сте безработен цяла една година Дами и Господа, ако имате жена и дете, ако жижеете под наем , дали бихте проявили претенции за работа или заплата ? ... Ако отговорът ви е "НЕ" - Добре Дошли в Клуба ... Общ работник ... Кухненски помощник ... Помощник в автосервиз ... Хигиенист ... Охрана ... Портиер ... Мога да изреждам доста дълго време ... Кандидатствал съм наистина за какво ли не . А съм мъж на 37 години в отлично здраве ... Нима не ставам и за чистач или мияч на чинии ??? Нима за цяла една година не се отвори нито едно работно място ??? Не мисля така защото всеки ден в Jobs.bg преглеждам минимум средно по около 500 обяви . Тогава ? ... Естествено започна да ме гризе от вътре че нещо не правя както трябва ...Поинтересувах се и направих малка статистика сред хора в моето положение и открих меко казано доста "сродни души " ...Това ме поуспокои от към тема "моя грешка" но , не ми даде (както и на хилядите други в моето положение ) решение на основният проблем , Дали за пари ... Или политика ... Или ... Не знам - има си хора , по-умни от мен , на които това им е работата (ех имат си работа хората ... ) да мислят и разнищват загадки ... Но моето мнение, а както разбрах и на много други хора в моето положение е че "прехваленият" , "най-известен" сайт (с какво ли ? ) в България , НЕ СТАВА ! На хората в моето положение горещо препоръчвам - НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С Jobs.bg

До Богиня Колева:
Моля те, погледни си мнението и виж, че лъжеш! За близо 2 години, които бях там, забавяне на заплатите е имало веднъж, покрай някакъв нов проект. Забавянето беше за уикенда а в понеделник парите си бяха преведени по банковите ни сметки.
Относно молбата за напускан - ти на каква длъжност си била ?
А отнощшението на шефовете - управителят на фирмата си се държи нормално, не напълно професионално, но човешки поне. Тези, които се правят на важни са подчинените му, включае последната му любовница - няма да споменавам конкретни имена.
Права - наистина не знам на каква позиция си била, че не си харесала правата си. Когато има работа седим до късно, когато няма може и филм да гледаш и никой нищо няма да ти каже.

Като вече бивш служител мога само да потвърдя информацията, че сайта наистина е най-добрия за търсене на работа на територията на България. Добре подреден и изчистен от излишни неща....
Относно отношението, Синерджитик е прав...за жалост

Моля модераторите да не изтриват този коментар! Искам да поясня, че съм бивш служител на фирмата. Благодаря!

Ако сте човек с големи амбиции, то Джобс не е за вас. Във фирмата няма преспективи за развитие. Хората, които получават високи заплати и са на стабилни позиции са си около шефа и са неговите "добри" съветници. Реално тук се прави това, което управителя каже. В Джобс няма синергия. Всичко, което се случва тук е само виждане на упрвителя и няма читави хора около него, които да го посъветват или поне да му спорят и чрез спор да се родят добрите идеи. Иначе хубав офис - нормална работна среда, без отношение от страна на ръководството, дори няма да ви поздравяват с елемнтарно "Добро утро!". Сега спекулирайки с кризата се получават "заплахи" от сорта - НЯМА ДА ВИ ПРЕВЕДЕМ ЗАПЛАТИТЕ! ЩЕ ВИ ЗАБАВИМ ЗАПЛАТИТЕ! НЯМА АВАНСИ!

P.S. Бъдете готови да имате около 5 шефа! Единият от които ще е самата приятелка на управителя, която е във фирмата от година, но вече показва отношението си към "служителите", тъй като тя е вече привилигирована, което за околните е много дразнещо, тъй като без извинение си е простичка и елементарна.
Успех на желаещите да работят в Джобс!

Условията като цяло са добри. Добро заплащане, колегиалност и т.н.Управлението е най-големия минус на фирмата. Необмислено се дават допълнителни задължения и такива, които нямат нищо общо с това, което наистина правиш.