Jobs.BG /img/frontend/nomap.png"

Не знам като работодатели как са, но като дставчици на услуга са гола вода. Съдейки по "дресираната телефонистка", която дава на клиентите автоматични отговори с притихнал глас - едва ли е добре платена, пък и едва толкова е училя и инвестирала в квалифиакциите си, че да е добре платена.

Но тя не е темата на този пост.
Става въпрос за политика на Jobs.bg да ти заключват достъпа до кандидати дошли по всички постнати от компанията, включително и ЗАПЛАТЕНИ обяви. Като причина за това се изтъква ЕДНА неплатена фактура.

ЕДНА от 6, но на вас като компнаия Ви се спира достъпа до кандидати по всички 6! Факт!

Сега задавам риторичния въпрос: Това законно ли е?

И защо jobs.bg се заблуждават, че като си сложат нещо си като условие за позлване на сайта им, то става законно БЕЗ ДА Е ТАКОВА.

Това е незаконно!И ще бъде сигнализирано където трябва. Те да му мислят!

Въртят се едни и същи обяви, денонощно, целогодишно.
99% от обявите са без посочена заплата и от две страници текст, не става ясно нито локацията горе-долу къде е (и Младост е в София и Обеля 2 също, нито колко човека им трябват, нито от коя дата трябва да започнат, нито ориентировъчно заплащане (може да е 500лв, може да е 1500, кой знае)...

Всяка една обява се пуска днес като нова, с днешна дата, утре същата се изтрива и се пуска с утрешна дата и така 24/7 има присъствие, а ако някой посещава сайта за първи път, остава с впечатление, че е пълно с обяви и работа има за всички!

Общото между сайта джобс.бг и лотарията е, че и двете са лъжа и измама...

Защо обвинявате сайта за това дали работодателите ви търсят за интервю или кандидатите за работа са адекватни, това не зависи от jobs.bg. Аз съм си намирал работа по техни обяви, както и работодателят ми е набирал служители.
От друга страна, напоследък броят на позициите ми се струва малко беден, а и все се въртят едни и същи... дали някой вътрешен човек има информация по въпроса?

Отварително и криминално обслужване; отказаха връщането на заплатената от нас сума. В сайтчето им Jobs.bg 90% от т.нар. кандидати за дадена работна позиция, които кандидатстват за нея се оказват несъществуващи; когато бъдат одобрени се оказва, че не могат да бъдат открити; фиктивни профили с фиктивни данни за комуникация. Горещо препоръчвам да избягвате дружеството Джобс ЕООД , скапаният им уеб сайт от началото на десктоп революцията и криминално проявения му едноличен собственик.

Като бивш служител, задържал се месец и половина, потвърждавам предишното мнение от бившата колежка работила там, напълно вярно до последната дума! Едва изтърпях да остана там, изключителна злоба се лееше сред по-старшите колежки, и да ще работите в гнездо на змии. Ако желаете да тъпчете на едно място, то там е перфектната работа за вас, липсата на вентилация е най-малкия проблем, самата вид работа наистина не изисква образование, само внимавайте да не ви изтекат очите на тези монитори от прегледи и редакция на обяви.

Задържах се там точно една година. Просто си го бях поставила за цел, иначе щях да избягам още първите месеци.

Работодателят е коректен, заплаща се сравнително добре и редовно. Вътре е топло, уютно, задушевно даже. Шефът слуша служителите си и им угажда.

За тази позиция наемат само жени.
Работата не изисква образование, нито опит. Нито амбиции, няма развитие. Никакви перспективи.

Офисът е малък, тесен, понякога не достига въздух. Забравете за прозорци и дневна светлина.
Наблъскани са 8 девойки в пространство два на три, които по цял ден вдигат телефона и се надвикват една-друга. Шумно е и това пречи на концентрацията.

Самата работа е елементарна. А, ако се разпределя равномерно между служителите, би била и сравнително лека откъм интензитет и натоварване. Тъй като работата там се отмерва количествено. Но и никога не свършва. Постоянен поток от работа, който може да действа и депресиращо.
Ако има и разбирателство между служителите, направо би била като песен. Разбира се, пак ще ти се заглаждат гънките на сивото вещество. Щото не иска капчица мисъл. Роботизира те.
Отварям скоба тук: по цял ден разговаряш по телефона (а понякога и ти крещят) с утайката на обществото - това са едни прости и злобни клиенти, вечно недоволни и търсещи причината за мизерния си живот в другите. Сава дума както за работодатели, така и за търсещи работа.

За мен колективът беше отврат. Неправилно разпределена работа, следствие на което две-три момичета износваха всичко на гърба си, докато останалите гледаха филми и се ровеха във фейсбук.
Трудно е да се сработиш с хора, чиито интереси стигат само до настоящите покупки, новите дрешки на децата и какво ще им се сготви. Да – там е пълно с млади майки, необразовани, неинтелигентни, някои от тях със сериозно бреме и много насъбрана злоба.

Когато аз отидох, беше период на голямо текучество. Сега не знам как е. Може да се е стиковал колективът.

Съвети:
Хубаво е да поназнайваш английски, защото понякога се обаждат чужденци-работодатели, искат информация.
Трябва да си гъвкава и адаптивна, да си много бърза. Шефът постоянно прави промени, които, за жалост, само усложняват допълнително работата на служителите.
Има система, която проследява кой точно допуска грешки. Това е любимата ми част! Соченето с пръст и скандализирането на грешка. Приготви се, защото там никой нищо не спестява. Полират те като диамант.

В крайна сметка, съвремието позволява да постигнеш повече от това да нацвъкаш няколко отрочета и да си посветиш живота на тях! Ако вярвате, че можете повече, не попадайте в ямата джобс.бг еоод. Поне не за дълго.

Здравейте,хора! Нека работилите в тази фирма да кажат дали натоварването е твърде голямо и изобщо струва ли си човек да прави по-постоянни опити да работи в Jobs.bg?

Защо през една седмица се публикува една и съща обява, като само й сменят името - "administrators/customer service support"? Позицията няма почти никакви изисквания, предлага се заплата 1000 - 1300 лв., с хиляди разглеждания, предполагам и пуснати СВ-та, а се върти непрекъснато? Явно целта им е само да събират СВ-та на вярващите, че кандидатстват за работа и да си запълват базата с данни ...
Моля някой запознат да изкаже мнение.

Работя от 3 години във фирмата. И аз като много други хора си мислех, че jobs.bg е фиктивен сайт, докато не ми се обадиха за работа точно от там.
Много съм доволна. Заплащането е прилично и никога не са ми забавяли заплатата. Почивните дни са си почивни дни. Ако не ме освободят не бих напуснала!

Много неприятен сайт особено за малкия бизнес. Да публикуваш безплатна обява си е мисията невъзможна. Обажда ти се служителка и ти обяснява как информацията не била достатъчно?!
Обявата е от 224 думи! Всичко е описано точно и ясно. Попитах я дали се шегува, защото мога веднага да и изпратя 50 обяви с по три пъти по-малко информация в тях.
Отговора беше че според правилата на сайта им могат да не публикуват обява.
Истината е, че има големи фирми, които плащат луди пари за реклама на обявите си, а съответно джобс.бг "се грижи за тях" като не им допуска конкуренти.