KD Life /img/frontend/nomap.png"

Хора, ще ви го кажа просто и ясно, работата на застрахователния или финансовия консултант е на т.нар. Агентски договор, по смисъла на Търгонското право това е свобобна професия, следователно и на граждански договор, това просто е изискване на комисията за финансов надзор, не правомерно е да ви задължават да регистрирате фирма, можете да се регистрирате и като самоосигуряващо се лица в Агенцията по вписванията и сте длъжни да си регистрирате договора в НАП (Националната агенция по приходите), където подавате т.нар. ОКд5 и в НОИ, където ще трябва да си извадите и осигурителна книжка, а в края на годината трябва да подадете и данъчна декларация, осигуровките тъй като сте на граждански договори са си изцяло за ваша сметка, като минималният праг на осигуряване в този случай е 420 лева, независимо, че може през съответният месец да сте изкарали по-малко. Работата е много интересна, стига да имате достатъчен набор от продукти, които можете да продавате и компанията да е създала достатъчно добра схема на плащане на комисионните, някои компании в бранша изплащат авансов комисион и наистина се изкарват добри пари стига да имате добър набор от потенциални клиенти и да ви научат да взимате препоръки за бъдещи такива, защото има опасност в един бъдещ момент да ви се изчерпат вашите си т.нар. Топли кинтакти и ще се наложи да търсите други, а най-лесно е чрез препоръка, ако тръгнете да продавате като амбулатнтни търговци по улиците шънсът клони към 0., пишете ако имате въпроси!

Имах противоречиво,но клонящо към положително отношение към тази фирма.Но това с регистрацията си е ТОТАЛНА издънка!Това е застрахователна компания...или поне такава се води-като служител (застраховател) си на граждански договор.Такива шашми с регистрации на фирми правят компании,предлагащи работа като дистрибутор на съмнителна"висококачествена" козметика.КД Живот май паднаха на тяхното ниво ???

Здравейте!
Кандидатствах за работа във въпросната фирма и ме удобриха,сега ми предлагат безпатно фирмено обучение,но на интервюто ми обясниха че, когато започна работа няма да подписвам договор с тях,а ще трябва да си регистрирам фирма на мое име,следователно няма да бъда на заплата,а на процент от това колко застраховки съм сключила.Ще Ви бъда благодарна,ако някой изрази мнение нормално ли е това?Нормално ли е да работа за тях и да си регстрирам фирма на мое име?

Аз кандидатствах и бях на обучение в началото на годината,но не мисля,че нещата са се променили особено и че както е за София,така е и за Пловдив.Подписваш граждански договор и получаваш 50 % комисионна от сключена сделка,т.е. 50 % от цената на самата внесена вноска за застрахователната полица.Така че,ако успееш да набереш достатъчно клиенти,ще си докараш стабилен доход.След като си и в майчинство не си обвързана с точно работно време,НО няма твърдо заплащане и в тази криза дали всеки ще се навие за такава услуга - Застраховка "Живот".Каквото и да са ти казвали за финансии и кредити,си става дума да търсиш клиенти за Застраховки "Живот".Продуктът не е лош и само ако имаш достатъчно заможни познати  и въобще контакти,би си докарвала добри пари.Те разчитат на това-започнеш ли работа да застраховаш най-близките ти,а те да ти препоръчат хора...Мен лично това като идея не ми хареса и затова се отказах.

Здравейте.Преди няколко дни кандидатствах в тази фирма за позициятя "Финансово-кредитен консултант".Действително интервюто премина по възможно най-любезния начин,всичко беше идеално и уж ме харесаха.След няколко дни ще ми се обадят за отговор дали приемам работата,но аз все още имам известни съмнения относно заплащането-какъв доход горе-долу може да си докара човек.Това мен живо ме интересува,понеже аз още съм в майчинство и не искам да го прекратявам за работа,която няма да ми донесе желания доход.Не съм от Пловдив и ще пътувам,така че не бих искала да рискувам.Много ще се радвам,ако някой може да ми даде подобна информация,макар и приблизително.

За какъв трудов договор става въпрос?Ако си кандидатствала за позицията "Финансов консултант",което всъщност си е чист застраховател,договорът е ГРАЖДАНСКИ и се заплаща САМО комисионна от сключените застраховки Живот.Набирането на клиенти е изцяло по твое усмотрение,но и работното време също сама си го определяш.Това е плюс ,ако си студент.Големият минус е много слабото двудневно обучение и още по-нехайното обучение от мениджъра,при когото си разпределена.Застраховането си е отделна специалност в университетите,а при набиране на такива консултанти се избира всеки...аз лично не го смятам за съвсем редно.Продуктите та KD Life иначе определено си заслужават.
В администрацията в Централно управление ситуацията е различна.Там нямам наблюдения,но ни обясниха още на обучението,че всички са на трудов договор и твърда заплата.
Този,който е писал за 800те лв и цялата история,мога да заявя,че това със сигурност не е обучение на KD Life.То е НАПЪЛНО безплатно.Явно са били измамници,представящи се за компанията...

Искам да споделя как протича наемането на персонал в тази фирма .Първо всичко е много културно викат ви на интервю и когато се опитате да намерите офиса им се оказва , на вратата на фирмата няма даже и табелка, която да насочи,но все пак се намира криво ляво.Посрещат ви доста приветливо и много любезно и започват да ви обясняват какви са условията на работа,заплащане ,което ме съмнява ,че е силно преувеличенои когато ме запитаха дали ме устройва това ,което предлагат и аз се съгласих ми бе връчен документ на който да попълня данните си,защото на 1.04.10г.аз ще започна работа и това е за трудовия договор.?????Силно озадачена аз попълних и господина ,който провеждаше интервюто ми ЧЕСТИТИ новата работа и ме изпрати с думите,че на следващия ден ще получа имейл къде ще се проведе обучението.Изнедадата беше когато получих имейла, а съдържанието му беше съжалявам ,но преразгледахме кандидатурата и не сте одобрена??????????????? ИЗНЕНАДА!!!!Ами данните за трудовия договор ,а с тях какво стана?Искам да кажа ,че те на интервюто могат да си говорят каквото си искат ,но поне да не дават напразни надежди на хората.

Ходих на презентация на KD life във Варна в края на октомври и там много добре разясниха идеята на компанията си и накрая казаха,че всеки одобрен за интервю присъстващ в залата е спечелил, защото още преди да е започнал, ще получи сумата от 800 лева.Уточниха,че ще има обучение на св.Константин и Елена и всъщност всеки, който отиде, ще получи въпросната сума.След което ни помолиха всеки желаещ за интервю за следващия ден да се запише,за часовете които съобщи презентатора.На следващия ден същия презентатор започна да обяснява, как за да присъсваме на обучението трябва да платим по 120 или 170 лева,взависимост от позицията,която ще изпълняваме.След което и  тримата кандидати,които бяхме за уречения час -отказахме.Първия си тръгна безцеремонно, втория лекичко започна със заобиколки да обяснява как е дошъл само, от любопитство, а аз реших да им кажа, че нямам пари да им дам и в същия момент прекалено любезния господин на KD life се преобрази и започна да критикува и обижда, какви сме били такива ,за да не дадем въпросните пари, и колко било безотговорно за нашето бъдеще, а всъщност двамата ,които бяхме останали сме студенти в момента, ама разбира се не го знаеше.Тези ми приличат на Life Choice.
Към момента работя за себе си и не мога да си помисля,че в момент, в който имам нужда от работна ръка, аз ще тръгна да наемам зала и да искам пари,за да дойдат да ми вършат работата и да ми помагат.За мен тези хора са банда мошеници.

Условията за работа изглеждат на пръв поглед много обещаващи: ползваш офиса на фирмата, служебния телефон, канцеларски материали..... Заплащането е перфектно 50% от случена сделка като минимума е 600лв следователно 300лв са ваши. Ако клиентът ви си ги плати накуп разбирасе, в противен случей след 2 месеца ще вземете от 1 минимална сделка(на разсрочено плащена за 1година) 25лв. НЯМА ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯТ ОБАЧЕ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ САМООСИГУРЯВАТЕ!!!! мин. мес. вноска за осигуровки е 60лв. независимо дали работите някаде другаде и си плащете осигуровките, тези са задалжителни..... колкото и сделки да сте осъществили ако нямате такава в продължение на 2,3 месеца, ще ви освободят и няма да видите нито лев от полиците които сте сключили до сега.... Съвет от мен: Не бързайте да застраховате най близките си хора!!!!!!! на това се разчита при назначаването Ви....!!!!

Има ли някой информация за тази фирма:условия,заплата...?