ФАСТ СЪРВИСИЗ БЪЛГАРИЯ ЕООД/Автомивки 5 minutes /img/frontend/nomap.png"

ФАСТ СЪРВИСИЗ БЪЛГАРИЯ ЕООД/Автомивки 5 minutes

1 точка от 16 мнения

Значи автомивката е уж на самообслужване, но забравят да ти кажат, че постояно трябва да инструктираш клиентите които не знаят как да си развалят монети в машината или как да си измият колата, това обаче го разбираш на по-късен етап в начабота ти е спестено.
Зимният период е ужас особено на Резбарска, където се образуват тонове лек, киша, кал и всевъзможни субпродукти предизвикани от зимните атмосферни условия.
Значи в първия и последен работен ден на Резбарска съм изчистил сигурно 3 тона лед и сняг, тъй като нощната смяна беше "забравила" да го свърши, трябва да призная с помоща на "любезният и сговорчив" управител Митко.
Стигаме обаче до условията, които рекламират, като уж отлични.
Ако стаичка 2 на 2 с вмирисана тоалетна(поради липса на вода) без врата и със замръзнал тръбопровод без нито топла, нито студена вода, постояно отворена врата и сушащи се вътре филтри от автоматичните прахосмукачки на единствената работеща духалка и без място за тебе или когото и да било, дори да седнеш да се сгрееш или изсушиш мокрите ръкавици от -15-те градуса, които са вънка, ако това са отлични условия на труд в луксозна автомивка здраве му кажи.
Условията са отлични само за клиентите, които им идва тънко и за 2-3 лева си мият колите.За работниците условията са ужасни.

Obedna po4ivka e mrusna duma pri tiq bayganyovci i za nishto q nqmat tova da si go znaete pri eventualno jelanie za zapo4vane tam, koeto dulboko me sumnqva sled naglednite fakti izneseni tuk.
Vsi4ko napisano za tqh dotuk e vqrno.

Съжалявам за правописните грешки, но в бързината и под афект знаете как е.

продължение
..............................

Там е някакъв друг предполагам супервайзор Тошко и той ми обяснява, че документите ми били предадени в НОИ или в НАП не си спомням вече и че не можело да ми ги даде.След проявена от моя страна настоичивост и като вижда, че мен няма да е толкова лесно да ме изгъбарка решава след разговор с Кутов(и след инструктаж от него предполагам) за които аз настоявам да ми ги даде, така наречения Тошко ги вади от една папка и ми ги дава, като до последно се опитва да лъже, че те вече били зачислени уж в НАП ли в НОИ ли и лъже по най-елементарен начин, че уж вече не важали и трябвало да си вадя нови при положение, че това са оригинални документи извадени преди 2 дена.Аз си ги взех разбира се.Като стана дума да ми платят изкараната смяна, която Кутов изрично спомена, че ще ми бъде платена.Тошко казва, че не съм бил изкарал цяла смяна и не можело да ми бъде платено при положение, че точно след инструктаж на Кутов към управителя на Резбарска по ГСМа му каза да ме освободи по-рано въпреки, че аз настоявах да си изкарам пълната 12 ч смяна, за да няма точно такива изпълнение от тяхна страна. С една дума се постараха добре да имат алиби да не ми платят за смяната и да изкарат, че вината е в мен.И даже един от собствениците има наглостта да ми заяви как съм имал очи да дойда в офиса, при положение, че с Кутов се бяхме уговорили изрично да се видим в офиса от 9 до 17 ч.Нямам думи за наглостта и безочието на тия "хора". Та така условията в автомивите 5 minutes за работа не са нито отлични, доли бих казал, че не са и нормални. Не се връзвайте на тези мошеници и експлоататори на евтините им номера и трикове. Те имат огромно текучество на работници точно поради описаните по горе от мен причини и факти.Липсва им персонал и се чудят как да си запълнят графика и сените, особено на Резбарска, но така и не са се научили, че промяната ще дойде не отвън, а трябва да дойде вътре от тях с промяната условията на труд и коректно и нормално отношение към работниците, което липсва.

Искам да изкажа възмущението си от некоректността в тази уж рекламираща се за престижна и с "отлични" условия на труд фирма.
Значи всичко започна с подаването на автобиографията ми в сайт за работа, в който въпросната фирма търсише работници (2/2, 12 часа) за автомивката си в кв. Хаджи Димитър на ул. Резбарска.
Свързва се с мене на оставения от мен GSM още същия ден супервайзорът или там, както се води въпросният Асен Кутов.
След проведения разговор се разбираме да мина на другия ден през офиса им на ул Цветан Лазаров 33, където е офисът на фирмата.
Отивам в офиса на другия ден и ми вземат копие от лична карта, като ми казват да си извадя и медицинско и свидетелство за съдимост, че без тях не можело и да ги донеса другия ден на Резбарска.
Вадя ги на другия ден и отивам на Резбарска, там е и въпросният Асен Кутов(когато трябва да взема документи е на уреченото мято, когато трябва да връща НЕ), питам го дали мога да дам евентуално копия от медицинското и свидетелството за съдимости и той казва, че това е невъзможно и давам оригиналите.
Питах за това, защото не знаех още какво е естеството на работата и уж "отличните" условия на труд с които се рекламират по сайтовете за работа и не исках да предавам един вид на сляпо документите, въпреки че ми беше обяснено, че договор се подписва чак един месец след като си започнал работа и тези документи, които им даваш не ги предават веднага в НОИ и не знам още кои институции, а залежават в офиса им и явно ги държат там с манипулативна цел, защото имат проблеми с намирането на работници.Особено с автомивката в Хаджи Димитър, където е направо лудница.
И така разбираме се да мина на другия ден на инструктаж един вид през Резбарска и набедения там управител Митко да ме инструктира, кое как става, тъй като автомивката е (уж) на самообслужване и автоматична и трябва да научиш кое как е.
Отивам на другия ден, въпросния Митко от Благоевград си мисли или му е втръснало да обяснява на евентуалните кандидати за работа кое как е и очаква ти да си в час така да се каже с всико в уж "самообслужващата" се автомивка по презумция само за 5-10 минути обяснения.
След проведения така да се каже инструктаж утре трябва да застъпя 1-ва смяна в автомивката и да дам дежурство с въпросния Митко.
Отивам на другия ден с 20 мин по рано от 8 сутринта и застъпвам, по-късно пристига и управителя да изкара смяната с мен.
Стигаме обаче до условията, които рекламират, като уж отлични.
Нито има от къде да си сипеш вода, с извинение ако ти се приходи по голяма нужда има опастност да нахълта някой клиент в стаичката 2 на 2 и да те пита как да си развали тия 10 лева, докато ти клечиш на чинията.
Там никой не ходи по друга освен малка нужда и то пак трябва да издебнеш удобен момент, защото много добре са запознати с "отличните" условия на труд в луксозната автомивка.
Значи 12 часа да издържиш навън при - 15 градуса, ако са отлични условия на труд не знам кои не са, сигурно и в Сибир да те пратят да копаш трябва да си доволен.
Оставям настрана мнението ми за управителя дошъл от Благоевград, доколкото разбрах в София Митко и въобще неговата "сговорчивост" и отношение към новопристигналите работници и подмазването му пред собсвениците.И той като другите усилено търси нова работа и по неговите думи подава всекидневно СВ-та, за да се отърве от луксозната автомивка с отлични условия на труд.Това, че не е на самообслужване и че трябва постояно да напътстваш не вътре седнал в стаичката 2 на 2 а постояно навън на студа клиентите го разбираш пак казвам впоследствие, когато ти се казва, че ти не можеш или не е препоръчително да стоиш в малката стаичка 2 на 2 да се сгрееш, на инструктажа предния ден никои и не си прави труда да ти даде по подробни обяснения за истинските условия на труд и това какво трябва да правиш, как да го правиш и т н.
Видял за какво иде реч казвам на управителя, че ми трябва GSM-a на супервайзора Асен Кутов, той ме пита защо ми е и аз обяснявам, че работата не е това което се описва по обявите за работа и съм решен това да ми е 1-я и последния работен ден в автомивката.Свързва се управителя с Кутов и му обяснявам някои от горепосочените неща и че работата не е за мен в случая.
Даже от човещина му обяснявам, че съм готов да поема и утрешната смяна, евентуално ако съм ги подвел нещо и нямат хора.Кутов казва, че няма нужда и да си изкарам тази смяна и че ще ми бъде платена, питам го дали мога да мина да си взема свидетелството за съдимост и медицинското и той казва да мина през офиса след 2 дена и, че също ще ми платят и за смяната.
Управителя говори по GSM- a предполагам за инструктаж и ми казва да си ходя 4 часа преди да е свършила 12 ч смяна, аз настоявам да изкарам цялата смяна, за да ми бъде платена той обаче настоява да тръгвам.
Отивам в офиса в уречения ден и от Кутов няма и помен.

Заплащането за 12 ч работен ден, въпреки че е 2/2 е мизерно.450 лв включително и с нощните дежурства не е рентабилно запл за хамалогията, която се извършва особено през Зимата с тоновето лед, които се чистят.Един портиер пенсиенер си докарва почти толкова до около 350-400 лв само, че стои на партера на топло, а тук говорим за млади хора, които работят здраво и при неблагоприятни най-малкото климатични и не само условия.
Уважение има само и единствено между колегите и то между по новите.Никакво уважение от ръководния състав или камо ли собственика към работниците.
Привилегиите са единствено, че ти дават работно облекло и не ти се налага да работиш с твоите дрехи, други по-специални привилегии няма.
Фирмената сигурност се състои в това, че докато си траеш и не си отваряш устата за мизерните условия на труд (рекламирани като отлични), лошото отношение, неоснователните орязвания на надниците от страна на управителя ти е гарантирано че проблеми няма да имаш.
Съотношението работа/свободно време е задоволително, но е ефекта му се губи от другите изброени по горе.
Потенциал за развитие има.
Могат да те направят управител на обект, шанса за това е голям поради постояното текучество на кадри, условието е ти да се задържиш достатъчно да дочакаш този момент.Отговорностите ти, като управител се увеличават многократно, а заплатата с 150 лв горе-долу.
Така че всеки трябва да си прецени, дали този потенциал за развитие е за него или не.
Местоположението на автомивките 5 minutes е сравнително добро и без особени забележки.
Колегите, като се има предвид огромното текучество са повечето нови и отнжшенията помежду им са без забележки.
Обаче отношението на ръководния състав е под всякаква критика.
Лошо отношение още от 1-я работен ден от тяхна страна и никаква загриженост за работниците им.
Работната среда и като на физическо ниво и като атмосфера е може би най-големият минус.
Особено на Резбарска автомивката и по точно стаичката за персонала, която е 2 на 2 е в окаяно състояние, тоалетната е буквално неизползваема, няма никакви нормални условия на труд, а по обявите за работа ги рекамират като отлични.