ТисенКруп Юпитер Стомана /img/frontend/nomap.png"

ТисенКруп Юпитер Стомана

Като цяло фирмата не е лоша , реално не съм забелязал нищо общо с по лошите мнения по долу. Заплатите не се бавят никога, осигуровките са върху реалната заплата , което е рядкост в БГ. Колегите също са много точни ( поне тези от София където съм работил в офиса). За 6-те месеца който работих не мога да кажа лошо, единствения проблем е, че на моменти се струпва доста работа която трябва да се свърши до края на деня и съответно доста стрес като последствие което не е за мен :)
Но от друга страна ако на човек му се работи и е свикнал с по интензивни натоварвания няма да има проблем.

Тази фирма само името и е немско , аз бях един хората който развиха бизнеса и в южна България и бях отстранен без да им мигне окото , за съжаление когато видят потенцял в някои постъпват така с него . Ръководството е слабо и бездушно в управлението в София са постоянни игри на величие от измислени неръждаеми директорчета , неосъществени и малодушни финансови директорчета , постоянно толериране на подмазващи се мениджърчета като К.Стоянов , С.Костов и т.н.
Фирмата е изправена пред началото на края , само за няколко години бяха отстранение няколко от най добрите и кадри от Бургас и Пловдив и Русе благодарение на некомпетнтното управление .
Не си заслужава времето да започвате работа там , всички кадърни хора напускат или биват премахвани , заплатите са изключително малки за отговорностите които се струпват на служителите , приказките са голями а резултатите нулеви освен за подмазващите се измислени мениджърчета в София .

Една фирма която колкото повече говорят,че са екип толкова не са.Така такава какафония и неразбирателство няма никъде.Отношението е ако питаш нещо си малоумник.Помагане няма, крадат се сделки и се махат хора постоянно. Има, няма 6-7 работника за една година минаха.Като цяло мениджър няма има п..... стоянов и дянков се подмазват на двамата шефове и до там.Не могат да обучават, избират си на кого колега да помогнат и на кого не. Заплата за едно казана, за друго не дадена.Общо взето в офиса работиш вземаш или не заплата, работиш няколко позиции-отговорност голяма.ОСТАВЯТ ТЕ НА 4 ят ДЕН ДА ПРАВИШ КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ. ОБИЧАТ ДА СОЧАТ И ДА НАТЯКВАТ- НЕ ПОМАГАТ.Не започвайте освен ако не сте мазохисти.....

Бях на интервю за търговец в Бургас, моля някой ако знае повече за екипа в Бургас как са отношенията в колектива ,заплатата, отношението на управителя да даде малко информация иначе като цяло на интервюто слушах хвалебствия за фирмата, колко било хубаво , как били коректни и не напускали хора.

Напълно съм съгласен с колегата. Големи обещания при назначаване на работа във фирмата и на коледното парти, големи приказки от рода на колко сме "велики" , но като цяло.....пълна загуба на време и нерви. И ДА - напуснете ли от фирмата, просто забравете за обещаните ви бонуси!!!!! Прав е колегата, че единственото хубаво нещо е работното време. Иначе, 80% от колегите, с които работих бяха ОК. Но то на всякъде е така - има хора, които са ОК има и такива, които не са. И един съвет от мен към бъдещите желаещи да започнат работа във фирмата - не си струва да си хабите нервите, времето и усилията да работите за тях.

Ами те оценките сами говорят за мнението ми относно тази фирмичка. Големи обещания при започване на работа, "големи приказки" на коледното парти, но като цяло пълна загуба на време и нерви. Един съвет от мен към бъдещите кандидати за работа във фирмичката - не си струва да си губите времето. Единственото хубаво нещо е работното време от 40часа седмично. Всичко останало не си заслужава. Заплатата е смешна за мащабите и възможностите на фирмата в световен мащаб. Отдържат се пари ежемесечно в малки суми, но никой не може да ти обясни Защо. Фишиве за заплатите просто няма. В случей че решите да напуснете просто забравете за бонусите си, нищо че сте си ги изработили. Общо взето всичко е "побългарени" както се казва в негатиения смисъл на думата. Относно естеството на работа: почти никаква подкрепа от страна на "по-старите колеги". Оправяй се сам както можеш. Когато направиш сделка всички в отдела се радват, защото сделката е за отдела, а не за човека, който я е направил, обаче ако нещо се обърка не получаваш подкрепа а само едно " ти си дилър на тази фирма така, че спасявай се сам". Прехвърляне на отговорности колкото щеш. Като цяло не си губете времето, нервите и силите да започвате работа в една
не сериозна фирма като ТисенКруп Матириалс България както и е вече името. Просто няма да бъде оценена подобаващо работата ви.

онзи ден бях на интервю за работа в търговския отдел в София и искам да ви помоля да кажете за как е ръководството кава е работната среда и т.н. дали си заслужава . Благодария предварително.

На този Стоян Манолов като му гледам правописа, не се учудвам, че са го изгонили.

Аз съм един от създателите на фирмата,но новото ръководство ме изгони след почти 20 години стаж във фирмата.Текучеството е огромно-23 човека изгонени или пренудени да напуснат за една година, от 100 човека.Фирмата се разпада,губи пазарен дял,ръководството е некомпетентно и търси и назначава хора зависими,със слаба психика с цел да може да ги маниполира.Около 5-6 човека взимат космически заплати и недопускат никой да се развие и издигне в ерархията.Погледнете официалните резултати и ще видите срутването за последните 3 години.

ФИРМЕНИ ДАННИ:
Според финансовия отчет (Индивидуален - Одитиран) за 2011 Година, приходите са се изменили с 42.69%, от BGN 145,145 хиляди до BGN 207,102 хиляди. Печалбата от дейността се е изменила от BGN 6,269 хиляди на BGN 4,588 хиляди, което е разлика от -26.81%. Финансовият резултат за периода се е изменил с -45.85%, достигайки BGN 3,006 хиляди, в сравнение с BGN 5,551 хиляди за предходния отчетен период. Финансовата рентабилност (Печалба/Капитал) се е изменила от 8.63% до 4.47%, икономическата рентабилност (Печалба/Активи) се е изменила от 6.50% до 2.50%, а маржът на печалбата (Печалба/Нетни продажби) се е изменил от 3.82% до 1.45%, в сравнение с предходния отчетен период. Финансовата задлъжнялост (Задължения/Капитал) е била 78.63%, сравнена с 32.90% за предходния отчетен период. Общата ликвидност (Краткосрочни активи/Краткосрочни задължения) за периода е 2.41 спрямо 1.64 година по-рано.
РЪКОВОДИТЕЛИ:
ГЕОРГИ АТАНАСОВ НИКОЛОВ         Директор