ГБС Инфраструктурно строителство АД /img/frontend/nomap.png"

ГБС Инфраструктурно строителство АД

Щом толкова много хора работят във фирмата-значи става за работа. Без да изпадам в подробности,ще кажа,че е най-пълноценно времето,прекарано във фирмата когато се използва за АКТИВНО търсене на друга работа.:) Даже има и лаф,който допълва моето мнение "Намери ли си работа или още си в ГБС-то?"

Искам да споделя впечатленията си от конкурса за Експерт маркетинг и продажби на недвижими имоти на ГБС Имоти, които за мое голямо съжаление никак не са положителни...1) Обявата е за експерт, от който се очаква да има опит в посредничеството при сделки с имоти, да познава нормативната уредба, да анализира пазара, да има компютърна грамотност и шофьорска книжка. Дотук - ОК. Кандидатствам по обявата, макар че съм заемал мениджърска позиция и то в една от трите големи международни агенции за недвижими имоти. Викат ме на интервю - ОК- отивам. Интервюто беше на 07. 02, в най-големия сняг. Офисът на компанията е в Княжево, на ул. Дамяница, която е около 100 м. и се оказа тотално непочистена (40 см. сняг, а под него лед. Ура, минахме без щети). А пред сградата на ГБС се мъдреше паркиран багер. Ами, любезни мои, не е голям зор да си почистите улицата. Или багерът пред сградата ви е за украса? Нищо, че улицата не е ваша собственост. Нали вие с вашите коли и вашите клиенти и контрагенти минавате по нея. 2) Интервюто е с един от изпълнителните им директори - Бисер Христов. Споделям му впечатленията си от пързалката по ул. Дамяница. "Ами, моля ви се, какъв е проблемът" - казва той, гледайки недоумяващо. "И ние така идваме по улицата, няма страшно". То може да няма страшно за пернишките голфове, ама нормалните коли не се пригодени за движение върху 40см. сняг, под който има излъскан лед...Нейсе. Говорим си приятелски за пазара, за клиентите, възможностите. В края на разговора той ми дава небрежно едно листче, някакво задание - да го напиша на 1 страничка и да му го пусна по мейла. :))) На листчето са изредени имоти - някакъв проект около Самоков за СПА хотел, апартаменти с Созопол, апартаменти в Разлог, къщи в Благоевград и т.н. Формулировката е "дружество Х притежава еди-колко си дка/имоти еди-къде си", но като погледнете сайта им, приликите с притежаваните от ГБС имоти не подлежат на съмнение. От кандидата се иска да направи СТРАТЕГИЯ ЗА ПРОДАЖБИ и да предложи НЯКОЛКО ВАРИАНТА ЗА РЕКЛАМА на имотите за 3 месеца напред плюс БЮДЖЕТ. 3) Опа, чакайте...да не мислите, че ще се кача на пързалката ви? Ха-ха :))) попързалях се с колата на идване, ама стига толкова. Първо - търсите "Експерт маркетинг и продажби на надвижими имоти" - за к'ви стратегии става въпрос? Стратегиите се правят от мениджъра на отдела. Или искате да ми плащате за експерт, а да ви върша работа за мениджър. Или пък, което е по-вероятно - ОРГАНИЗИРАТЕ КОНКУРС, ЗА ДА ПОСЪБЕРЕТЕ ИДЕИ НА ГЪРБА НА КАНДИДАТИТЕ?! А - не! Не става :))), момчета! Тези не минават. Мислите ли, че като правя сделки с активи за милиони, ще ви пусна малко инфо без пари? 4) А за да потвърдят хипотезата ми дотук, пускат обявата още веднъж, в деня на интервюто.  5) От мене мениджъра им получи по мейла едно писмо в английски стил, ако ме рабирате :))) , в което изразих благодарност от интереса към моята персона и недоумение от факта, че са пуснали обявата повторно. За да не ги оттегчавам с много приказки, тъй като очевидно търсят нещо друго, накратко им казах че клиент Х трябва да си намери локални и задгранични партньори и да дерзае. Нещо като съвета на доктора към пациента да си вземе носни кърпички при хрема :)) 6) Леле как се разгневи г-н Христов! Как може да му препоръчвам да работи с агенции. Той не работел с агенции. Сам си продавал апартаментите. Ей, мошмуроци! нали заданието ви не се отнасяше до ГБС, а до "дружество Х"! А да не мислите, че в google не излизат агенциите, с които работите. Чакахте стратегия за продажби, 3-месечна рекламна стратегия и бюджет за без пари?! Колкото и да е закъсала една фирма не трябва да се излага по такъв начин. Това говори за липса на бизнес статегия, липса на елементарна далновидност, шмекерия на дребно. Да оставим морала, макар че не е маловажен. По такъв начин не се гради бизнес!

Като организация на работа са добре,от заплащането има ккаво да се желае,но като колектив кръгла нула. Незнам от къде събраха толкова безхаберници на едно място незнам,т.е. сещтам се от Перник.

според мене отношенията във тази фирма не са човешки независимо какъв си, изключително некоретно отношение от страна на работотал служител, както и между колегиалните отношения

До служителката:Уважаема госпожо,напълно съм съгласен с Вас,че на оперативките се говорят едни и същи празни приказки,които,най-малкото изнервят.Не разбирам,защо се губи ценно време,след като голяма част от техниците си знаят работата,а им пречи организацията.Нещата са зле на най-високо ниво.Организацията направо е нулева.Става въпрос за СОП ЮД.Не се съмнявам,че навсякъде в ГБС е така.Не се ядосвайте-няма смисъл.УСПЕХ.

Към господин Коста Колев
Господин Колев при положение, че знаете за опиративките бил ли те на таях? Ако не сте бил да Ве кажа че едно и също нещо се дъвче нон стоп но ефект никакъв. За господин Харизанов нямам нищо против той е точен човек и за другите директори , но като се почне от тях на долу ниво началник са много зле това са хора които са пуснати от някъде и нямат отношение към подчинените си, говоря специялно за дъгата

Някой,казват,че е комунистическа фирма,а тя просто е приватизирана.Разбира се че има шуро-баджанащина,но къде я няма?Георги Харизанов си гледа работата и няма вина,че перничаните са за предпочитане,тях ги набутва друг.Като цяло директорите в ГБС ИС,са читави хора.Въпреки,че фирмата е голяма,мисля ,че за корупция не може да се говори.Лошото е,че организацията е много слаба,независимо от постоянните оперативки.Много от хората са добри професионалисти,и въпреки това нещо "куца"в работата на ГБС.

Работя във тази фирма от доста време. За да имам развите трябват 4 неща:
1. да съм роднина със някого
2. ако не съм роднина да спя със някого
3. ако не съм от предните 2 да съм от перник
4. ако не покривам първите 3 да съм доносник
е аз само мога да бачкам и то къртовски но това не помага за това на никого не пожелавам да работи във втази фирма

zapla6tane-pod vsekakva kritika,davat ti koledna premia posle ti q vzimat!!!uvazenie-nikakvo,ne te smetat za 4ovek,a za rob,trebva da si postoianno na tehno razpolozenie.rabotnoto vreme e do kato te ti kazat bez da ti zapla6tat dopalnitelniq tryd.

Аз работя в тази фирма от доста време. Чувствам се добре, сигурен за работното си място. От заплащането има какво да се желае. Ръководството е страхотно. Има лицемерие между колегите ама това е нормално.