Агенция за социално подпомагане /img/frontend/nomap.png"

Агенция за социално подпомагане

Заплатите в АСП са под всякаква критика. Всички сме с висше образование /защото такова беше изискването когато сме започнали- а после го промениха/, а ни дават заплати за средно.Получаваме по-малко от една магазинерка. Само началниците на отделите, които са държавни служители са с по-добри заплати, но това не е правилно, т. като нямат кой знае какви отговорности. За всичко отговаря директора. На държ. служители дават и три пъти повече за раб. облекло-  само те ли имат нужда? а ние да ходим с по едни обувки и 3 блузи за годината.

Нужно ли е да има началник сектор "ХУСУ" към Д"СП", като има началник отдел СЗ". Според мен това е излична длъжност, където се пилее от ФРЗ, на всичкото отгоре са и държавни служители, Нач. секторите единствено правят месечни справки, а социалните работници им отброяват всички данни. Не работят с граждани, мисля , че само си получават заплатите, на гърба на соц. работници.

За 2007-ма година средната заплата в сектора е била 409 лева. След въвеждане на плоския данък - положението на болшинството социални работници стана направо- смешно. Министърката ясно показа отношението си и липсата на уважение към непрестанния труд на своите служители. Вече има случаи в които социално слабите граждани получават по-големи парични помощи и услуги от колкото обслужващите ги работници. Държавата трябва иситински да застане зад работниците извършващи тази хуманна държавна деиност и полагащи постоянен и безконечен труд за да запази достинството им пред семействата им и пред самите тях.
п.п.- За 2007-а година са потърсили социални услуги и са били обслужени от Социалните работници три милиона българи
-Интересна ще бъде стаистиката на напусналите системата на социално подпомагане през 2008-а година

Напълно споделям предното мнение -много точно казано.Крайно време е на някой да му светне ,че нещо много сериозно куца.Не видях някакви шансове за промяна и точно за това съм отдвна вече бивш служител.

Агенцията за социално подпомагане е структура на Министерството на труда и социалната политика.Всички социални служби в страната са на подчинение на тази агенция. Едвали има по-зле функционираща администрация от тази. Парадоксалното е,че не се спазват никакви условия на труд. Работим в кошмарни условия със стари мебели,нямаме консумативи получаваме зареждане от някаква фирма която е спечелила поръчка с ужасни материали. Абонирани сме за вестник Дума, защото Масларова така казала. Отношението е ужасно, заплащането е около 300 лв. Ръководителя на тази агенция е г-жа Гергана Дрянска. Тя е на пенсионна възраст и само поради това,че е от БСП стой там докато сменят правителството. Най-интересни са кадрувите смени в агенцията. Когато определена управляваща партия е решила да смени даден директор на социална служба в някой град, се обаждат в МТСП,а те на АСП и извикват директора в София и в прав текст му казват,че ако сам напусне ще му предложат другата работа,ако откаже ще го уволнят след като го пукнат от проверки. След последните "структурни" промени си заминах много качествени хора и останаха само някакви смешници за ръководители. Повечето в тази агенция не притежават и необходимото образование за тази работа. Работното време е нещо условно, работи се до късно, обикалят се знайни и незнайни махали, понякога с риск за здравето и накрая получаваш 300 лв.
Най-смешното е,че всичко това се случва в социалното министерство,което трябва да изпълнява държавна политика в тази сфера.