Джи Пи Груп ООД

Точно въпросният "инж." ст. тотев е най-големият олигофрен в тази фирма. Ако за момент спре да "натега каишо" (както самият той говори) пред началниците, може би тази пасмина наречена джип си груп ще се доближи поне малко до истинските строителни компании. Не мога да си обясня до ден днешен как един прост общак е станал и си вярва, че може да управлява пък дори и роднини.

До Настоящата сложителка:

Драга колежке, явно се познаваме, но за разлика от мен нямаш име, но това не е проблем. Държа да кажа, че няма как да има негативно мнение от моя страна, защото трябва да си "изкривя" душата. Фирмата е супер като условия, ръководителите са повече от добри и опитни особенно Стефан Тотев, а възможностите за кариера са едни от най добрите в бранша. Така, че ако някой получи предложение за работа, нека ходи да почерпи приятелите си!

П.С. Не съм бил освободен от работа никога. Имах доста сериозни конфликти с трима колеги (макар че само един в момента работи там) и това ме принуждаваше или да ги изгладя или да си тръгна от там. Взех решение за което не съжалявам, но от време на време ме е яд, че не останах. Сега щях да имам в автобиографията си участие на метролиния.

С поздрави: Бончо Бонев

Коментар към неанонимната колежка. Колежке аз сам напуснах тази т. нар. фирма и до ден днешен това и най-правилното ми решение в живота. Напуснах защото:
1. Т. нар. ръководители бяха с по-нисък ценз от мен. Разбирай среднисти.
1.1. Като такива те неистово мразеха всеки по-способен и по-умен от тях.
1.2. Като такива те толерираха общите работници, може би защото ги чувдтваха по-близо до себе си. Болшинството от тях за нищо не ставаха, но имаха роднинска връзка с управата.
2. Работеше се 6 (често и 7) дни в седмицата по 10 часа
3. Получавах заплатата си (1500 лв.) в пощенски плик в брой. Осигуряваха ме на 700 лв.
4. Правото на годишен отпуск е 10 календарни дни.
Мисля, че това е достатъчно и мисля, че ако не беше връзката в. златев - б. борисов това фирме одавна щеше да е само лош спомен.

Колеги (бивши), защо не си признаете защо вече не сте част от екипа на Джи Пи? Защо е тая анонимност? Много любопитно – като уволнят поредния некадърник, и се появява негативно мнение тук. Поредния некадърник, който или не може да чете чертежи, или не може да работи с елементарни програми (естествено, на интервюто е обещал света), или го мързи та го боли, или идва пиян на работа или влиза в някакви крадливи комбинации, мислейки си, че е най умния, или….. Списъка е дълъг. Кажете си колеги (бивши), защо бяхте уволнени от Джи пи, а недейте надълго и нашироко да обяснявате каква била структурата и какви били шефовете на фирмата и какви мутри били и тн. Обяснете защо ви освободиха, вместо да тролвате. Да, има грешки на растежа, и точно вие бивши колеги сте тези грешки . Никой не е застрахован. Така като гледам, единственото НЕанонимно и наистина обективно мнение е на Бончо Бонев, макар, че точно той би трябвало да напише негативно мнение, защото беше освободен. Всички останали сте абсолютни тролове, това е истината. Винаги съм се чудела защо тук има само негативни мнения, и точно затова реших да внеса малко яснота относно освободените бивши колеги. Засега толкова.

Джи Пи Груп ООД е най-сбърканата фирма, в която човек може някога да попадне. Няма едно нещо в нея, което да е както трябва - нито ръководство, нито управление, нито организация на работа, нито работна атмосфера. Изключителна заслуга за това имат двамата собственици на фирмата - две мутри и припкащите около тях заместници. Характерният им стил на работа е авторитарен, циничен, арогантен, грубиянски, а не са изключение и случаите на физическа саморазправа /бой на служител от фирмата/. Високопарните слова на единия от двамата, поместено в сайта на фирмата - от "аз" към "ние" , са пълна заблуда и измама. Значението на човешкия фактор в тази фирма и уважението към него е сведено до нула. На почит са само хора - роднини и такива, които умеят " ниско да се кланят" и целеустремено да " лижат г...." .
Това,от което най-много ги е страх шефовете на фирмата е някой да не ги измами или окраде. Но най - голямата ИРОНИЯ, е че най - приближените хора до тях, най - много ги крадът,фино и леко, но те упорито и тъпо им вярват или просто не искат да приемат фактите. А то е толкова очевадно, само ако поискат, ще видят. Това си е за тяхна сметка.
И на двамата им липсва смелост и човешко достойнство. Когато стане напечено, единия се скрива в чужбина и изпраща на предна линия, своя паж , чийто основен девиз е "Да превърнем мозъка в мускул" , а другия просто се прави на велик - високопарни слова, а после едно голямо НИЩО.
Преди време съкратиха голям брой хора от фирмата. Нямаха смелост да ги освободят като "съкратени", а ги принудиха да си напишат молбите за напускане и който се опъваше имаше последствия. С това отрязаха правото на хората да получават обезщетение от борсата и ги поставиха в затруднено положение. Но те са толкова зле, че едва ли са знаели какво трябва да плати фирмата и какво НОИ. Това е то "Великото Джи Пи" - Господ да ги накаже!!!

Съществуването на тази фирма е факт благодарение на едно единствено обстоятелство - близостта на ръководителите-мутри до Валентин Златев - шефа на Лукойл Б-я и неговото влияние върху управляващите в страната. Много пари се вливат в Джи Пи и големи ИГРИ се вихрят - нечисти сделки, подкупи, измами. Едва ли таз и никому известна фирмичка, щеше да просъществува дълго на свободния конкурентен пазар, ако не беше якия гръб на Златев. Но....... всичко си има начало и край, и техния ред ще дойде. Така че хора, не се подлъгвайте да работите с или за тази фирма, със сигурност ще се разочаровате, а бягайте далеч от нея.

Човек уважаващ себе си не би работил в тази фирма .

Здвавейте, искам да се представя - оглавявам отдел  смут  във фирмата . тези дни ще раждам . искам само да кажа че във фирмата  със подмазване и със св....ки можеш да се издигнеш за моите 8 г. Съм пробвала и по двата начина и съм успяла(естествено не с един човек) . затова да кажа с много желание и силни амбициии можеш да се докажеш във фирмата - естествено трябва да дадеш всичко от себе си и да не се пестиш и за минутка. Работи се в екип , винаги 2-3 около теб да те подпрат- кой както иска. Заплащането е на ниво , редовно се взимат заплати. Дрехи обувки и бонуси за коледа. За другите неща си ги правите и ковете вие . с много работа и мерак стават чудеса.

Работих в Джи пи груп 10 години, преди 6 месеца се пенсионирах и вече не съм на работа там, и искам да ви кажа че това е място където работят изключителни професионалисти. Във фирмата има колектив и добра атмосфера за всички на които им се работи и искат да се развиват. През годините се е случвало макар и рядко във фирмата да попаднат и хора които търсят лесна работа и ги мързи и предполагам, че негативните коментари са точно от тях защото не можеха да се впишат в колектива и бяха освобождавани. И все пак им се даваше шанс да се научат от можещите и професионалистите във фирмата. В Джи пи има достатъчно кадърни хора, които се развиха с годините. Искам само да кажа, че във фирмата няма голямо текучество на кадри, и си струва да работиш там, ако си мотивиран за професионално развитие и искаш да постигнеш нещо с работа.
п.п. Изразявам едно обективно мнение на човек, който вече не работи там, нека всеки да си прецени за себе си.

Какво е положението към момента? Пускат втора обява в рамките на няколко месеца. Заслужава ли да се пробва?