"Вида Стил"АД /img/frontend/nomap.png"

"Вида Стил"АД

Беше хубаво предприятие

Дотук е стара информация. Фирмата е в производство по несъстоятелност и затова не изплаща възнагражденията на напуснали работници. Те следва да се получат от синдика на фирмата при приключване на производството - тоест след близо 2 години по мое мнение.  От 1 година се плаща редовно. Не са платени социалните осигуровки но има идея да се изплатят. Съкратена е само администрацията и нито един работник от производството. Има кливматици в работните помещения и те са ремонтирани или се ремонтират в момента. Подадени са над 100 молби за постъпване на работа но за сега не приемаме нови работници. Опитваме се да оцелемм но инвестираме в себе си.
управител Д. Бонгалов.
П.П  Града е малък и може да се провери лесно с питане.

Што не пишете бе хора-там никой ли не остана.Чух,че си търсели пак шивачки,ама незнам с какво и изобщо мислят ли да им плащат или си търсят пак робини да им изкарат малко лесни за тях парички.Резил,че тази фирма имаше такова име преди време и че половината жени от града и околните селца си изкарваша там прехраната

Аз снъщо съм бившае служителка на фирмата. Нарпуснах по чл. 327. т.2 за неизплатени заплати, обезщетения и осигуровки през м. май 2008 г все още не са ми изплатени 6 работни заплати въпреки че осъдих бившите си работодатели. Условията на труд са ужасяващи. През лятото температурата в цеховете достига до+36 градуса, а през зимата е около 10.Отнношението към работниците и служителите е възмутително, грубо и непрофесионално. Доколкото имам информация от бившите си колеги и колежки заплащането продължава да е нередовно и меко казано оскъдно.

Doskoro raboteh v tazi firma, edinstvenoto koeto polu4avah ot rabotata be6e nervi lipsa na pari lipsa na uvajenie. Vseki den otivah na rabota s nejelani, strah i predpolojeniq kakva li 6te e sledva6tata laja za polu4avane na trudovite mi vaznagrajdeniq. V prodaljenie na 5 meseca edinstvenoto opravdanie za lipsata na zaplati be "tarsim investitori sega nqma pari" a produkciqta izliza6e neprekasnato rabotihme za uvajavani evropeiski firmi koito bez samnenie si pla6taha redovno, no pari ne stigaha do rabotnicite. Semeisvata na 90% ot rabotnicite se izdarjat ot parite polu4avani ot firmata kak mislite sa jivqli tezi hora prez poslednite sedem meseca za6toto ot fevroari te ne sa polu4avali normalni zaplati. Ot iuni zapo4naha da im se podigravat sas sme6ni sumi vseki petak sumi koito ne pokrivaha dori nai neobhodimoto za da se jivee normalno. Sled koeto zapo4naha da pla6tat v produkciq koqto stoi v skladovete pove4e ot 10 godini. Veselo nali "skapi pribrah se dnes 6te ve4erqme rizi a za utre sam si zapazila nai krehkiq plat kasa se s pogled" naistina e veselo. A nqkoga firmata ima6e nai dobroto ime v bran6a ne samo v grada v cqla Evropa dori raboteha za 6tatite. Ka4estvoto be6e na nivo parite bqha redovni horata raboteha s jelanie. Sega e korenno razli4no palna protivopolojnost na nedale4noto minalo. Skoro dori i zgradata ve4e nqma da q ima samo 6te si spomnqme za tova kakvo prekrasno predpriqtie be6e i kolko lesno edno lo6o upravlenie go uni6toji.

В тази фирма заплащането не много добро,защото:
първо-то е изключително не редовно,
второ-процесите(повечето)са ниско платени.
Някой от колегите ,който са в състава на фирмата се отнасят с не уважение към теб.Нямаш много голямо развитие и повечето хора работят там са за да пнатрупат стаж и да излязат на пенсия(по-голямата част са хора над 45г.)Единственото хубаво е,че цялата фирма мина на редовна смяна.Аз съм бивш служител на тази фирма и нямам изплатени пари за 6-7мес,което е страшно гадно и не почтително към мен.Има хора,които са напуснали преди 2-3мес. и още не са получили своите заплати.

Това е лично мое мнение за тази фирма и не искам да настроя никой към тази фирма.

С уважение:Иванова