АКБ Форес /img/frontend/nomap.png"

АКБ Форес

кандидатствам за позицията специалист ЧР, може ли някой да ми каже нещо за този отдел?! Какво е възнаграждението, колеги и работна среда.

Благодар,

Здравейте всички, които четете обявите на АКБ Форес и се чудите дали да кандидатствате там- е едно ще ви кажа, аз работя в този холдинг от 2г. и към момента не съм взимала заплата от м. декември- пита шефовете какво става, а отговорът е криза- ДА ама НЕ, аз се чудя как да си плащам кредита по време на криза, а шефа ходи в Дубай(без да дава заплата от 4м.). Какво да се прави взех си болничен и мисля да изчакам да ми изплатят дължимото и да бягам, но това едва ли ще стане?

Идеята на това, което пиша сега е да кажа на всеки човек, който е решил да бачка сериозно, че АКБ Форес не е мястото за такъв тип личности. Ако ти се работи и искаш наистина да развиеш потенциал си просто не се захващай с тези ДТД. Това не е злостно предупреждение, а резултат на горчев опит, защото ако аз се бях слушала в думите на всички около мен нямаше да изгубя 1год. от живота си в толкова безмислени дейности. Ще опиша накратко ситуацията с два- три примера:
1. Отчиташ деветмесечието в началото на септември(по какви показатели само шефът знае)
2. Отиваш в командировка на Русалка(600км. от София) на ВЕЛИКДЕН за НАЦИОНАЛНО СЪВЕЩАНИЕ-няма знаечиние семейство, почивен ден, просто шефа иска компания по празниците, слушаш и гледаш семейството, а всъщност искаш просто де си при своето поне на Великден.
3. Отиваш на работа в 9ч. и в 9 и 30ч. ти казват "шефа те вика спешно на Русалка", отивам там три дни шефа на ме вика и на четвъртия ти казва охраната му ела другата седмица, че сега е зает.
4. Заплатата винаги закъснява с по 10- 15 дни.
това е цялата истина по отношение на работата.
Всички обаче, на които просто не им се работи ще се чувстват добре, ако си стоиш тихичко и не правиш нищо Банев не те забелязва и няма да ти създава работа- той принципно се сешта за някой и побърква този някой, но ако не знае за теб си си ОК.
Съжалявам, че работих там- имах големи очаквания към работата и бях много разочарована от безумното естество на работата- преливане от пусто в празно.

Смятам, че има леко преувеличаване в отзивите. Работила съм дълги години там и съм запознат с "кухнята". Заплащането не бих казал, че е чак толкова лошо, както и шанса за развитие. Ако имаш качества, лесно ще бъдеш повишен. Въпросът е как ще се справиш тогава. Умишлено не съм дал оценки по отделните показатели. Напуснах по здравословни причини. Знам, че малко е странна структурата като цяло, но повярвайте има и хубави неща. В отделните фирми из страната - всеки се занимава с това, за което е нает. Но в Централата функциите са доста размити. Всеки би трябвало да има разнопосочни знания и умения. Налага се, защото работата там е свързана с управлението на целият Концерн /ФИК -финансово-индустриален концерн АКБ Форес/. Не заемам позиция на защитник, но не мога да кажа, че е чак толкова зле, колкото го описвате. Просто трябва по-различна нагласа за да работиш там. Има доста неща, които да се научат, да добиеш опит и рутина. В заключение ще кажа - за АКБ Форес са ти необходими, здрави нерви, желание за работа и известна доза непукизъм. Абстрахираш ли се от негативните навици на някои от служителите там, ще се чустваш добре.

Абе тези още ли ги има!
Все си мисля, че всеки, който се е доближил до тази компания силно съжалява(предвид това, че напуснахме около 10 души за една седмица).

АКБето е пълен смях.
Работих за тази фирма 1, 4м. и по- голям хаос не съм виждала(дори не съм си преставяля). Шанс за развитие 0, за повишение на заплатата 0, за признателност - 5 ит. н., мога да опиша още много неща, но хора вярвайте ми просто не се доближавайте до тази форма на икономическа организация

О нищо не знаете аз работя в централата на тази "компания" и се забавлявам откровенно на всички. Тук за работа не може да става дума, всеки просто си губи времето дори и собственикът. Лошото обаче е и че не дават пари- ха ха ха.
Бягайте далеч или просто прочетете малко за Н. Банев и сами ще разберете.

Ей хора, никога не започвайте работа в тази компания- всичко е пълен смях!!!!!!!!!!!!!