Албена Стил АД /img/frontend/nomap.png"

Албена Стил АД

Хора тази некоректна ф-ма продължава да лъже работниците и да не им дава изработените заплати.Ние в МОЛ-София работихме до 25.03.20010г и един ден охраната ни каза,че ни гонят защото наема не е плащан за 8месеца,а на нас ни дължи заплати за 5месеца.Затваря ни телефона и ни казва,че пари няма как да вземем от нея дори и да я съдим.Добре че едното момиче се сети да ена нея и дава някакви пари.А тези жени,които са в аутлета в София им се чудим за какво стоят като виждат как са нещата и на тях не им дава заплати,но докато си мълчът такива овце така ще ни мачкат и няма да се оправим.Жалко че работника няма никакви права,а работодателя има правото да го мачка и да се гаври с него.

Ами аз си взех заплатата много бързо. След като им представих декларация от адвокота си, че смятам да заведа дело и да им се запорират разплащателните сметки, буквално за два дни ми изплатиха дължимите около 1000 лева. Трябва просто да бъдете настоятелни и да не с оставяте магарето в калта. Даже и за 2 лева дълг. Бъдете настоятелни и заведете дела. Ако не ви изплащат работната заплата повече от един месец имате право да напуснете без предизвестие, като при това фирмата ви дължи обезщетение в размер на една брутна заплата. Аз вече минах по този път и си взех и заплатите и обезщетението.

АЗ СЪМ БИВШ СЛУЖИТЕЛ В АЛБЕНА СТИЛ ГРАД ДОБРИЧ НАПУСНАХ НА 05,02,2009 ГОДИНА ИМАМ ДА ВЗИМАМ ПАРИ ЗА ТРИ МЕСЕЦА В РАЗМЕР НА 1100ЛВ, И НЕ МОГА ДА СИ ГИ ВЗЕМА ТЕ НЯМАТ НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ХОРАТА ОБИЖДАТ ГИ РОГАЯТ ГИ И ГИ КАРАТ БЕЗ ПАРИ ДА РАБОТЯТ ДО КЪСНО И СЪБОТА

Ходих на разговор. Определиха ми среща на следващия ден. Дойдох в уречения час, но трябваше да чакам още, представете си, !!! 1 час, при което служителката, с която имах среща влизаше, излизаше, разговаряше с т.нар. директорка, все едно аз съм някакво нищожество. Еми да, сигурно ме смятат за такава, щом съм опряла за работа до тях... И не знам кое им беше толкова спешно, на живот и смърт, сигурно, при условие, че нашият разговор продължи не повече от 10мин, а и имах уговорена среща???
За мен това е недопустимо! Това е подигравка с хората, с времето им и т.н.
За заплащането, след като се стигна и до обсъждането на този момент, да не говорим! Повече от смешно!
Впоследствие разбрах, че дори и мижавите заплати не изплащат с месеци, и наскоро е напуснал почти целият им счетоводен отдел, начело с главния счетоводител.
Какво ще кажете, а?

За доставчика-нахрани адвокатите и се въоръжи с много , многоооооооооо търпение...Направиха ни на маймуни,пак излъгаха народа.Всички работели без пари-вярваш ли?Правосъдието е на тяхна страна.Шием на Тачева и искаме правосъдие.Побързай докато не са обявили фалит-не че има някакво значение,но ако фалират губиш.Сега поне имаш макар и малък шанс.Гони до дупка.Време е да се събуди този заспал народ,а не да чакаме някой да ни измоли изработените пари.Номера е очевиден много отдавна на хората-фалит за "Албена стил" и MAX DANIELI се ражда от пепелта.Успех на всички които имат да вземат.

Доставчик съм на "Албена Стил" и ми дължат доста пари вече повече от 5 месеца. Мога ли да очаквам, че изобщо някога ще ми се издължат или да ходя да храня адвокатите? Благодаря на всички за съвета!

Приказка за гоненето на детската мечта.
Имало едно време едно момиченце на име Меги.На не я и вървяла математиката , но тя имала мечта "Да има собствена модна марка".Когато пораснала на Меги и се отдала възможност да осъществи голямата си мечта .Тя създала собствена марка МаксДаниели.
Фирмата не тръгнала ...Започнало едно лудо наливане на средства от голямата и просперираща сестра Албена Стил към малкото болнаво братче Макс Даниели,но колкото и да наливала Меги в малкото братче ,то ставало от зле по зле ...... До като накрая и голямата и здрава сестричка се разболяла понеже не можела само да дава и да се управлява (некадърно).Сега мили деца нашата приказка свършва за съжаление с лош край : братчето почина ,сестричката е на изкуствено дишане и я чакаме всеки момент.Най лошото в цялата тази приказка е че преследването на една детска мечта се превърна в крах за една работеща фабрика ,респективно крах за много семейства,и умишленно затваряне на най-големия производител на връхни облекла в Европа.За съжаление скъпи колеги ние си пишем тук , не взимаме заплати,трупаме задължения към НЕК , Банки и тн. , а момиченцето виновно за това положение просто ще затвори починалото братче и сестриче ,и ще продължи да съществува с паричките от другото си джобче.Безмисленно е да навлизаме в спорове по между си фактите са такива каквито ги изложих ......... За съжаление !!!!!

Докога ще има такива фирми?В тази държава няма ли инспектиращи органи?Хората работят без заплати от няколко месеца.Какво се случва-никой не казва.Ситуацията е напълно неизвестна,както и съдбата на малкото останали да работят там.Кораба потъна,а хората незнаят.И брега е много далеч...

искрено съжалявам ,че фирмата се съсипва от ден на ден имаше потенциал за развитие

Миме от отдел ОТК, мненията не са преувеличени, нито са от конкуренцията! Я кажи ти от кога не си взимала заплата и за кой месец ти дължат заплата!!!!! Ама докато има такива гъзоблизковци ще има и такива като АС.
Ами излезе шефа пред хората, но какво каза - освен колко много държи на шивачките, а поддържащия персонал (който между другото осирява работа на точно тези шивачки) не е важен. И на простите същества само това им трябваше да се възнесат колко са велики. Също така не може да изправиш мениджърите си пред всички работници и да кажеш колко са некадърни и как вината завода да е в такова положение е тяхна. Може и така да е , но като не ги искаш там просто ги освобождаваш, не ги злепоставяш пред работника!!!!
И от цялата тази среша стана ясно, че завода не е добре(което се знаеше и преди това), стана ясно, че шивачките ще имат заплати и този месец(докато някои чакат половин заплата за ноември все още и не се знае кога ще я получат). На този въпрос не се отговори.
И така - чакаме явно да стане чудо, защото не виждам как могат да се оправят нещата там. Истината е, че шивашкия бизнес в Б-я замира - и как няма да е така - ние предлагаме високи цени и ниско качество.