Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Ще изкажа моето много обективно мнение като бивш служител. Работих като ЕКО в мобилен екип , което е заместване и постоянно работиш в различни офиси от повереният ти регион. Заплащането е 1400 лв Бруто , като има 13та заплата Декември и 14та заплата в Май , което си е плюс и не във всяка фирма го има. Заплащането за другите позиции като ЕКО , ЕИБ, СОК е още по-смешно и ми е жал за хора с образование как седят и си губят времето в такава токсична среда. Като колеги както навсякъде има готини и много компетентни и с желание да помагат , но по-голямата част са с мания за висота и кой от кой по велик и знае повече . Системите за работа са доста мудни и две на брой , който с която му е по-удобно да работи , което е малко каша според мен и не е правилно. В централата те обучават на базови операции и процеси и като идеш в клона - осъзнаваш колко тъп се чувстваш и нищо не знаеш. Може да се научи доста , но с мъки, досаждане, много питане по различни колеги. Бавни процеси на работа , клиентите те плюят постоянно и на никой не му пука и всеки ти вика ЧАКАЙ , а ти си пред клиента и висиш и нищо не можеш да направиш освен да чакаш някой да те съпортне , който е зает с още 10 неща и когато му дойде времето.... След 17ч като затвори клона ,някои колеги нямат личен живот и започва един лаф и едно бавене и тръгването понякога е в 17,30 и чак до 18ч сме седяли да си чешат езиците за да ти кажат чао приятна вечер и те си седят още... Докато се развиеш и искаш нова позиция - шанс няма да мръднеш . Като пуснеш молба за напускане , звънят от къде ли не да те питат , защо, какво , как и оферират . Жалко защото аз като кажа чао значи чао и ми стана още по тъпо , както се казва " От вратата да ме върнат обратно". Има соц придобивки , мултиспорт, ниски лихвени проценти за служителски кредити- 1,5% и после роб до живот защото ако напуснеш става на условия за клиент.

Бях на интервю преди време. Ако не живеете в Младост локацията никак не е удобна - извън Околовръстното е. И се стига само с кола, с градски транспорт е много висене, защото след метрото трябва автобус, който е много рядък или да вървите почти километър пеша.

За Радослава Димова мога да кажа, че професионално си водеше интервюто. Но не мога да кажа същото за нейните колеги, особено единия с бялата ризка (нарекох го Пишкодръпко).

Смешно е боклук като него, завършил някаква измислена специалност където не се е вясвал на лекции в УНСС или Академията в Свищов да се прави на важен. Такива като него извън офиса са едни нищожества, никой не ги знае.

Анонимен бивш служител, хъм, защо анонимен?
Ето, аз заставам с името си – Мария се казвам и никой не ме държи като заложник и ми омръзна някой да ме поставя в роля на жертва или в „лични отношения“. Ами не драги Анонимен, аз харесвам работата си, харесвам колегите си, работя упорито по СВОЯ воля, не защото някой ме кара и това ми се отплаща – развивам се и то точно в тази банка. В този портал не видях за една банка да се говори нещо добро, чудя се защо хората се хващат да работят в институция, която не харесват?

Изключително порочна среда. Цялата система, особено в сегмента малък и среден бизнес е стагнираща и неефективна. На ключови позиции са поставени некомпетентни хора, избирани не по умения а по приятелски и родствен принцип. Всички от изпълнителния директор до портиера знаят за проблемите, но никой от ръководният екип не желае промени за да не се лиши
от облагите, които получава. Правният отдел административният отдел и др. са подигравка.
Упрекът е хвърлен изцяло върху експертите.
Отношението е ужасяващо. Служители се държат, като заложници до късно по клоновете. Постоянно се правят ненужни и неефективни, дълги с часове(половин работен ден) оперативки, Събират се служители от множество клонове и се повтарят едни и същи обиди и публични засрамвания.
Отпуските се взимат по решение на работодателя.
Често те принуждават да работиш по време на отпуск или дори болничен.
Служителите напускат след между 6 и 12 месеца от момента на постъпване.

Когато си в отпуск по майчинство, не получаваш 13та заплата, освен за годината, в която си бил реално на работа и то за месеците, в които си бил на работа. Докато си в майчинство получаваш заплащане от НОИ. Те няма как да изплатят 13,14 и т.н. на брой заплати.

Герганче, иди в ОББ, като не ти харесва Пощенска. Там заплатите са наполовина по-ниски и няма бонуси.

Вчера бях на интервю. Попаднах точно на цитираната Орешкова. Не знам с какво ви притеснява жената. Държа се нормално. Зададе ми нормални въпроси, които си отговарят точно на длъжността, за която кандидатствам. Не може хем да искаме добри условия, хем да нямаме представа с какво се заемаме. Ако ви притесняват интервютата в банка, то елате да видите какво е да работиш с всякакви клиенти – доволни, недоволни, ядосани, нагли…

Здравейте
Интересуваме дали когато си по майчинство,ти се полага 13 заплата.Дали някой от тук е запознат по този въпрос.

Изобщо не са лоши цитираните заплати и бонуси, мога да ви зитирам такива от друга банка и те изобщо не са толкова добри.
А, че тези, дето очакват да ги повишат, пък не ги повишават за сметка на друг, ще търсят причината в теорията на конспирациите си е ясно

Работната среда в Банкиране на дребно е много токсична. Виреят само хора, които ръкопляскат угодно и изгодно на помислилите се за богове ръководители трансферирани преди години от немска банка с жълто лого. Съответно, ако сте служител от въпросната немска банка и искате да работите в Пощенска банка няма проблем - може да започнете и без интервю. За ниски мениджърски позиции по отделите в банкиране на дребно, не че има други възможности за израстване , различни от Мениджър продажби например , трябва да умеете да сервилничите и да дъвчете дъвка непрекъснато. Заплатите са около 3000 брутни лева.
За клонова мрежа е също зле - непрекъснато се търсят хора. Управителите на клонове взимат около 2800 брътни лева. Заплатите не се индексират годишно. Започнеш ли на едни пари има да си чакаш повишение, а бонусите не са повече от една заплата на тримесечие. Обучения за награда има само за богоизбрани, освен задължителните такива. Т.нар. ръководители обещават, че ще има промяна, но с времето няма такава, както и няма развитие.
Иначе е доста зле в ЦУ - прозорците не се отварят, тъмно е и се работи непрекъснато на луминисцентно осветление. Има безплатна чешмяна вода, но диспенсерите не се почистват. Ако ползваш кухнята трябва да внимаваш, че част от служителите в Продажби са с аростократично обоняние и много тежко преживяват миризмата на манджа. Интригите и клюките са на ниво. Много е важно ходенето по срещи също така, независимо от резултата. Цифрите са според както се нагласят.
Колкото до ЧР - Орешкова и тук се намести. Но и шефката к е достатъчно нехаризматична, така че няма какво друго да се очаква. Единственото хубаво нещо е 13 та заплата и коледен бонус. Обаче тримесечното предизвестое, с което те връзват не може да компенсира горното.