Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Бях поканен на интервю за една от отворените им позиции. Не бях кандидатствал те сами ме намериха в LinkedIn. След проведено интервю с HR и Мениджър ми бе казано, че ще ми върнат обратна връзка до 1-2 седмици, че били отпуска. Бях писал на ХР, ако може да ми пишат за тяхното решение. За жалост дори не си направи труда да ми върне някакъв отговор въпросната дама: Rozalina D. Dimitrova Nikolova.

Доста "професионално" отношение имат към кандидатите. Не бих ги препоръчал като цяло. Подигравателно се отнасят към кандидатите, които те самите канят. Смешни HR-и, които нямат грам адекватност за работата и задълженията.

Поздрави.

Гадна работа. Преди 2-3 години работих, раздавах се, правех и невъзможното, лъгах клиенти както ми казаха за да имам бонуси /не повече от 50 лв на тримесечие, в повечето време и никакви/, оставане между 0,5 и 1 час всяка вечер. И какво - дойдоха онези газолизци и лайноядци - Карагюзов и Александров и ми казаха, че нищо не става от всички - голяма мотивация. Ниски заплати, постоянно те критикуват, обвинения, интриги, бумащина. Александров спи с половината млади и красиви, направи си устата и мене да ме мине, ама като не му се дадох и ме нарочи. Другия гай и той се пробва. В тази банка само гъзолизци и слуги. Има си шефове и никой не може да ги бутне. Само излишни обучения, които докато те обучат и вече са сменили продуктите и концепцията. Дават се много пари за глупости, а за хората нищо не се прави - кой до когато издържи!
Ако искате да се чувствате недооценени, тъпкани и изплюти - отивайте там. Оня мазник и дърт мераклия - дето отговаря за персонала и дето всички треперят от него - бате Емил Георгиев - най-долния и мръсен глупак. Дойде и накара всички САМИ да се откажем от 14 заплата - счкаш ни я подаряват и никой няма нужда от пари!

Изключително отровна среда! Не можеш да си вземеш почивката, която ти се полага, повечето колеги са ужасни, някои ги мързи да работят и като влезе клиент се крият зад монитора сакън да не седне клиента при тях! По-голямата част от клиентите са безмозъчни същества, само се заяждат, гледат те все едно си някоя обикновена продавачка насреща, правят се на по-компетентни от теб и ти вгорчават живота. На смс гласуването те оплюват без значение как си ги обслужил, после управителя на клона те привиква и те изкарва най-долното и некадърно същество, без да чуе твоята гледна точка каква е!!! Правят се оперативки на които всеки път се коментира едно и също. Мотивацията е под нулата, заплатите се променят рядко. Кординаторите спамят постоянно и нагло относно продажбите д цел те самите да покажат колко много работят и съответно да се издигнат, а не мислят колко демотивират експерите! Регионалните, относно г-н Й.Й., който е в София Запад е гнусно прасе, което няма никакво отношение към служителите, има се за Господ, прави каквото си иска и само заплашва как ще те изгони, изкарва те лъжец, нагъл, некадърен и т.н. Оправяш се сам с всичко, управителя държи служителите си до късно без да го интересува, че тези хора си имат личен живот и семейства, унижава те пред клиентите, а самият той не може да си разпредели времето както трябва и дори не е компетентен в доста области. Системата е ужасна, прави работата ти бавна, изнервяща. Трябва да влезеш на 5 места за да направиш едно нещо. Като се занимаваш с казус на клиент, който отнема повече време и МОРКО ти звъни да ти държи сметка защо се бавиш и дори ти поставя ултиматуми и се прави на шефче, което не е. Гонят те за продажби на кредити, кредитни карти, застраховки и какво ли още не, а ти цял ден си имал различни казуси, отнемащи поне един час и после куп документи и вечер след приключване управителя те привиква да ти държи сметка защо нямаш продажби и да пита какво си свършил през целия ден, като ти намеква, че стоиш и си клатиш краката по цял ден и нищо не работиш, без да се замисли, че освен продажбите имаш куп административна работа, която трябва да се свърши и ако не се свърши, ще валят жалби от клиентите, които влияят също на оценката на клона. Няма никаква организация в тази банка! Нищо не е направено както трябва, процедурите са тромави! Който се захване да работи там ще си загуби времето, разбира се ако не е човек на висшестоящо лице.

До предишния коментиращ бивш колега - то нали шефа на цокса е семеен с отговарящата на звеното за ипотеките и да видиш в края на месеца как се преизпълняват планове и започва едно тупане в гърдите колко сме велики, начело с началника на продажбите, комплексирания вечно ухилен смехурко. Един път като си отвориш очите и се отървеш, ти става леко на душата. Там се още лява само ако си с дядо владика или някой те такова. Ако не си в тези категории, след като те използват максимално или те махат или сам си набиваш шута. А ако си тъп и търпелив, може и да се пенсионираш там - нали някой все пак трябва да бачка. Не им за виждам на редовите служители в цокса с 1200 лева заплатка. Подигравка с хората. В другите звена където са работните мравки е същото.

Да, Пощенска банка, една велика сила която изкупува плява и се гордее с това.Един малък бизнес който иска да става голям... тя Нешкова ще го оправи, разбира го, умее да вдъхновява хората си, има интелект и мисли три хода напред.Предният даже не го обявиха че си тръгва, предната и тя така а поредният може би и той...скоро.Плана се изпълнява, усвоявания няма, портфейла расте ли или намалява, важното е всяка сделка да е с бизнес решение.
Цокса, голяма работа, анализират, разбират и накрая като им пляснат клякат, като ги намажат се навеждат и се радват че са част от процеса и не ги пропускат.Начев, техният гуру е принципен, спи само с една шефка на бизнес център, единият предлага, другият одобрява, всички знаят но защо да развалят този тандем, все пак това е работещ малък бизнес.Една пародия която ще има тъжен край, заснета е в подходящо време но от аматьори в черно-бял нюанс.

Накратко от началото преди 8 месеца - интервю с HR, които бяха сърдити, може би по природа. Това беше най-малкото. Натоварване, неуважение, разговори на висок тон, караници, кражба на идеи и всякакви тъпотии. Ежедневието е такова. Работя пряко със звена продажби, продукти и други звена. Там е пълно с комплексари, най-вече големите началници. Усеща се кои са им любимците и кои не са. Отровна атмосфера. Личи си и кои си бъркат по дупките и най-вероятно са в други зависимости. Не разбирам, но има колеги, които са заедно, а работят в отдели, които са под пряка зависимост един от друг. Това е чист конфликт на интереси. Единия одобрява на другия и това става със знанието на техните началници. Не бях виждала такова нещо до сега. Така се ощетява финасово банката за бонуси и се изкривяват резултатите. На никой не му дреме обаче, важно е да си разпределят парите. Търся си работа, за да се махна. Всеки ден съжалявам, че си губя времето тук.

Здравейте, може ли някой да предостави по-подробно информация за работата в кол центъра към банката? Как е като условия, натовареност,бонуси,таргети, ръководители, смени, заплащане? Изобщо струва ли си? Искам да уточня, че натоварването не ме притеснява, по-скоро условията и средата са ми важни.

Не съм работник, клиент съм, по неволя. Няма по-умряла банка от тази, поне клонът в Стара Загора на Граф Игнатиев е пълен с 3-4 дебели и невиждали мъж от поне няколко години 'лелки' на по 30-35 години. Сърдити, неприветливи към нови клиенти, прости селянки. Поне се къпете лятно време, не е излишно. И специално Ива Петкова - не си махай мустака, отива ти !

Какво е мнението ви за управлението на регион София- Изток в Пощенска банка и отношението на г-жа Чолакова?

Мисля да кандидатствам за работа в банката. Може ли да споделите какви тестове има(ако има въобще, чета веднъж, че има, после, че няма; обърках се малко). Имам познати(настоящи служители), които ми казаха, че не са правили никакви тестове след кандидатстването си?
И другото много важно нещо, което ме притеснява е въвеждащото обучение. За себе си мога да кажа, че съм много отговорна в работата, стига да знам какво и как да го направя. Та, има ли период в началото, в който служител ще ми обясни съществения процес на работа и работа с програмите, които използват, дават ли се някакви материали за теоретична подготовка, ако съм експерт по кредитиране, например?
Питам, понеже на доста места, на които съм работила, съм била оставяна на самообучение и е доста неприятно като питам за нещо и да ми правят физиономии отсреща.(Осъзнавам, че звучи малко детски, но късмет...)
За колеги и да питам, предполагам, че във всеки клон е различно и едва ли бихте дали еднозначен отговор, но ще се радвам, ако споделите своя личен опит.
Всякаква друга информация ще ми е полезна от бивши и настоящи служители.
Благодаря предварително!