Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Анонимен бивш служител, хъм, защо анонимен?
Ето, аз заставам с името си – Мария се казвам и никой не ме държи като заложник и ми омръзна някой да ме поставя в роля на жертва или в „лични отношения“. Ами не драги Анонимен, аз харесвам работата си, харесвам колегите си, работя упорито по СВОЯ воля, не защото някой ме кара и това ми се отплаща – развивам се и то точно в тази банка. В този портал не видях за една банка да се говори нещо добро, чудя се защо хората се хващат да работят в институция, която не харесват?

Изключително порочна среда. Цялата система, особено в сегмента малък и среден бизнес е стагнираща и неефективна. На ключови позиции са поставени некомпетентни хора, избирани не по умения а по приятелски и родствен принцип. Всички от изпълнителния директор до портиера знаят за проблемите, но никой от ръководният екип не желае промени за да не се лиши
от облагите, които получава. Правният отдел административният отдел и др. са подигравка.
Упрекът е хвърлен изцяло върху експертите.
Отношението е ужасяващо. Служители се държат, като заложници до късно по клоновете. Постоянно се правят ненужни и неефективни, дълги с часове(половин работен ден) оперативки, Събират се служители от множество клонове и се повтарят едни и същи обиди и публични засрамвания.
Отпуските се взимат по решение на работодателя.
Често те принуждават да работиш по време на отпуск или дори болничен.
Служителите напускат след между 6 и 12 месеца от момента на постъпване.

Когато си в отпуск по майчинство, не получаваш 13та заплата, освен за годината, в която си бил реално на работа и то за месеците, в които си бил на работа. Докато си в майчинство получаваш заплащане от НОИ. Те няма как да изплатят 13,14 и т.н. на брой заплати.

Герганче, иди в ОББ, като не ти харесва Пощенска. Там заплатите са наполовина по-ниски и няма бонуси.

Вчера бях на интервю. Попаднах точно на цитираната Орешкова. Не знам с какво ви притеснява жената. Държа се нормално. Зададе ми нормални въпроси, които си отговарят точно на длъжността, за която кандидатствам. Не може хем да искаме добри условия, хем да нямаме представа с какво се заемаме. Ако ви притесняват интервютата в банка, то елате да видите какво е да работиш с всякакви клиенти – доволни, недоволни, ядосани, нагли…

Здравейте
Интересуваме дали когато си по майчинство,ти се полага 13 заплата.Дали някой от тук е запознат по този въпрос.

Изобщо не са лоши цитираните заплати и бонуси, мога да ви зитирам такива от друга банка и те изобщо не са толкова добри.
А, че тези, дето очакват да ги повишат, пък не ги повишават за сметка на друг, ще търсят причината в теорията на конспирациите си е ясно

Работната среда в Банкиране на дребно е много токсична. Виреят само хора, които ръкопляскат угодно и изгодно на помислилите се за богове ръководители трансферирани преди години от немска банка с жълто лого. Съответно, ако сте служител от въпросната немска банка и искате да работите в Пощенска банка няма проблем - може да започнете и без интервю. За ниски мениджърски позиции по отделите в банкиране на дребно, не че има други възможности за израстване , различни от Мениджър продажби например , трябва да умеете да сервилничите и да дъвчете дъвка непрекъснато. Заплатите са около 3000 брутни лева.
За клонова мрежа е също зле - непрекъснато се търсят хора. Управителите на клонове взимат около 2800 брътни лева. Заплатите не се индексират годишно. Започнеш ли на едни пари има да си чакаш повишение, а бонусите не са повече от една заплата на тримесечие. Обучения за награда има само за богоизбрани, освен задължителните такива. Т.нар. ръководители обещават, че ще има промяна, но с времето няма такава, както и няма развитие.
Иначе е доста зле в ЦУ - прозорците не се отварят, тъмно е и се работи непрекъснато на луминисцентно осветление. Има безплатна чешмяна вода, но диспенсерите не се почистват. Ако ползваш кухнята трябва да внимаваш, че част от служителите в Продажби са с аростократично обоняние и много тежко преживяват миризмата на манджа. Интригите и клюките са на ниво. Много е важно ходенето по срещи също така, независимо от резултата. Цифрите са според както се нагласят.
Колкото до ЧР - Орешкова и тук се намести. Но и шефката к е достатъчно нехаризматична, така че няма какво друго да се очаква. Единственото хубаво нещо е 13 та заплата и коледен бонус. Обаче тримесечното предизвестое, с което те връзват не може да компенсира горното.

Ако цените човешкия си и емоционален потенциал, не отивайте там. Това е организация в която цифрите се слагат преди хората.

Банкиране на дребно е в "капана" на няколко персони (и пригласящи придворни), които много ефективно проявяват ефекта на Дънинг-Крюгер и сериозно надценяват, както професионалните си качества, така и емоционалната си интелигентност. Ядрото на организираната група ни е щедро предоставено от друга конкретна институция избрала за свое лого две кръстосани кончета на жълт фон, но мъдро предпочела да се раздели с умствения им капацитет. Но да се предвижим към Клонова мрежа, там прогнозата предвещава успех, ако си падате по рап, перхидрол и ниски топки. Първите две описват, а трето квалифицира помещика на стопанството и жена му. И понеже бизнеса не е завършен без фирмено кредитиране, няма как да не споменем и централния нападател наскоро трансфериран от унгарски отбор. Тук впечатления прави непознаването на творчеството на Смирненски и по-конкретно "Приказка за стълбата".

Анастасия Орешкова е възможно най-тъпият HR, който може да съществува... Обажда ти се 3 седмици след като си кандидатствал за насрочване на интервю. По време на самото интервю изключително злобно поведение и мачкане на човешкия фактор, както от нея, така и от останалите присъстващи на срещата, човек ще рече, че кандидатстваш за позиция в посолство в друга страна, такава важност и превзетост.... Позицията беше за ЦУ, което е насред нищото до местност Камбаните. На интервюто ти се казва, че ще бъдеш залят от изключително много работа и абсолютно нищо друго конкретно....