Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Когато си в отпуск по майчинство, не получаваш 13та заплата, освен за годината, в която си бил реално на работа и то за месеците, в които си бил на работа. Докато си в майчинство получаваш заплащане от НОИ. Те няма как да изплатят 13,14 и т.н. на брой заплати.

Герганче, иди в ОББ, като не ти харесва Пощенска. Там заплатите са наполовина по-ниски и няма бонуси.

Вчера бях на интервю. Попаднах точно на цитираната Орешкова. Не знам с какво ви притеснява жената. Държа се нормално. Зададе ми нормални въпроси, които си отговарят точно на длъжността, за която кандидатствам. Не може хем да искаме добри условия, хем да нямаме представа с какво се заемаме. Ако ви притесняват интервютата в банка, то елате да видите какво е да работиш с всякакви клиенти – доволни, недоволни, ядосани, нагли…

Здравейте
Интересуваме дали когато си по майчинство,ти се полага 13 заплата.Дали някой от тук е запознат по този въпрос.

Изобщо не са лоши цитираните заплати и бонуси, мога да ви зитирам такива от друга банка и те изобщо не са толкова добри.
А, че тези, дето очакват да ги повишат, пък не ги повишават за сметка на друг, ще търсят причината в теорията на конспирациите си е ясно

Работната среда в Банкиране на дребно е много токсична. Виреят само хора, които ръкопляскат угодно и изгодно на помислилите се за богове ръководители трансферирани преди години от немска банка с жълто лого. Съответно, ако сте служител от въпросната немска банка и искате да работите в Пощенска банка няма проблем - може да започнете и без интервю. За ниски мениджърски позиции по отделите в банкиране на дребно, не че има други възможности за израстване , различни от Мениджър продажби например , трябва да умеете да сервилничите и да дъвчете дъвка непрекъснато. Заплатите са около 3000 брутни лева.
За клонова мрежа е също зле - непрекъснато се търсят хора. Управителите на клонове взимат около 2800 брътни лева. Заплатите не се индексират годишно. Започнеш ли на едни пари има да си чакаш повишение, а бонусите не са повече от една заплата на тримесечие. Обучения за награда има само за богоизбрани, освен задължителните такива. Т.нар. ръководители обещават, че ще има промяна, но с времето няма такава, както и няма развитие.
Иначе е доста зле в ЦУ - прозорците не се отварят, тъмно е и се работи непрекъснато на луминисцентно осветление. Има безплатна чешмяна вода, но диспенсерите не се почистват. Ако ползваш кухнята трябва да внимаваш, че част от служителите в Продажби са с аростократично обоняние и много тежко преживяват миризмата на манджа. Интригите и клюките са на ниво. Много е важно ходенето по срещи също така, независимо от резултата. Цифрите са според както се нагласят.
Колкото до ЧР - Орешкова и тук се намести. Но и шефката к е достатъчно нехаризматична, така че няма какво друго да се очаква. Единственото хубаво нещо е 13 та заплата и коледен бонус. Обаче тримесечното предизвестое, с което те връзват не може да компенсира горното.

Ако цените човешкия си и емоционален потенциал, не отивайте там. Това е организация в която цифрите се слагат преди хората.

Банкиране на дребно е в "капана" на няколко персони (и пригласящи придворни), които много ефективно проявяват ефекта на Дънинг-Крюгер и сериозно надценяват, както професионалните си качества, така и емоционалната си интелигентност. Ядрото на организираната група ни е щедро предоставено от друга конкретна институция избрала за свое лого две кръстосани кончета на жълт фон, но мъдро предпочела да се раздели с умствения им капацитет. Но да се предвижим към Клонова мрежа, там прогнозата предвещава успех, ако си падате по рап, перхидрол и ниски топки. Първите две описват, а трето квалифицира помещика на стопанството и жена му. И понеже бизнеса не е завършен без фирмено кредитиране, няма как да не споменем и централния нападател наскоро трансфериран от унгарски отбор. Тук впечатления прави непознаването на творчеството на Смирненски и по-конкретно "Приказка за стълбата".

Анастасия Орешкова е възможно най-тъпият HR, който може да съществува... Обажда ти се 3 седмици след като си кандидатствал за насрочване на интервю. По време на самото интервю изключително злобно поведение и мачкане на човешкия фактор, както от нея, така и от останалите присъстващи на срещата, човек ще рече, че кандидатстваш за позиция в посолство в друга страна, такава важност и превзетост.... Позицията беше за ЦУ, което е насред нищото до местност Камбаните. На интервюто ти се казва, че ще бъдеш залят от изключително много работа и абсолютно нищо друго конкретно....

Чета коментарите и се чудя, кой точно е проблемът – колегите били клюкари, вие нима не сте част от този колектив? Вие лично гледате ли си работата, или също клюкарите?
Офисите били мръсни – нещо по темата някой да е направил – лична хигиена на работното място, оплакване от работата на хигиенистката?
Несъответствие между интервюто за работа и работата – много хора не знаят за какво ходят по тези интервюта. Както ни проверяват нас дали сме подходящи за дадената длъжност, така и кандидатите могат да поразпитат и да отидат с правилните очаквания и нагласи за своята нова месторабота.
Клиентът пък, подаде ли оплакване срещу тази служителка по каналния ред? Или очаква нейните шефове с више да разберат, че има проблем и какъв е той?
Като цяло тук виждам едни мрънкащи хора, които имат проблем, но не виждат и самите те, че проблемът е по-дълбок и май е в тях.
Аз работя от 4 години в банката, върша си работата и виждам развитието си, но си върша работата, а не се скатавам. Получавам и прекрасни бонуси, каквито няма във всички банки, защото това не е първата банка, в която работя.
Но знам за какво работя, харесвам си и работата и знам, че тук съм на работа, а не на почивка.

Започването ми в Пощенска банка беше за мен едно предизвикателство. Имах огромни амбиции, които бяха смазани още с постъпването ми на обучение. Тогава разбираш всъщност колко много неща не са ти казани на време и вече е под свършен факт да се опиташ да ги променяш.