Пощенска банка / Юробанк България

Емил Георгиев - изключително невъзпитан и арогантен господин,не му отива на заеманата от него позиция!

@ Postbankera

Това, което описваш, е престъпно по всички регулативни норми. Ще е интересно след като уволнят някой ако той реши да подхрани КФН и Банков надзор.

Добър ден, искам да попитам за работа в банката ( специалист работа с клиенти ) има ли някакви бонуси към заплатата- ваучери за храна или карта за транспорт?

благодаря

ще коментирам само привилегии, като ви разкажа за последната добра практика на банката.

1. Служителите на банката ползват преференциални лихви по сметката в която си получават заплатата - в случая беше 3%, а отскоро е намалена на 2%.

2. Всички служители подписват декларация (не много доброволно), че предимно ще държат спестяванията си (вкл. и на семейството) в Пощенска банка.

3. 3% е добра лихва в сравнение с пазарните такива, затова аз лично държах добра сума по тази сметка. Натрупах лихви към октомври за около 240 лв. Уточнявам, че тази кумулирана лихва се дава веднъж годишно - на 31.12.

4. Дойде декември - от ръководството явно решиха, че лихвата е висока и я намалиха на 2%. Което пак е добре.

5. Сега изненадата - при намалението на лихвата от 3% на 2% ми се преизчислиха и лихвите със задна дата за годината при по-ниския процент. Сега имам кумулирани 160 лв. Излиза, че цяла година съм си държал парите с цел да получа някаква лихва и през декември "умните" и "хитри" мениджъри решават да ми вземат лихвата.

6. Дано на 29.12. не решат да намалят лихвата на 1% и да получа само 80 лв. или пък да ми я намалят на 0.1% и да ми кажат "Благодаря, балък, че си държа парите при нас за без лихва".

Как да не хареса човек банката, че ми взе 80 лв. от лихви и сега ще покаже по-добри резултати за годината.
Сега поне няма да имам угризения, като си изтегля парите от банката.

Поздрави,
Postbankera

Асен Георгиев е много груб. Задава много лични въпроси. Държи се нахално, което не отива никак на белите му коси!
Дори да ми предложат и аз мяма да проиема.
Много зле изглеждаща сграда. Обзавеждането е под всякаква критика.
За интервюто се закъснява!
Дори и да ме потърсят няма да приема!

Бях кандидат по обява на банката, въпреки, че имам добра работа в момента. Закъсняха за интервюто, г-н Емил Георгиев не знам от къде са го изкопали ( да, това е най-подходящата дума ), но задава твърде много лични въпроси и се държи като кръчмар. Не ме разбра изобщо какво работя в момента, а би трябвало в предвид, че е във финансова институция, и дори не беше прочел резюмето ми. За първи път ми се случва интервю, на което да искам да си тръгна още на 5-тата минута. Дори и да ми предложат позиция, ще им откажа тактично. Не мога да си позволя да коментирам самата банка, защото не съм работил в нея, но подборът им, поне през моята призма, е тотална ядрена катастрофа.

Като щастлив БИВШ служител на тази банка искам да кажа, че не съм работил през 25 годишния си стаж при толкова нещастен и жалък работодател. Работил съм в още 4 други банки, но такова чудо не съм срещал. Ако сте решили да работите в тази "велика" банка пригответе се да разберете що е това робство и унижения през 21 век и то на Ваш гръб.Ниски и смешни заплати/550 лв. чисто/ срещу изключително тежък и изтощителен труд през деня, а след като си приключил работата с клиенти, се налага да останеш още около час , час и половина да приключиш и да ти се карат колко препратки си направил колко кампании си прозвънил и разпитват като обвиняем защо не си зарибил още клиенти.Значи освен вашата жалка РЗ трябва да носите и задълженията на Началниците-да им търсите клиенти/ами те тогава за какво са/. За 1 година не видях особенна активност от шефовете/тези празни куфари/ за намирането на клиенти. Не че банката няма достатъчно клиенти, служителите не могат да смогнат да обслужат настоящите, но Лидерите на банката искат ОЩЕ! Разберете голямото лапане свърши! Говорят големи приказки за колегиалност за постигане на резултати, а в същото време докато ти се гърчиш да обслужваш клиентите, гледаш как рък.сектор и управител цял ден не могат на 2 магарета сено да разделят, как цъкат в скъпите си телефони и как пушат цигарки, докато ти не можеш до тоалетната да отидеш. Да сте чували някъде другаде да има 3-месечен срок на предизвестие? Да тук го има. Ако сигурно си намериш друго, при всички положения по добро раб.място,не можеш да се отскубнеш от ноктите на Юробанк без да им платиш, т.е. за изпроводяк да те .... та да ги запомниш! Евала! Банка! Не какво да е! За край само ще кажа на Юробанк ли,на Пощенска банка ли, не знам точното им име, че по жалък и отвратителен работодател от тях не познавам. Пожелавам им само неуспехи и мъка, защото тогава ще се превърнат от бройлери в нормални хора!

Гледам пуснатата обява за Corporate Relationship Manager, Wholesale Department in Troubled Assets Group Division

Ето какво предлага банката:

• Challenging opportunity for career development - може ако сте връзкар, но в този случай няма да четете тази обява. Сигурно имат предвид, че ако имате знания, умения и способности и решите да се махнете от тази дивизия, може да ви предложат място в друг отдел.

• On-boarding and on-going training - т.е. не търсим обучен човек, защото ще иска пари, а не искаме да даваме.

• Interesting and dynamic job.- Колко ли хора смятат, че работата с гадни клиенти е интересна? За динамиката бих казала, че означава постоянни ангажименти след работно време и обслужване на пишман шефове.

Не се говори нищо за възнаграждение, привилегии, работна среда.

Много ми е интересно дали и какъв експерт ще назначат, който да ходи някъде накрай града, да се занимава с кофти клиенти, да е постоянно под ръка и да е доволен. Сигурно са им избягали читави хора и сега търсят някой който да върши работата на двама трима връзкари. Или работата се е увеличила и понеже е гадна, никой от нашите хора не иска да я върши за малко пари.

Оценки:
Заплащане - Добре за нашите хора, зле за труженичките - средна оценка нито добър/нито лош. Вече няма коледна заплата. Индексация на заплати - някои си спомнят, че имало такива през 2007 г.

Уважение - тука зависи от мениджъра.

Привилегии - Ха! Те спряха поръчките на салфетки за монитор и хартия за ръце. Скоро сигурно и тоалетна хартия ще трябва да си носим. Чух, че им взели колите.

Фирмена сигурност - какво е това. Уволниха сума хора, за да може някой мениджър да си вземе бонуса за спестявания, а после нямало кой да върши работа. Или някой решава да те премести и ти казват или се местиш или изчезваш.

Натоварване - все по-голямо. Преставете си как махат хора, тези които остават трябва да поемат и тяхната + новите сделки, като те мотивират с махане на коледната заплата и много често и с още един нов шеф, който не разбира, но се напъва да се доказва. Оценката е за тези които работят - не се отнася за нашите хора и сладките кифли.

Местоположение - бул. Околовръстен път 260 - вие си преценете. Добре, че поне скоро пуснаха метрото до Бизнес парка.

Колеги - като в голяма организация. От всички видове: дървени философи, некомпетни, връзкари, любовници, работохолици, педанти, експерти, лидери, социопати, клюкарки, мърморковци, интриганти, страхливци, душички. Познайте кои са най-много.

Работна среда - бива, с изключение на климатичната система и липсата на прозорци, които да се отварят.

Нямам думи,с който да изкажа възмущението си за г-н Емил Георгиев,директор Човешки ресурси!
Изключително некоректно интервю,прекалено лични въпроси- предполагам всички ги знаете вече,защото са едни и същи
(Колко пари получава половинката ти?,Няма ли да имаш деца?)
Отношението му прекрачва границата на допустимото и го смятам за обидно!
Обиди университета,в който съм завършила(Вероятно защото е различен от този,в който той е преподавал!!),обиди знанията ми ( Даже ме посъветва да не ходя повече там?!? ).Обиди професионалните ми умения ( имам 3 години стаж като касиер,но според него никакъв касиер не съм била ! )
Просто наистина съм изумена и възмутена и ако все пак някой от банката чете - СЪВЕТВАМ Ви сменете си подхода на интервютата ,в противен случай ще губите ценни кадри-Аз лично реших дори и да ми се обадят да не приемам никакво предложение!!!!

Ако сте мъж, веднага се захващайте с тази работа. Ще Ви боднат още преди втората стъклена врата. Може дори някоя директорка да Ви забоде и да получите повишение. Там това е спорт. Естрогенът пуши през комина на банката.Иначе ако търсите свястна банка, адекватно заплащане, признание, качествен мениджмънт, работна среда, интелигентен и сговорчив колектив... Има и други банки.