Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Към днешна дата няма промяна в долу описаните обстоятелства. Продължават преместванията от клон в клон, минимално заплащане .... поне аз когато започвах ми обясняваха колко постижими са таргетите, управителите спомагали за намиране на клиенти, обаче в действителност не е така. Дори и да си направиш таргета ( за длъжността, която заемах - Банкиране малък бизнес минимума е 150 000 EUR на тримесечие) дори и да се изпълни Q-то бонуса е минимален. Трябва да се направи поне половин милион, за да получиш наистина добър бонус. Което е супер трудно дори и за 3 месеца. Тъй като никой не ти предоставя някакви проучени и подбрани фирми. Основно занимание е ровенето в АПИС,за да си търсиш сам клиенти и да се опиташ да си уредиш срещи .... като за всеки ден от седмицата трябва да имаш поне една. А това дали си бил на среща се знае , понеже има програма, в която отбелязваш всеки един контакт с клиенти и разбира се редовно се прави справка колко си активен.
За социални придобивки да не говорим. Единствено допълнителното здравно.
Непрекъснато се сменят служители, по-старите колеги гледат леко с пренебрежение младите попълнения.
Не са гъвкави в предлаганите оферти на клиентите. В смисъл да предлагат конкурентни на пазара условия, съответно клиентите се отказват и отиват в други банки, които им правят отстъпки от лихвата и таксите.
Отношението на колегите в централно управление е под всякаква критика. Не оказват съдействие при възникнал проблем, нагрубяват те, като "загрижено" те питат - Ти чел ли си си процедурата? Като в същото време непрекъснато допускат грешки в договорите, анексите и т.н след което повторно, а понякога и повече пъти се налага да връщаме клиентите.
Има още толкова неща, които не са им ОК, определено се радвам, че си тръгнах от там и съжалявам за всички вложени нерви.

Толкова съм разочарована от това недоразумение Пощенска банка, че нямам думи. Абсолютно подкрепям долното мнение и само ще добавя още няколко неща- разкарват те като малоумен от клон на клон да заместваш, постоянно текучество на персонал- за месец напуснахме 4 момичета от един клон, смешно ниски заплати, опитват се да те залъжат с бонус схемата им, която е на тримесечие и която почти никой не взима, защото таргетите не се покриват. Най- потресена бях че те принуждават да си дадеш личния тел. за визитки и съответно звъниш на клиентите от него за твоя сметка, на фона на смешната заплата от 700лв нето (за два дена трябваше да се прозвънят 650 клиента, да им чиститим новата година и да им се представим), според регионалния това било само в твой интерес,нали ще дадеш 30-40-50лв за тел.ама нали таргета... Отделно само чистачка дето не си- правиш всичко. И това че раб.време е до 17:00 не може и да си мечтаеш да си тръгнеш преди 18:00. През деня забрави за почивки, на обяд ядеш като патица, и сакън ако дойде клиент обядът ти приключва. Отделно че никой нищо не знае и не разбира там,горко им на хората дето си държат парите в тая банка, всякакви се учат в движение и работят с парите на хората.

Това беше най-ужасното място, на което съм работила. По цял ден опашки до вратата, не можеш да станеш от стола за 2 мин. да хапнеш, отделно всеки ден списък с хора, на които трябва да звъниш и да ги зарибяваш, като в края на деня трябваше писмено да отговаряме какво ни е казал всеки един човек по телефона. Отделно на всеки клиент на касата трябва нещо да предлагаш, мисли му ако не си зарибил поне 5 човека. Работа под огромно напрежение, на никой не му пука, че работиш с огромни суми и ако нещо объркаш плащаш като поп. И с цялото си нахалство всяка вечер или сутрин оперативки, на които ни крещяха и казваха как нищо не правим (защото рядко успяваш да зарибиш човек с 2 кредита за 3-ти) и че ще ни изгонят всичките. Накрая каква беше изненадата ми като си видях бонуса за тримесечие - едноцифрена сума... и не само моя, а и на всички служители в банката беше толкова. Нямам думи, с които да опиша колко са смешни и жалки.

Емил Георгиев - изключително невъзпитан и арогантен господин,не му отива на заеманата от него позиция!

@ Postbankera

Това, което описваш, е престъпно по всички регулативни норми. Ще е интересно след като уволнят някой ако той реши да подхрани КФН и Банков надзор.

Добър ден, искам да попитам за работа в банката ( специалист работа с клиенти ) има ли някакви бонуси към заплатата- ваучери за храна или карта за транспорт?

благодаря

ще коментирам само привилегии, като ви разкажа за последната добра практика на банката.

1. Служителите на банката ползват преференциални лихви по сметката в която си получават заплатата - в случая беше 3%, а отскоро е намалена на 2%.

2. Всички служители подписват декларация (не много доброволно), че предимно ще държат спестяванията си (вкл. и на семейството) в Пощенска банка.

3. 3% е добра лихва в сравнение с пазарните такива, затова аз лично държах добра сума по тази сметка. Натрупах лихви към октомври за около 240 лв. Уточнявам, че тази кумулирана лихва се дава веднъж годишно - на 31.12.

4. Дойде декември - от ръководството явно решиха, че лихвата е висока и я намалиха на 2%. Което пак е добре.

5. Сега изненадата - при намалението на лихвата от 3% на 2% ми се преизчислиха и лихвите със задна дата за годината при по-ниския процент. Сега имам кумулирани 160 лв. Излиза, че цяла година съм си държал парите с цел да получа някаква лихва и през декември "умните" и "хитри" мениджъри решават да ми вземат лихвата.

6. Дано на 29.12. не решат да намалят лихвата на 1% и да получа само 80 лв. или пък да ми я намалят на 0.1% и да ми кажат "Благодаря, балък, че си държа парите при нас за без лихва".

Как да не хареса човек банката, че ми взе 80 лв. от лихви и сега ще покаже по-добри резултати за годината.
Сега поне няма да имам угризения, като си изтегля парите от банката.

Поздрави,
Postbankera

Асен Георгиев е много груб. Задава много лични въпроси. Държи се нахално, което не отива никак на белите му коси!
Дори да ми предложат и аз мяма да проиема.
Много зле изглеждаща сграда. Обзавеждането е под всякаква критика.
За интервюто се закъснява!
Дори и да ме потърсят няма да приема!

Бях кандидат по обява на банката, въпреки, че имам добра работа в момента. Закъсняха за интервюто, г-н Емил Георгиев не знам от къде са го изкопали ( да, това е най-подходящата дума ), но задава твърде много лични въпроси и се държи като кръчмар. Не ме разбра изобщо какво работя в момента, а би трябвало в предвид, че е във финансова институция, и дори не беше прочел резюмето ми. За първи път ми се случва интервю, на което да искам да си тръгна още на 5-тата минута. Дори и да ми предложат позиция, ще им откажа тактично. Не мога да си позволя да коментирам самата банка, защото не съм работил в нея, но подборът им, поне през моята призма, е тотална ядрена катастрофа.

Като щастлив БИВШ служител на тази банка искам да кажа, че не съм работил през 25 годишния си стаж при толкова нещастен и жалък работодател. Работил съм в още 4 други банки, но такова чудо не съм срещал. Ако сте решили да работите в тази "велика" банка пригответе се да разберете що е това робство и унижения през 21 век и то на Ваш гръб.Ниски и смешни заплати/550 лв. чисто/ срещу изключително тежък и изтощителен труд през деня, а след като си приключил работата с клиенти, се налага да останеш още около час , час и половина да приключиш и да ти се карат колко препратки си направил колко кампании си прозвънил и разпитват като обвиняем защо не си зарибил още клиенти.Значи освен вашата жалка РЗ трябва да носите и задълженията на Началниците-да им търсите клиенти/ами те тогава за какво са/. За 1 година не видях особенна активност от шефовете/тези празни куфари/ за намирането на клиенти. Не че банката няма достатъчно клиенти, служителите не могат да смогнат да обслужат настоящите, но Лидерите на банката искат ОЩЕ! Разберете голямото лапане свърши! Говорят големи приказки за колегиалност за постигане на резултати, а в същото време докато ти се гърчиш да обслужваш клиентите, гледаш как рък.сектор и управител цял ден не могат на 2 магарета сено да разделят, как цъкат в скъпите си телефони и как пушат цигарки, докато ти не можеш до тоалетната да отидеш. Да сте чували някъде другаде да има 3-месечен срок на предизвестие? Да тук го има. Ако сигурно си намериш друго, при всички положения по добро раб.място,не можеш да се отскубнеш от ноктите на Юробанк без да им платиш, т.е. за изпроводяк да те .... та да ги запомниш! Евала! Банка! Не какво да е! За край само ще кажа на Юробанк ли,на Пощенска банка ли, не знам точното им име, че по жалък и отвратителен работодател от тях не познавам. Пожелавам им само неуспехи и мъка, защото тогава ще се превърнат от бройлери в нормални хора!