Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Настоящ служител съм в клона в клона в гр. ДОБРИЧ на пл.Свобода. Единствено мога да кажа, че държанието на момифицираната управителка и на нейните две приближени лелички към определени клиенти е като на простутуки в Red light district в Амстердам. Единствената причина е да съм тук е тримесечното предизвестие което имат. Само по този начин държат хората да работят тук. Казвам хоюа, но не визирам мумифицирани леки жени.

Банка с шефове самозабравили се селски бекове. Най-селската банка с най-унижаващото и селско отношение. Съвет към всички интелигентни хора - да заобикалят това недоразумение отдалече - ще избегнат разгневения и разпенен от злоба шеф, ревящ на диалект, произлизащ от някое далечно добричлийско село и самозабравил се от малкото му дадена власт. Това е най-нещастният работодател, който може да съществува.

Искам да кажа че това е една банка която изключително не държи подчертавам не държи на клиентите си. Пощенска банка .......горещо Не Препоръчвам повтарям не Препоръчвам!!!!!

Искам да изкажа мнението си за пощенска банка по точно за клона в гр. Добрич на пл.Свобода. Бях чувал само негативни неща за въпросния клон от моя позната работеща там, но това на което станах свидетел ме порази. Изчаквайки си реда за касата, зад мен имаше майка с малко дете, което си играеше и смееше. Поради високия шум една възрастна госпожа излезе от един от офсите и буквално я изгони защато дигало шум. Въпросната жена разбрах, че се казва Галина Люцканова управител на офиса.Докато дойде моя ред влезе господин (познат бизнесмен в града Пенчев) също с малко дете, което също му се играеше, но отношението към тях бе съвссем различно. Дори на господина не му се наложи да чака на опашката.Уникална Банка, уникални управители. Адмирациии на простотията.

Това не е място за работа. Не си правете и труда да си подавате документите за работа в тази банка. Каквито са като банка такива са и като работодател. Потенциал за развитие 0, привелегиите(колкото и малко да са) се режат всяка година. Управителаката на банката е уникално некомпетентна и неграмотна жена. Отзивчивост от мениджмънта 0. Пълна подигравка.

Потресаващо е, че изпълнения като Емил Георгиев все още са в банката. Това говори за мениджмънта и борда на директорите. Този господин може да откаже хора, които биха били ценни кадри за бизнес развитието на банката, с две изречения (или като закъснее за интервюто, нещо, което съдейки по другите мнения под мен, е нещо нормално за него). Направо съм потресен как може подобен човек да решава един вид бъдещето на банката, в лицето на служителите и...

Напуснах средата на 2016г и четейки долните коментари явно нищо добро не се случва все още в тази фирма.

Предизвестието и при мен беше три месеца и не ме пуснаха като бели хора - отработваш си ги като роб - пълна пародия. Добре поне, че вече съм на по-добра позиция в друга компания.

Пощенска - горещо не препоръчвам.

В общи линии всичко писано по-долу е вярно - за съжаление.

С уговорката, че фирмата е доста голяма банка, т.е. може да има вариации:
-лоша работна среда (чисто организационно, а нерядко и на личностна основа е доста неприятно и напрягащо)
-ниско заплащане - и то като за банка, което само по себе си е равносилно на ниско заплащане - тук обаче нещата са наистина зле. Само като видите, че на всичките им обяви пише само interesting and dynamic job, challenging career opportunity и ви става ясно. Местата където пише, че се дава добра заплата са на пръстите на една ръка. Това вече беше коментирано долу - търсят се бачкатори за без пари - лошо няма. От вече бившите колеги от Алфа банк останаха само единици - т.е. изтеглилите късата клечка, за които нямаше предложение за при желание за четири заплати и съкращение - правете си сметката какво е заплащането след като почти никой не пожела да остане да работи...

-Има обаче нещо, което трябва да се знае - в тази банка предизвестието е три месеца, а не един, както е нормално. Правете си много добре сметката дали изобщо да кандидатствате - в общи линии само ако наистина нямате друг избор. Причината е проста - не ако, а когато (поради всичко друго писано) решите да смените работата, ще се видите в приключение - освен ако не смятате, че ще си намерите работодател, който да ви чака три месеца, но надали щяхте да четете този форум, ако имате такива качества или пък да искате да работите в пощенска, освен на много висока позиция...Може да си платите в краен случай, но тръпката надали е приятна. Има шанс да ви пуснат и с един месец, но рискът си е значителен и на много хора се случва да трябва да изчакат всичките три - от няколко колежки го знам от първа ръка.

И разбира се, да не забравяме локацията - отвъд околовръстното, но това за някои хора може и да е плюс.

Към днешна дата няма промяна в долу описаните обстоятелства. Продължават преместванията от клон в клон, минимално заплащане .... поне аз когато започвах ми обясняваха колко постижими са таргетите, управителите спомагали за намиране на клиенти, обаче в действителност не е така. Дори и да си направиш таргета ( за длъжността, която заемах - Банкиране малък бизнес минимума е 150 000 EUR на тримесечие) дори и да се изпълни Q-то бонуса е минимален. Трябва да се направи поне половин милион, за да получиш наистина добър бонус. Което е супер трудно дори и за 3 месеца. Тъй като никой не ти предоставя някакви проучени и подбрани фирми. Основно занимание е ровенето в АПИС,за да си търсиш сам клиенти и да се опиташ да си уредиш срещи .... като за всеки ден от седмицата трябва да имаш поне една. А това дали си бил на среща се знае , понеже има програма, в която отбелязваш всеки един контакт с клиенти и разбира се редовно се прави справка колко си активен.
За социални придобивки да не говорим. Единствено допълнителното здравно.
Непрекъснато се сменят служители, по-старите колеги гледат леко с пренебрежение младите попълнения.
Не са гъвкави в предлаганите оферти на клиентите. В смисъл да предлагат конкурентни на пазара условия, съответно клиентите се отказват и отиват в други банки, които им правят отстъпки от лихвата и таксите.
Отношението на колегите в централно управление е под всякаква критика. Не оказват съдействие при възникнал проблем, нагрубяват те, като "загрижено" те питат - Ти чел ли си си процедурата? Като в същото време непрекъснато допускат грешки в договорите, анексите и т.н след което повторно, а понякога и повече пъти се налага да връщаме клиентите.
Има още толкова неща, които не са им ОК, определено се радвам, че си тръгнах от там и съжалявам за всички вложени нерви.

Толкова съм разочарована от това недоразумение Пощенска банка, че нямам думи. Абсолютно подкрепям долното мнение и само ще добавя още няколко неща- разкарват те като малоумен от клон на клон да заместваш, постоянно текучество на персонал- за месец напуснахме 4 момичета от един клон, смешно ниски заплати, опитват се да те залъжат с бонус схемата им, която е на тримесечие и която почти никой не взима, защото таргетите не се покриват. Най- потресена бях че те принуждават да си дадеш личния тел. за визитки и съответно звъниш на клиентите от него за твоя сметка, на фона на смешната заплата от 700лв нето (за два дена трябваше да се прозвънят 650 клиента, да им чиститим новата година и да им се представим), според регионалния това било само в твой интерес,нали ще дадеш 30-40-50лв за тел.ама нали таргета... Отделно само чистачка дето не си- правиш всичко. И това че раб.време е до 17:00 не може и да си мечтаеш да си тръгнеш преди 18:00. През деня забрави за почивки, на обяд ядеш като патица, и сакън ако дойде клиент обядът ти приключва. Отделно че никой нищо не знае и не разбира там,горко им на хората дето си държат парите в тая банка, всякакви се учат в движение и работят с парите на хората.