Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Кошмарна работна среда-стрес и унижения ,на които можеш да издържиш само,ако си мазохист или си зареден с доволно количество успокоителни.Работното време не се спазва-работиш по 10-11 часа,забравяш ,че имаш семейство.До тоалетна отиваш със свито сърце,защото веднага почват да те издирват.Ако излезеш в обедна почивка,те обявяват за престъпник!Постоянно ти пускат тестове,за които трябва да се подготвяш в къщи,целите за продажби са истерични,постоянно те натискат и тероризират ,заплахите са ежедневни. Следят те на камери,затрупват те с оперативна работа,която ти се води развлечение,защото продажби няма.Предизвестието е 3 месеца. Оперативните са ежедневни, на които винаги те плюят и ти обясняват,че си некадърник.

Работната среда е токсична. Като служител нямаш право на глас, а най-важно е мнението на клиента. Отгоре те тормозят психически постоянно за продажби и колкото и да направиш, все е малко! Не се цени трудът на служителя по никакъв начин, говоря и от към заплащане- "заплатите" (за мен соц. помощ) са едни и същи години наред, а бонусите е една загадка как ги изчисляват. Обедната почивка за цял ден с продължителност повече от 8 часа е 30 мин., само да хапнеш на крак и се връщаш, а някои дори и не ядат. Ако ти се налага да си свършиш някаква лична работа е много трудно излизането, общо взето аз се чувствах затворник.

Едно от най-важните неща за тази банка е предизвестието за напускане, което е 3 месеца. Това говори,че текучеството е голямо и трудно се намират хора, които да имат желание да работят там. Шуробаджанащината на много високо ниво. Още първия ден ме разпитваха на кого съм. Заплатите не са нищо особено. Нямаш право на лично мнение. Когато има много клиенти за обслужване, не ти позволяват обедна почивка, а това е ежедневие. Отношението на управителя, зам. управителя и МОРКО е ужасно, ако не си техен човек. Лош избор за работно място.

Жалко,че нищо не се променя.Шурубаджанащина... и ако целуваш задни части си ок.Хората с мнение различно от ръководството не се ценят.Дестинация "Камбаните" е едно романтично изживяване...тук там бездомни кучета,от някой храст изкача ексхибиционист...кал и светеща коледна украса.Вървиш по моста,а малко багерче разчиства партината до офиса.Важното е да си с костюм и да си благодарен,че ще те призоват да дариш пари ,ако някой колега закъса.Ние сме дигитални отвсякъде...точно така е...няма място за мисъл и емоции...Закичи мартеничката от кошничката на входа,гушни букета за осми март и отиди до погребалното...грешка...работното бюро....И днес дойде да работиш за ипотеката,потребителския кредит,кредитната карта...Жалко за колегите,които имат сърце и душа,но са попаднали просто "по обява".Останалите...те си знаят процента...На останалите успех,дано и тази зима автобусите издрапат до байра...

Отвратително държание от страна на управител, зам управител и Морко в клона, който бях. Отиваш не по късно от 8 и си тръгваш най рано в 18,обедна почивка 30 ми, да, ядеш ли да ходиш до тоалетна ли......, ако отидеш до тоалетна и не си обедна идват и почват да ти крещят, че има хора, стигнах до там да не пия вода, за да не ми се ходи.... Постоянни грозни подмятания, засечки, упреци и то пред клиенти, едва ли не си най тъпия човек на, света. Обучението им е не 0, ами - 10. Заплащането, колкото на миячка в ресторант, може би те вземат повече. За Еко целите са високи и шанс за бонус почти няма. Просто ужасни хора, ужасна банка, най-голямата грешка в избора ми за работа.

Каква е разликата между консултамт кредити в мол и специалист индивидуално банкиране в клон? Тези в мол-а водят ли се банкови служители? Как стоят нещата със системите и обединението на банките?

Колкото и да се бъхтиш като магаре до припадък никога не е достатъчно и доволно. Липсват служители, не можеш да ядеш не можеш да излезеш отпуска защото няма кой да работи, оставаш до късно, всеки е претрупан с работа и е изнервен и си за всичко виновен. Който има самоуважение не издържа над всекидневното мачкане и унижение, остават само тези с дебели връзки и протекции, за които подритването не важи и са по-привилировани, за които има и издигане иначе за останалите простосмъртни това е мираж. Шефовете се държат все едно си терорист особено единият рапър с арогантно и унизително отношение, който дори орязва бонуси на служители на над 10г в банката, но не взема предвид недостигът на служители в клонова мрежа. Нямаш никаква защита и за всичко се оправяш сам защото всеки си има по-важна работа и си гони неговите цели. Нямаш право на мнение и желания единственото, което трябва да правиш е да работиш яко като послушно магаренце и робот. Постоянно се търсят служители и същевременно мисията и целите им са да си изгонят служителите вместо да се задържат и повишават. Да има бонуси, но бюджета е доста висок и трябва да правиш някакви вудо магии. Нечовешко и надменно отношение на ЧР и висшестоящите, просто за тях не си човек и няма никакво значение колко години и нерви си отдал на банката и то за неголяма заплата.

В случай, че кандидатствате в ИТ дивизията на Пощенска, това инфо може да ви е полезно. Всъщност едва ли ще можете да кандидатствате преди есента, предполагам само
Работа има много, овиквания често, драматизации също. Не знам, как е по Бизнес звената, но тук при нас има напускащи. От повече от половин година, отделът е съставен от хора от Пощенска и ново-дошлите от Пиреос, които си търсят усилено работа, не че са и единствените, които го правят.
Хора няма достатъчно, по цял ден се занимаваш или с тикети и мейли, или ходиш нон-стоп по срещи. Поне за около два месеца станаха виртуални, но като че ли се увеличиха.
При нас има галеници, на които им се увеличават много заплатите, при това по няколко пъти в годината, чувам за разни пичове, дето не са в нашето помещение, а в една по-малка стаичка че взимат почти по 2 на мен и колегите ми, а не бих казал, че са на по-висока длъжност или знания, има също така и парашутисти. Повечето колеги са ок, има и някои, които тотално не знаят, какво правят, което доста дразни, особено, когато става въпрос за връзкари и не можеш да си свършиш работата.
Заплатите, като за Банковата сфера, мисля че са на средно и малко над средното, по клоновете си нямам идея, но там май са ниски, даже не знам как стоят. Офиса е опън спейс, сега не знам дали ще го преработят поне малко. Почти цялото ИТ е в няколко огромни зали. Започвам с тази при CIO Васил Панчев – човека си разбира, има опит с Банките, проблема е че обича да мачка хората, особено ако усети, че са зависими от заплатата си, понякога и с нервите си има проблеми, но за неговата позиция и постоянен натиск е може би нормално. В помещението са няколко шефчета, инфраструктура, Десктопи, Server Group и т.н и т.н. Има работливи мравчици, има и почесващи се от време на време, но работа си има доста, често се изисква да останеш извън работното време. Овъртаим се плаща, понякога обаче вече забравяш, че си имаш семейство.
Съседната зала, са главно т.н ПМ-и, ходят по срещи и ни викат най-вече нас, че без нас са за никъде. Има и други в тяхното помещение, примерно като изтече лиценза или трябва да преподпишем нещо. Ей там беше най-големия парашутист – Стефан Станчев, близки приятели с Васил Панчев, като само го гледах, как нон-стоп ходи до кабинета му, да получава мъдри указания, ама нонстоп. Стефчо, както всички му викаха, не ставаше за тази работа, ама никак не ставаше. Бяха го сложили за шеф на ПМи, всичките договори и бюджети и беше отгоре на над 15 човека. Изкара около 9 месеца, преди лично изпълнителната директорка П.Д. да се обади на Панчев и да го махне. От днес за днес, ще остане в историята, като човека, който си чати нон-стоп по време на срещи, плюе и храчи, бъркането в носа също. Бил съм пращан на няколко срещи с него и това НЯМА как да не ти направи впечатление. Понеже си работим с колегите му, те казаха, че това наистина е нон-стоп при него. Държането му беше като на тиинейджър, нещо не беше съзряло момчето, опитваше се да е напористо, ама нон-стоп беше в кабинета на Панчев за указания. Той е вече в историята, много хора напуснаха заради него, когато си говоря с колегите от там, всички казват, че е било твърде късно изгонването му. Не е хубаво да се пише за колеги така, но той беше особен случай. Имаше само една колежка с джуки, която беше добре при него, ама тя е с джуки, а ние не сме. Хората, които бяха докарани от Стефан, са си все още тук, ама не им стана приятно.
Стига толкова, че стана малка драма и трябва да се довърши спешно нещо, ще се включа пак и за другите колеги!

Преди време като служител на банката винаги ми е било интересно как една колежка СББ от НДК постигаше неестествено добри резултати в сегмента и в крайна сметка какво всъщност в последствие разбирам, сега вече е управител на бизнес център, живее на семейни начала с Недко Начев който е шеф на малкия риск и бивш главен експерт в отдела но въпреки че са в адски финансов конфликт на интереси никой от шефовете не им казва «копче» по темата.
Негласно всички в банката знаят за свързаните лица и по-предприемчивите както и тези които имат материален интерес насочват по-големите си сделки към въпросната колежка за да са сигурни в нейното последващо одобрение.Недко Начев е близък с Цветан Янев който е шефа на продажбите, съответно той одобрява подходящите цени и параметри, кредитна администрация обработва с повече страст документите за да остане доволен клиента и така всички по веригата са щастливи но най-вече се ражда легендата за успеха.
Мисля че ако се направи една инвентаризация на сделките за периода на връзката на свързаните лица ще излязат много интересни одобрения не само на НДК но и на други толерирани региони в банката.За съжаление в управлението на този сегмент няма нищо професионално,там е и основният хаос, преди и сега, затова и много качествени колеги напуснаха банката а други са на път да ги последват и накрая ще останат избраните и по-младите които все още вярват в идеали.

Аз съм в Моменто от миналата година и мога да ти кажа, че съм като другите служители на банката. Взех си 13-та заплата а пък си мислех, че няма да ми дадът, защото бях още в началото. Тук разправят, че понякога има и 14-та ама тази година не знам дали да се надявам в тая криза. Отпуската е 25 дни и хубавото е че е задължителна две седмици накуп и всичко да изчистиш. Мултиспорта е малко скъп 40 лева е и си го плащаш сам, но останалите неща са ок като цяло.особено ако попаднеш на читав началник, аз не мога да се оплача. Обаче имай предвид че таргетите са много големи и няма да можеш да си почиваш и да се скатаваш което не е проблем защото колкото повече продаваш, толкова повече пари взимаш.