ЧКК (Черноморска Консултантска Къща) / BSC /img/frontend/nomap.png"

ЧКК (Черноморска Консултантска Къща) / BSC

Тази фирма беше фактор на ИТ пазара в БГ преди години, но след 2005 година нещата тръгнаха стремглаво надолу в резултат на неразбирателства между собствениците и безумни управленчески решения.В резултат на това беше загърбен част от бизнеса в БГ и то точно този, който създаде имиджа на фирмата. Постепенно фокусът се концентрира върху лесното печелене на пари и бързото забогатяване на някои от собствениците. Това тотално срина стройната организация и създадения екип. Хората, които имаха принципи и се опитваха да запазят направеното постепенно бяха изгонени или принудени да напуснат сами. И резултатът от това не закъсня - тази фирма вече я няма на картата на българския ИТ пазар.

Тук някакви са уж бивши започнали някаква си кампания по оплюване. Поредното. Не че фирмата е цъфнала, но не е редно като нямаш шанс да се натискаш, а пък като ти се отвори парашута да викаш - много зле беше. Не подкрепям и това как като дойдела криза щяло да се видят добрите спомени. Простичко казано, времената се менят. Да не се лъжем, че имаше времена, когато половината дипломирани ИТ инженери започваха трудовия си стаж не в областта, в която учат, не в област на някакво техническо занимание, а нещо съвсем, съвсем различно. А доколкото чувах за последните 2-3 години, сегашните ги вземат като топъл хляб още не завършили. Не всички, но достатъчно много и сега има все пак избор. Явно говорещия за соц-а нещо не е разбрал проблемите в соц-а. На соца проблема бе липсата на възможности и ограниченията, уравнивиловката. Днес поне има свобода и в едни други по-ранни времена тази фирма бе някаква алтернатива. Добра или лоша, всеки си преценява. Затова критикувайте със стил, а не се радвайте на чужд проблем. Второто принизява.

Май стихна оплюването. :)

"Трудни времена, разчитане на място..." - Точно тези соц. разсъждения показват че нещата не са се променили.

Като гледам как се пише, ще се радвам на момента, когато тези, които говорят за професионални условия за работа и плючт местата дето са минали, да се радват и на доброто старо време на часпром. Но да си кажа честно, като знам колко други злини ще станат, не бих желал тая радост. Това, че във фирмата са куцали някои неща се знае и навън. Но хайде да си кажем правичката, че като бяха едни по-трудни времена, немалко хора разчитаха на мястото тук. Аз не съм работил там, но знам известна информация. Затова ще запазя неутралност в оценката си.

Май отдавна е време да се направи разлика между професионални условия за работа и частпром по домашному. Разбирам, че кораба потъва бавно но сигурно.....

Фирмата от 4ма, където 2ма са семейство може просто да е решила да се освободи от ангажимента да осигурява работа на двайсет и да й белеят косите, като може да я кара спокойно с по-малко грижи. Вие завиждате ли, че не можете да си позволите лукса? Оти хора завистливи и ограничени не са рядкост във форума. Вечни неща (и вечно растящи) няма.

Ако една фирма е била от около 20 човека и сега е от четирима, двама от които са семейство, едва ли може да става дума за развитие и прогрес. Хората, които работят там не са лоши, но перспектива пред тях и фирмата няма.

А къде се преместиха? И сигурни ли сте, че сте на прав път в изводите си?

Ми какво да кажа. Мнго са зле, бях един месец на времето.