Тед Инвест /img/frontend/nomap.png"

Тед Инвест

Фирмата е добра и се развива много добре - от “рязане” на заплатите и социалните придобивки, преминаха на “рязане” на хора.
Развитието е на лице!

Работих пет месеца ходех с голямо желание на работа работех и извънредно но когато дойде време да подпиша постоянен трудов договор без обяснение ми казаха че ме съкращават .

Кандидатствах за длъжност в Маркетинг отдела, проведохме 2 интервютата, на които се задаваха ,,провокативни и лични въпроси", обещаха, да върнат отговор до 2 месеца, но все още чакам... Моля Ви, намерете адекватни служители в отдел Човешки ресурси, срамота е да се губи времето на хората , когато вече кандидатите са избрани по други канали :)

Скоро не са писани мнения за фирмата. Активно търсят работници и мисля да кандидатствам. Някой да сподели нещо полезно - заплащане, работна среда, развитие и тн?

До тук съм получила коректност и стабилност в отношенията "работодател-работник".
Осигуровки на получаваното на 100%, винаги точно изплатени аванс и заплата. Няма нерегламентирани удръжки и некоректни отношения. Ясно поставяни задачи и цели. Когато човек работи и е коректен, получава същото отношение. Възможност за израстване в йерархията.
Доста от служителите са със стаж във фирмата над 10 години, което е сигурен показател за стабилността и.

Името на фирмата не е точно изписано, ако хората, които пишат тук имат впредвид МАТРАЦИ ТЕД.
ТЕД Кепитъл е голям холдинг, който включва в себе си ТЕД Инвест, ТЕД БЕД, ТЕД КЕРАМИКА, Машинхед, Виа Логистик и т.н КАКТО И ДА Е.

Доволна съм от работата тук, няма да сипя 100 реда похвали. Важно е бъдещите служители да знаят следното : фирмата ТЕД БЕД е на 100 % бяла фирма, осигуровките са максималните, върху цялата заплата, заплащането е сравнително добро на фона на ситуацията в Пловдив (важно е все пак с какъв опит почва човек и какви умения има, какво показва с течение на времето като качество на работата), бонуси и поущрения са възможни- според ситуацията, няма забавяне на заплатите.
Тоест сигурността е абсолютна.
Микросредата в различните части на фирмата е различна, но като цяло средата е приятелска, няма интриги, подливане на вода и надменно отношение. Спорове, караници и стрес има, факт, но в крайна сметка всички са добронамерени.

Бях кандидат за работа ... ок извикаха ме на интервю в склада на голямоконарско шосе за електрокарист. Приеха ме но избягах от там и не съжалявам изобщо ! Уж договорката бе да съм електрокарист в склада, а всъщност ме използваха за общ работник ! Не се качих на елетрокар изобщо ! Съвет към тях : Пишете точно и ясно в обявите си каква е длъжността и основните задължения ! Не се и учудвам защо едни и съши обяви са в джобса през месец !

договорихме се за заплата 650 лв със бригадирката марияна след 2 седмици ме освободиха чрез интрига и ми платиха 158лв за половин месец .ПЪЛНИ ИЗМАМНИЦИ .

Здравейте!
Много мога да изпиша по темата ТЕД (или ТЕД БЕД), но смятам, че не заслужават и минута от времето ми. Пиша този коментар, защото се радвам, че има такива сайтове, които информират хората точно по тези въпроси.
Относно фирмата - семейна фирма с типичния за българските фирми манталитет на управление, а именно - да извлечем максимални ползи за сметка на служителите, уповавайки се на факта, че хората не търсят правата си и са свикнали с такъв тип управление.
Пристрастията на шефа към определени служители не само не остават незабелязани, но те са основният двищеш фактор във фирмата. Роднинският и приятелски кръг също е налице. Управленските решения са подвластни на емоции. Толерира се и се налага просташки тон на разговор между служители на администрацията, крясъци и навикване, които, убедих се, никъде другаде няма.
Работната заплата на хората от производството поне по мое време се изчисляваше почасово и всеки месец се режеха заплати, понеже "не можело заплатата на един работник да надвишава заплатата на служител от администрацията". Работеше се според натовареността и през уикендите. Липсата на всякаква организация пораждаше страхотно напрежение и уникални простотии.
В администрацията беше по-интересно. От една страна млади управленски кадри, които макар и амбициозни, нямат предишен опит - нито управленски, нито житейски, което неминуемо води до липса на уважение, демотивация на служителите и съвсем логични излагации пред контрагенти на фирмата, в резултат на глупави решения и изказвания. Служители, кото застарават заемащия по-висока длъжност, се отстраняват. До всичко това се стига първо заради некомпететния отдел Човешки ресурси и второ заради пристрастията на шефа. Работната заплата тук е по договаряне с шефа.
Фирмата няма ясна политика, цари хаус, решенията се взимат според настроението на шефа, а служителят винаги е ощетен, освен "богоизбраните". Чести слуаи на некоректно отношение и неправомерни уволнения.
Много още може да се изпише...С две думи, типично българска фирма и определено недобро място за работа.

Аз мога да Ви дам съвсем пресна информация относно въпросната фирма и за това как тя се подиграва с хората. Бях поканена да започна работа, след като ходих на две интервюта, които бяха пълна пародия, но както и да е аз се съгласих да започна работа. Подготвих всички нужни документи, които платих със СОБСТВЕНИ средства. След което пред 2 дни получих обаждане и бях уведомена, че поради съкращаване на предвидените щатове отпадам от списъка с одобрените кандидат работници. Не съжалявам, че няма да работя тази работа и без това не ми харесва, но искам да попитам откъде накъде хора като Вас ще се разпореждат с това, за какво аз да си изхарча парите? Не съм предполагала, че може да съществува такова некоректно отношение и още веднъж се убеждавам, че България никога няма да тръгне към по-добро докато хората с образование и акъл биват унижавани по такъв начин от някакви некадърници. Засрамете се!