Ериксон Телекомюникейшънс България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Никола Й. Вапцаров 55&markers=София,бул. Никола Й. Вапцаров 55

Ериксон Телекомюникейшънс България

Колеги,
искам да кандидатствам за работа по обява за работа във фирма Ериксон-виждам, че търсят инж. Отговарям на почти всички изисквания- е не съм предна лява гума, не съм и бежанец, говоря, пиша и разбирам отлично български език , работил съм тези неща, но пред компютъра, а искам да ги приложа на практика, без да съм седнал цял ден на стола пред компютъра. Въпросът ми е какво е нивото на заплащана на подобна позиция, все пак е от значение. Благодаря Ви предварително за отговора.

Всичко казано в предишните два поста е истина и в момента там остават на работа най-мързеливите връзкари / кой кум, кой сват, кой на булката брат/и разбира се пенсионерите. Ръководителите са груби, вулгарни, бездарни, арогантни, интересуващи се само от собственото си положение и как и пред кого да лакейничат, за да останат на работа във фирмата - така обучават и персонала си. Накратко казано Ериксон България е фирма за хора, които не са научени да работят и да получават пари за това, а именно за всички приближени на шефовете. Успех на всички, кандидатстващи за работа там, но имайте предвид, че ако Ви наемат ще трябва да работите, защото работата трябва да се свърши, а никой там не работи, но имайте предвид, че неработещите получават поне три пъти по-високи заплати, от това, което ще предложат на Вас. И внимавайте с ГЕЙорги Ножаров- изпечен лъжец, четете внимателно. А щях да забравя- как си Анатоли- не се ли е случило нещо с личния ти автомобил...., аха може би предстои- де чистачки, де гуми,....

Добра компания, която с годините привлече хора готови на всичко, за да работят, простете .. да идват на работа в Ериксон.
Основният проблем не са чужденците, те идват и си отиват, проблемът са българите с подлите си номера, като тук тенденцията е най-добрите в интригите да си останат и дори да се множат. Откакто Георги Ножаров стана HR има изключителен напредък в тази посока.
Назначават се хора без обявена позиция, когато е някоя по-апетитна, разбирай за повече пари.
Няма тиймбилдинги, но пък има повсеместни интриги, злословене и подливане на вода, по-зле от държавна организация.
Отношението към хората е - ще махнем еди кой си за да си сложим наш човек. Тук вече всичко е позволено и похватите нямат ограничение - ще пуснем слух че не си върши работата, или е обратен, или не му става, закъснява за работа или не "уважава нашите", или просто ей така. Ако така не става ще започнеш да си намираш случаайно късметчета от кафе като "нова работа", "изненада" или други подобни на бюрото си или по-дебелашките поверени на другарите от Фасилити, психопатите-рецидивисти, Кирето Радев и Анатоли Кръстев. Ще забележиш че ти е пипана личната кола - я чистачка ще изчезне, я разни боклуци върху нея ще има скоро след това, или ще си намериш винт в гумата, на място на което няма как да се забие сам, а това си е опит за убийство, всякакви неща които болните им глави може да роди, че после дори и да се хвалят. Иначе тея двамцата ще ходят напред-назад като патриарси и някакви селебритита и няма тема по която да не са компетентни хем да се чудиш как се връзва това достолепие с гнусотиите, ругатните, заплахите и псувните които бълват къде в по-тесен кръг къде на всеослушание, само за да бъдат център на внимание, автори на зрелища и "пичове".
Жорко, по-известен като Гейорги, който обича да се подписва като ZORO (сигурно щото го бива да се маскира) се захвана здраво и за няма и две години с фастфуд номерата изгони повечето дето бяха създавали през годините бизнеса на Ericsson в България. И тъй като трябваше да се гради положителен имидж, взе да дава постоянно лъскави интервюта, а в същата година в която над 15% от персонала беше съкратен, Ericsson България печели награда за работодател на годината ... да се чудиш как стават тея неща.
Но за пред хората имаме прекрасна атмосфера, трябва да се представим добре и сагата продължава.

Да не пропуснем един истински герой като Ицето Тричков допринесъл за добрата атмосфера дето си докара родата и приятелите и си върти далавери с поддоставчиците, за да бъдат "предпочетени" като взима пари за "чадърите" си. Ей така се "събират" парички за ново BMW.

Иначе Ериксон е добра компания, само си намери начин да преодолееш простащината която със сигурност ще те залее или пък стани част от нея ... ти си знаеш.
Но ако искаш да напреднеш, да те промотират, няма начин, като комсомолска организация, трябва да си ушенце, пък може и други части да си прежалиш.

Виждам, че никой не изразява мнение или по-скоро ги е страх, но както и да е.

Заплащането е както си го договорите, но имайте предвид, че на колкото почнете и 5 и 10 години да работите там си остава същото, освен, ако не сте човек на някой.
Аз съм една от малко останалите, която е почнала работа в Ериксон по обява. Всичко друго е довлечено и е я гадже на брат, жена на шефче от друга фирма (мобилен оператор), близко семейство, роднини, приятели, колеги от университета...би трябвало вече да сте разбрали за какво говоря.
Уважение-никакво. Броят се на пръсти нормалните колеги, но останалата част са от лицемер до по-голям лицемер. Трябва да правите каквото ви кажат, дори и това да не е ваша работа и разбира се, да си мълчите, усмихвате и изпълнявате, докато колегите ви, които трябва да свършат тази работа сърфират по цял ден във фейсбук, разглеждат екскурзии, пазаруват онлайн, обсъждат живота на "звездите" и все такива ползотворни "работни процеси". В никакъв случай не се сприятелявайте, освен ако не искате да ви хранят зад гърба и да сте темата на разговор в продължение на седмица.
Натоварване: дала съм оценка -5. Тоест, ако сте човек на някой няма да имате никакво натоварване, но ако не сте, пригответе се да ви изтекат очите пред монитора...и не на последно място...психическото натоварване в тази "фирма" ще е в пъти повече от физическото.
Потенциал: Никакъв. Никакво израстване, ако почнете работа без да познавате някой от горните етажи. Не си правете устата нито за увеличение на заплатата, нито за командировка, за друга по-добре позиция. Просто няма да бъдете отразени.
Като гледам на къде е тръгнала "великата" фирма, още малко време и остава.

Хубавото е, че отпуската е 25 дни.

Местоположение: Местоположението на офиса е добро. Стига се с няколко автобуса или метро.

Този с коментара под моя, който е довен от фирмата, защо не кажеш кой си и кой те е домъкнал там?
И преди някой да пита защо аз не си казвам името, ще кажа, че разбере ли се, картинката, която ви нарисувах в този пост ще е още по-зле и не мисля да си го причинявам, докато не си намеря друга работа. За съжаление това е единственото, което ме задържа все още там.

Накратко: Работата в Ериксон Е за вас, ако:
- не уважавате поне малко себе си
- лицемер сте и обичате да говорите зад гърба на хората
- обичате да вършите работата на колегите си
- имате роднина, близък приятел и всичко от този род във фирмата
- сте привърженик на политическата партия на HR-а, който е мазник от класа

Ах, как щях да забравя... Ножарко, ще пуснеш ли анкета във фирмата след този пост?

Добри условия за работа, чудесно работно време, заплащането е сравнително добре.

Здарвейте! Някой служител бивш или настоящ няма ли да сподели нещо за фирмята?

Фирмата е много добра, дори в условия на криза  успява да вдига заплатите, някои придобивки се орязват, но няма как. Истина е, че се бачка, но има хубав колектив и е добра атмосферата. Обще взето много хубава фирма, стига да не се сменяваше постоянно ръководството и постоянно нещо се променя т.е. обърква.

Дааа , Ериксон!
Бе добре преди последната смяна на управлвнието.
Лошото е че на възлови и важни места има чужденци. Не говоря за шведи- би било чудесно. Говоря за италианци. И пшо точно за италиански фамилии. Ето това обърка тая фирма. Всеки е за малко и гледа да лапа.
А тия дето са от БГ ...нека бачкат, ония мафиоти нали ша си вземат бонусите.
Язък за ентусистите и хората които си гледат работата . Мотивацията клони към 0 последната година.

като цяло компанията предлага добри условия-добра заплата и соц.придобивки,опитват се да осгурят на работниците добри условия за труд и оценяване и сигурност,за жалост hr e на лошо ниво,работата е ужасно много,стреса също-някои от проблемите се влачат с години и ти пречат да си вършиш работата,а на мениджърския екип не им пука особено, нито за това,нито за служителите-всеки си гледа в неговата паничка.за да можеш да израстваш там е необходимо не много и съвестно да си вършиш работата,а да се харесаш на определени хора,да се подмажеш и да се оставиш да те тъпкат определени хора,въртят се страхотни интриги, които често гонят свестни и работливи хора оттам и никои не се опитва да ги задържи.макар заплатите да са добри разликите в заплатите на работници и служители са огромни в ощърб на служитлите.