MM Solutions /img/frontend/nomap.png"

В общи линий умерените коментари са близко до истината. Обаче това за заплатите е адска глупост, 600 лв. взима и то за кратко :) много некадърен тестер ...
Естеството на работа много зависи от това в кой отдел сте има поне 5 напълно различни като специфика на работа.
Забравете за Ментор, това вече не Университета, това е свободен пазар и фирмата работи с много големи компаний които ти изваждад душичката :)
Ако става дума например за 2500 лв. и нагоре, няколко думи как се получават толкова
Най-важното условие - ТРЯБВА да сте "senior" ;) Това обаче не е някой дето пишел страхотно на C/C+, много разбирал от PHP и т.н.
Какво е това животно w MMS:
Човек който е в състояние да справи с непознат проблем с минимална информация и помощ за много кратък срок.
Ако смяташ, че си такъв или пък си убеден че можеш да достигнеш това ниво бързо, не е нужно да притесняваш за заплата.

Успех, може пък да се видим ;)

Интересувам се за изискванията за започване на работа. Има ли обучение? По - конкретно, ако се справя с входните изпити, ще имам ли МЕНТОР? Интересувам се защото там където съм пробвал, думата ОБУЧЕНИЕ беше непозната дума в речника на почти всички. Никой не носи отговорност за младшите служители. И като отидеш да попиташ нещо обикновено отговора е в стил: "Отиди питай едиси кой." Отиваш при последния и той те връща при първия. Получава се затворен кръг в резултат на което няма заначение дали си питал или не си. Това случва ли се в тази фирма?

Съгласен съм с мнението в предишният коментар, както за плюсовете така и за начина на работа - наистина във фирмата оргарнизацията е доста хаотична и липсва последователност и това беше една от причините аз лично да напусна.
Също така ако работите със CEO-то директно ще ви е доста трудно - някои хора свикват други не, като цяло, тъй като фирмата е доста голяма шанса да си имате вземане даване директно със CEO-то не са много големи освен ако не сте в R&D екипа или не сте мениджър.
Заплатите са под средното в бранша според мен но са горе-долу адекватни, има и бонуси (поне преди аз да напусна преди няколко месеца имаше). Политиката на фирмата е общо взето да плаща възможно най-малко за всичко, включително офис оборудване и подобни неща което за мен си е сериозен минус. Не е сериозно IT фирма от подобен калибър да пести от столове и компютри:) но явно политиката си им е такава.
Има много кадърни колеги, от които има какво да се научи стига да имат време да ви учат - разчита се на про-активно поведение. Повечето мениджъри са свястни с някои изключения, които са мега зле и изобщо не знам какво търсят там но те си ги наемат.
Лично аз поработих там известно време (1.5+ години) и мога спокойно да кажа, че не бих се върнал там дори и да ми дават по-голяма заплата от сегашната ми, което и без това силно ме съмнява да се случи :)
В крайна сметка има и по-добри места за работа но за някой, който иска да трупа стаж и да работи интересна работа става. Плюс е и това, че се пътува макар и не на всички колеги да им се налага - много зависи в кой екип сте и по кой проект работите.

Положителните страни на фирмата са много :
 - работата е страшно интересна
 -  имаш възможности да пообиколиш света
 - имаш възможност да работиш с изключително интересни и интелигентни хора
 - Наистина имап възможност да израстне, стига да се забелязваш
 - заплащането не е най-виското в бранша, но бонусната система може значително дапромени нещата, ако си заслужиш
Причината поради която аз съм вече бивш служител е абсолютно дивата анархия, в която се работи. Планирането на изключително лошо. Започва се приект без да има налични хора. Могат да те пратят в комнадировка от днес за утре, а може и планираната командировка да не се състои. Дори и в отдела в който работиш да има някакви наченки добра организация, то тя бива смачкана от най-високо ниво. Извънредния труд уж се заплаща, ама ако може да мине без е най-добре. А за някой проджект мениджъри няма да коментирам - от зле по-зле. Естествено има и много добри.
Надявам се, след последните реорганизации, нещата да се оправят, но има една приказва "Нов бардак със стари к*и не се прави".

ММС е подходящо място да научите нещо ново. За нови служители се организират курсове. Важно е също да може да се самоорганизирате. Няма кой да ви пъха в устата. Подобренията в организацията на работа се правят от ентусиасти, може и от вас. Ако не се оплескате още от начало, няма нищо никой да ви каже, но като ви свърши изпитателния срок - ще разберете оценката за работата си. Стартовата заплата за програмис е 1500 като ежегодно може да се увеличава по преценка на ръководителя. Сроковете за изпълнение са доста реалистични, но стегнати. Повечето колеги са готови да помогнат при нужда, но не трябва да се прекалява. Офиса е малко стар, но положението му е чудесно - на тихо място, близо до метро и магазини и заведения колкото искаш наоколо. Има ваучери за храна и здравно осигуряване от фирмата. Когато има пари във фирмата, има и коледни и летни бонуси. Работното време е плаващо, ама ако не се прекалява много с плаването. Иначе се пречи на работата просто.

Е то пък коя IT фирма си обявява публично заплатите?

Всеки говори заплатата не била вярна наам кво си не било ама никой не казва точни цифри каква е заплатата. Крием се като в селски обор ама фирмата е в софия уж

Споделям мнението на бай_онзи.
Мога да добавя още като плюс, че във фирмата работят някой страхотни специалисти в областта си, а като минус текучеството и слабата въвеждаща програма за нови служители.

Това че заплатите са 600 лева, както е казал човека в предния пост е абсолютна глупост. Възможно е само ако сте нов служител без много опит и на 4 часов работен ден (има такива хора, студенти главно).
Заплащането общо взето не лошо, но според мен поне доколкото знам е под средното в бранша.
Оргарнизацията на работата е малко куца, но се свиква. Някои хора се опитват да оправят нещата. Проблема е, че фирмата се е разрастнала много бързо и има известна доза хаос в начина по които се работи.
Гъвкавото работно време е голям плюс.
Интересно е, че в цялата фирма има текучество но това си е нещо нормално за големите фирми. Има и хора които са работили по 10-12 години в тази фирма, дефакто още преди да стане MM Solutions, има и хора с голям стаж които идват от други сходни фирми.
Сградата не е много хубава, както и офис оборудването но се строи нова сграда в момента, вероятно там ще са по-добре нещата.
За млади хора, които желаят да натрупат стаж не е лощо място. Повечето хора във фирмата са под 30 години.
Като дългосрочна перспектива не мога да преценя добре все още но ми се струва, че възможностите за развитие са ограничени.
Ако ви се работи с Индийци заповядайте :)

Не идвайте в фирмата стойте си по родните села и не се занимавайте с маимонжулаци и 20 години да работите тука пак няма да имате пари така че се успокойте с селските амбиции иначе фирмата е готина. заплатата  е 600 лв никакви 3000.