Информационна агенция БГНЕС /img/frontend/nomap.png"

Информационна агенция БГНЕС

Отношението на работодателите е отвратително. Някои хора там са си изградили комунизма, липса на организация, комуникация, екипна работа, списъка е голям. Явно някои хора не знаят как се движи света и как се управлява фирма... особено когато става дума за медия.
Силно не препоръчвам !

Мега смешно място. Не мога да повярвам, че в 2019 година в София все още има такива "работодатели". Без никакъв договор, без плащане на "пробата", една кафемашина няма за общо ползване, уникална мизерия е "офисът", коптор някакъв. Софтуерът изцяло краден! Все едно си попадна в машина на времето. То и техниката допотопна, почти музейна. Компютърът ми вкъщи за 600 лв. е в път по-як. Супер дразнещо, че мониторите са скапани, ама на "шефчето" двойно по-хубав и нормален.

Като видях купчината с карти за достъп, явно текучеството е огромно. Излъгах се за малко, защото уж щели сме да подпишем договор. Условията след само два дни се оказват различни, изчаках да взема някакви кинти поне и дим да ме няма. На теория плащат малко, но не чак мизерно. На практика обаче е почти минимална заплата, защото няма осигуровки. Колегите не са ужасни, но са яко наплашени, защото заплатите се дават по усмотрение на шефа и имало забавяния. Съответно са доста ниска топка, недобре облечени, недобре изглеждащи... смачкани хорица. Казаха ми, че си е семейна фирма. После защо в колцентрове работели хората. То на каса в супер е по-добре.

Интересно как нещата не са се променили изобщо от коментарите от преди години :) Така де, вече има климатик :D Всичко останало обаче си е същото до ден-днешен - особено частта с плащането "под масата" и за това как всички служители се разписват на един бял лист (без никъде да пише, че става дума за това, че си получил възнаграждението си)... Шефчетата са стиснати (македонци, какво да очакваш) - не ги знам дали са бивши агенти, но искат да се отрази всичко, но не дават пари за допълнителен персонал. Повечето отдели са с по двама-трима души, които се чудят кое по-напред да свършат от поставените им задачи... Като цяло всичко там е до настроение и професионализмът рядко е на ниво. Хората, които са се задържали по-дълго там се делят на две категории - 1) такива, които са свикнали да бъдат унижавани, както и 2) такива, на които не им пука дали има новини, а гледат да убият времето, да се скатават и да са на линия, когато някой черпи за личен празник (свинско и евтино уиски на корем). Тъй де, ако сте решили да кандидатствате там трябва да сте наясно, че единственото хубаво нещо е местоположението на агенцията!

Това с вождовете и индианците по идеален начин описва ситуацията там :)

Ако вие сте човек с ниско самочувствие, нямате нищо против да ви крещят и потъпкват, ако сте мазохист и не ви пука дали ще се развивате в журналистиката, ако предпочитате да се скъсвате от работа и дори когато заслужавате похвала, да получавате бичуващи слуха крясъци от главния редактор - това е вашето работно място!!! Идеята агенцията да бъде първа с представянето на информация, се осъществява с цената на всичко - най-вече с цената на психиката и нервите на репортери и редактори. Ако закъснееш с 48 секунди при предаването на новина, ще слушаш около 48-минутното крещене (тотално истерично при това) на "ръководството". Натоварването е изключително голямо, а парите - мизерни. Отвориш ли си устата и покажеш ли, че твоето мнение по даден въпрос е различно от това на шефовете - просто накрая те изхвърлят.
При цялата тази психиатрична обстановка и нормален да си, за да оцелееш, се озлобяваш и ставаш стресиран, траещ си робот. Още по-лошото е, че въобще не се следи за професионализма и качеството на новините, които се качват в сайта. Понеже за една минута, трябва да се свършват 4896 неща, запетайки в новините, например, просто не се поставят! Дори и там, където очевидната им липса те кара да откачаш! Не се спазват и никакви журналистически правила за писане на новини.
Иначе в екипа има страхотни хора, но пък и текучеството на кадри е толкова скорострелно, така че страхотните хора обикновено си тръгват...
Концлагер - това е обобщаващата дума за тази "медийна" дупка, наречена информационна агенция БГНЕС!

Нали и двамата собственици са бивши служители на "Службите". Айде сега, и Вие искате различно отношение от това на обикновен милиционер. Медията е супрер зле, като се има предвид ръководтвото.

Леле, като те чета, почти не виждам разлика от това, което са писали работещите във Фокус. Даже дори все едно за едни и същи хора се говори:)))) А как стои въпросът с новините от областните градове? Кореспонденти ли си имат бгнес или? Понеже понякога чета във сайта "предаде кореспондентът на бгнес от ......" обаче няма име, няма нищо.

Заплащането се извършва леко под масата - имам предвид, че се подписва трудов договор за минимална заплата 220 лв, а останалата част от възнагражението се дава на ръка, по устно споразумение. Човек може и да си затвори очите, но когато решиш да напускаш ти измислят граждански договор със задна дата, който си принуден да подпишеш и съответно трябва да си платиш данъците по него. Като изключим леките закъснения в даването на заплатата, като цяло са коректни в това отношение. За нормално увеличение е смело да се мисли. То е в рамките на смешните 50 лева, ако се случва.
Уважението към служителите е право пропорционално на настроението на шефовете. Правят се опити за създаване на вътрешни интрижки. Често се провеждат "очни ставки", на които ръководството се опитва да насъска всеки срещу всеки. Мъмренето и навикването са нещо обичайно.
Привилегии особени няма, да не кажа никакви. Йерархията е двама вожди и много индианец.
Такова нещо като обедна почивка няма. Работи се 24/7, ако има как ще е и 25/8. Напрежението е ужасно. Извънреден труд не се заплаща, нито пък се дава двойна надница за работа събота и неделя.
Развитие има - ако си смените работата :) Колегите са приятни, но средната възраст е 50г. Определено липсват млади и свежи сили. Офисът се намира в центъра, което е удобно, но самото помещение е адски неуредено. Липсва приток на дневна светлина и свеж въздух, а до преди година нямаше и климатик.