МВР Дирекция Национална система 112 /img/frontend/nomap.png"

МВР Дирекция Национална система 112

Да много интересен конкурс , как така януари месец 2012г има нова наредба за начина за провеждане на прием на всички служби към МВР , а месец след това се появява конкурс който има само събеседване ??? Как някой ще може да провери класация след като няма да има изготвена такава и как съответно биха се защитили при обвинение в корупция ?
Няма тест  нито за интилигентност , нито психо - а с няколко общи въпроса поне според мен, се назначават хора на подобни отговорни длъжности.
Явно   някои хора които ще бъдат назначени немогат да ги минат тези тестове .
После защо има грешки и куриозни случаи на тел 112 .
п.п. и преди някой да каже че се пише само от отхвърлени кандидати , все още резултатите не са излезли и го пиша заради начина на провеждане на самия конкурс- пълна пародия на прозрачността и заповедите за провеждане на конкурс към структорите на МВР. Да не казвам че нямаше нито един въпрос относно владеенето и степента на езици.

В център 112 в гр.Русе бяха проведени "интервюта" за работа. Въпреки че владея два западноевропейски езика плюс руски и имам добро ниво на компютърна грамотност плюс отлична дикция и правоговор не бях приет. Доколкото разбрах назначени са близки и роднини на членовете на "комисията". Не изключвам и наличието на корупционен елемент.В самата "комисия" влизаха шефката и зам. шефката на център 112-гр.Русе. Считам че  подобни интервюта трябва да се провеждат от командировани от други градове служители за да не се допускат безобразия като тия в Русе...Много бих се радвал ако се извърши проверка и се види какви хора са били назначени и на какви критерии отговарят.Според мен това е класическа злоупотреба със служебно положение.

Мнението ми  за Дирекция "НС 112" е, че на първо място системата е изградена за да бъде в пълна полза на обществото.
Служителите в "НС 112" имат приоритет. като държ.служители на МВР, които са с добро заслужено и справедливо заплащане, и много добра възможност за поемане на лична отговорност, добри перспективи за професионално развитие, възможност за допълнителни предобивки, със спокоиствие и сигурност за работата си и най вече да са в полза на  цялото общество.

Работа като работа,вярно напрегнато е хората не звънят за сватби и кръщенета а защото имат нужда от помощ.Не мога да оправдая този "бивш служител" за мнението и отношението му.Явно не е знаел какво ще работи там,но и в НПК незнанието не е основателна причина за оправдание.

от тази година условията са доста по-добри,от предишното министерство.Вече сме към МВР и заплатата е добра,има карти за траспорт и всеки месец пари за храна.Смените са добри,иначе си има стрес,все пак е СПЕШЕН телефон.трябват здрави нерви,сда не си слагаш на сърцето всичко.

ПОСТОЯНЕН СТРЕС МИЗЕРНО ЗАПЛАЩАНЕ ЛИПСА НА ПАРИ ЗА ХРАНА И ТРАНСПОРТ И АТМОСФЕРА НА ДОНАСЯЩИ НА СЪЩИЯ В ГОЛЕМИ МАЩАБИ